Diskutim i lirë - Gusht 2017

Mendoj i nderuar profesor, se kjo thenie eshte pasoje e vrerit qe u eshte grumbulluar, mirpo te paret tane (kuptohet dhe tujet, prandaj them tanet, se jemi nje) , thone se ; Uthulla e forte, prish enen e vet. Keshtu qe i dashur hiqe mllefin dhe mos mendo kaq negativisht.

E kam dëgjuar. Është === mosha ime, i njëjti vit në universitet në Tironë. Ajo merret me fizikë teorike. Ai niveli i fizikës teorike që bën ajo, mua s’më pëlqen. Në mesjetë dijetarët e harxhonin jetën e tyre duke argumentuar se sa engjëj mund të kërcejnë në majën e një gjilpëre. Varianti modern i tyre është fizika teorike. Dhe thërrmijat që përbëjnë elektronet, protonet, neutronet. Ka mendime të ndryshme. Ka që thonë se janë kaq pak, ka që thonë se janë mbi 20,000 lloje të ndryshme. Sidoqoftë. Për atë që bën shumë e mirë është ajo.

Bredho me duket se ky ilia shoqerohet me Ollgen se e di qe e gjujne meshkujt dhe me kete rast mos ha dhe ky ndonje hajdar qorr. Kshu e lexoj une kete. Ndoshta dhe kabohem por …ky te jep pershtypjen e nji femre te burgosur ne trup meshkulli. Dhe per kete arsye ia ka fajin baba dhe nena e tij, shqipKari, çifuti, amerikoni, tony shaska, lazri e kshu me rradhe.

2 Likes

Po ia këput k më k. Unë thashë të kundërtën. Nejse. Kanë qenë bërë simulime në teorinë e lojërave, cila lojë e thjeshtë fiton më shumë. Bëhet fjalë për lojërat e thjeshta se të ngatërruarat është shumë e vështirë të nxjerrësh përfundime.

Përtej konsideratave morale, të gjithë duan të fitojnë në jetë. Cila pra është loja e thjeshtë më fitimtare?

  • Ai që i fal të gjithë.
  • Ai që hakmerret kundër të gjithëve.
  • Ai që ua fut të gjithëve.
  • Ai që i trajton të gjithë mirë.
  • Ai që i trajton të gjithë keq.
  • Ai që i trajton të gjithë mirë, por po ia fute s’ta fal.

Tanimë duhet ta kesh kuptuar kus fiton më shumë:

  • Ai që i trajton të gjithë mirë, por po ia fute s’ta fal.
    Përtej konsideratave morale, unë dua të fitoj në jetë. Loja ime është shumë më e ngatërruar se kaq.

Tani që të shava Vlorën heroike, e the dhe ti 1 llafe.

Vlora Vlora Vlora Vlora
Bjeri më të lumtë dora

(bjeri me dorë dmth)

-jo mo, çne… kush tha qe je budall ti ?!
-o Tolo, po ti ke fol mor burre per keta sa ke plasur… u ke kushtuar artikuj , komente… i ke share , i ke telendisur . une bile te kam besuar e kam kam ndjere simpati per ty.

e di si eshte kjo puna jote o Tolo ; si quhet fshati jot, dramatik , ku je lindur e rritur ti : Piçkëz, apo Toshkëz me duket ? e pra : mund ta heqesh prof Tolin nga Toshkëza, por Toshkëzën nga prof Toli nuk ja heq dot !

Kopjac.
(tani më duhet t’i bëj dhit shkronja)

Jo Toli jo. Nuk reagova se shave Vloren. Thjesht te kam lexuar me kohe dhe nuk kam dash te ngaterrohem. Por ti qe nuk te gjen shpirti rehat e ke nje problem te madh. Prandaj dhe e bera komentin. Thash te jap hipoteze, ndoshta e ndihmoj tolin e perpjekur.

