Diskutim i lirë - Gusht 2017

un kam postu nje vjershe qe ja di kuptimin.

ka patur komente me perjashtim te pjerit ? qe komenton : une s’kuptova gje por po komentoj qe te sjell komentus te tjere.

Kush te jep te drejte ty te flasesh ne emer te te gjitheve? Cilen pjese te komentit te Blendit qe thonte jam me pushime nuk kuptove? Nese vertete ke ndopak konsiderate te vertete per te, e jo vec per interes qe te promovosh vq, lere te gezoje ato pushime.

Hahah! Hajt se i kam working vacations, si trumpi.

1 Like

Je shume e ashper me Pjerin, gjembi. :frowning:

ja ke e ke vjershen shife vete, nese ben sikur se ke pare:

Ndersa komenti i Pjerit ishte hakmarres, u hakmor sepse i thashe nje te vertete qe ja kan thene te gjithe ne menyre tjeter: Pjeri shfrytzon Peshkun, dmth publiken, per çeshtje personale, pra eshte hajdut.

te gjithe e shfrytezojme peshkun jo vetem ai. ndryshe nuk vinim.

Jam gjithmone me drejtesine, Rasta :slight_smile: Thua vetem mua te me kete bere pershtypje paturpesia e tij per te promovuar veten ne cdo koment?

@bsalaj sigurisht si trumpi! Megjithese, si shume lart e ke ngritur steken e krahasimit. Nuk arrin dot deri atje :stuck_out_tongue:

Me lot. Me lot.

1 Like

o kaqol, un si anonim nuk ka kuptim te thuhet se shfytzoj Peshkun per interesa personale, sepse çfar mund te perfitoje nje anonim? Ndersa Pjeri nuk eshte anonim o kaqol, ka vite qe i çan sumen dynjase lexo VQ lexo VQ duke i bere reklame vetes dhe librit.

E dashur Gjemi, Blendi nuk mund te marre pushime pa u konsultuar me pare me Pjerinin, ne fund te fundit Peshku e futi ne valle figuren e Pjerinit. Jam dakort me ju qe Pjerini eshte egoist dhe mendon se eshte qendra e botes por ai nuk eshte EgoManiaku i vetem qe ne kemi fatin te durojme tek Peshku.
Blendi duhet te jete me komunikues me pjerinin…po nese Pjeri refuzon ti jape interviste radiofonike Blendit qe ketej e tutje?

2 Likes

Gjembo, mbeshtete Blendin , mbeshtete, se e shoh qe nuk po e kaperdin dot ate komentin e Liqenit. Une e lej ti boj pushimet, por a e le ndergjegjia tani ate, se Liqeni po i thote qe; je pjese e establishmentit, pjese e sistemit, dhe se e ka mikrofonin ne dore çdo dite. Perse e mban, per fresk, apo tu bej pyetje politikanve. Nese s’ka guxim, te ma kaloj mua mikrofonin, se ua bej une pyetjet.

:open_mouth: Nuk dua ta besoj se do jem gjalle te shoh dicka te tille! Edhe kete e ben Pjeri thua?

P.S. tani e tutje do flas per temen. Mjaft ja ngritem temperaturen Pjerit duke folur vec per te.

Gjembi, le te themi qe prirja e Pjerit per stardom ka lene goxha pershtypje ne Peshk. Ti ama je ndryshe nga te tjeret, nuk le rast pa e sulmuar dhe kjo mendoj qe mund te buroje vetem nga nje xhelozi e zjarrte per prodhimtarine e tij prej shkrimtari, apo, apo ndonje kunj te vjeter, tip, Pjeri s’ia ka dhene gjembit. Nganjehere eshte kaq e thjeshte.

inkuizitorimoth, ti ke interesa perverse. jeton aktivisht duke postuar. prandaj dhe poston.

pastaj autoret kane qene anonim ne kohen aristokratike, sespe zbulojne vetveten, dobesite e tyre, dhe s’ke me fytyre me dal ne rruge apo te tokash te tjeret, po te te njohin kush je. psh i kendon gushes se bardhe te nje vashe te re, duke qene ne moshe dhe me kalamoj vete. te morin direkt per pervers ata qe s’kane sensibilitet si tendin. etj.

Ti do futur ne hapsane ndonje muaj Pjer, qe te mos komentosh dot ne asnje teme e te shikojme c’do ndodhe. Do shkruash gjithe ato tregime e libra dhe s’do t’ja tregosh dot askujt, do plasesh nga marazi.

Per Temen po flasim, Mendo sikur Pjerini qe ketej e tutje te intervistohet tek Ilva Tare 1-2 here ne vit dhe te bojkotoje Radion e Blendit…demet ne karrieren e ketij te fundit si do i klasifikosh???
Me jep mua mikrofonin tha…:star_struck:

1 Like

Ore une nuk i boj reklame librit, por kur me del ne shteg, une te “qelloj” me nje nga tezat e VQ :grinning:
Pastaj edhe pakez reklam ti boj, kujt iu prish puna, njoni thote; na çau b… , po mire me, mos te vrava gjo, a mos te ofendova gjo se e permen ngaiher si padashur :smiley:
Jo po vjedh publiken, jo-po vjedh zemrat :yum: ehh ç’na ka gjet.

2 Likes

gjembi gricet me te gjithe prandaj ka zgjedh ate llagap. nuk kapet vetem me pjerin. pjerit mesojini te hape nje llogari ne facebook dhe atje mund ta arrije suksesin neqoftese publiku ja pelqen vepren. po ekonomistet jane kara dhe kur jane te njohur boterisht, e jo me ata te panjohurit, ka thone nje kritik i panjohur vete.

Epo kur u bo dhe ky te thote … Yes, But … qe shkrimet e tij sjane as per nivel 8 - vjecare