Ti kështu ndjehesh mirë: jom qitetar i lindur nga Ura Vajgurore, ia hedh dhe Tolit me 2PhD.

mire mo mire, po ke ngel viktime tere jeten… te gjithe kunder teje. . vec ankohesh. une e di qe nder me te renda trauma , jane ato te femijerise e te adoleshences… po duhet ti kishe tejkaluar me kohe … ti ske sgjen kurre qetesi.

1 Like

Po po. Ndihmë nga vlonjatët më tepron. I kam njohur të gjithë, kara dhe piçka. Zoti na ruajtë. Ndihmë profesionale kam marrë te profesionistët dhe s’kam më nevojë. Tani thjesht po shtyj kohën me ty.

profesor, a e lexove simulimin tim, temen time; Leter drejtuar Presidentit Ilir Metaj, hidhi nje sy.

1 Like

po jo mo shoku. Ku ka kohe prof. Ilia te merret me femra, qofshin dhe te bukura si Olga.
Edhe pas insistimit tim per te na e pershkruar me shume fizikisht Olgen, u perqendrua me shume te pikpamjet e tij historike per gjermanet e ruset sesa te dekolteja apo kembet e Olges.

1 Like

I hodha 1 sy. Ne mburremi shumë me Rilindjen Kombëtare. E lexove artikullin e atij gjermonit që solla në link këtu?

Kam lexuar raportime të pavarura mbi lëvizjen patriotike shqiptare të fundit të shekullit 19 dhe fillimit të shekullit 20. Heroizmi dhe patriotizmi i flakët shqiptar kufizohet në shkruarjen e letrave kancelarive të botës, letra që ata s’i lexojnë kurrë.

Kam lexuar dhe mbrojtjen që tradhtari Esad Pashë Toptani i bëri Shkodrës. Erdhi vakti që ai po humbiste dhe shtroi idenë të dorëzohej. Të gjithë patriotët e flaktë shkodranë, “jo, s’bëhet, ne jemi trima të paepur, ne s’kursehemi pë atdhe.” Ai u dha 2 javë kohë dhe 1 fletore në komunën e Shkodrës. Të mbushet me emra vullnetarësh që duan të luftojnë për mëmëdhe dhe ndihma ekonomike. Pas 2 javësh, 0 vullnetarë, 0 pare. Pastaj ai u inatos dhe bëri si diti, dmth u dorëzua me kushte. Falë rezistencës së këtij tradhtari të qelbur, Shkodra është shqiptare. Do ishte sigurisht më mirë të ishte bërë kryeqyteti i Malit të Zi.

Burrat s’flasin për ato gjëra, i bëjnë.

Ate artikullin e gjermonit , kam muaj qe e kam lexuar, shume nga ato qe thote, qendrojne fatkeqesisht.

1 Like

E di sa kërcënime të tmerrshme me email marr unë nga patriotë të paepur? Unë i takoj 1 brezi që pati mundësi t’i dallojë patriotët e paepur nga patriotët e vërtetë: ata që shkuan në luftën e Kosovës janë të vërtetët. Sa janë nga Shqipëria?

Tanimë e kupton që kërcënimet e tmerrshme me email janë të bezdisshme, por janë lehje internet. Si ata qentë që janë shumë të egër kur janë të dy në zinxhirë, por zbuten 100% kur më në fund kanë mundësi të zihen trup më trup.

S’doja ta thoja, por da them anës e anës. Barceletat e shqiptarëve janë në nivelin e shqiptarëve. Kur më duhet të bëj për të qeshur ndonjë shok shqiptar, shkoj në site si ky i juaji, cut and paste ca barceleta shqiptare. Ata përgjigjen “sa jom shkri, veçanërisht me atë barceletën me gamor.” Unë s’e di fare për çfarë bëhet fjalë se për mua janë shumë debile për t’i lexuar.

wow profesor! Po thoni qe i bete teknikalitetin Olges?
Nuk mund ta mohoj qe ndjej zili

2 Likes

Dhe inventarin. Dhe ia tregova 1 shokut tim, llapjan nga Fieri. I thashë si janë serbet. Ai më tha “e di se ma ka treguar gjyshi që ka qenë partizan i Shaban Polluzhës.” Dmth është marrë me përdhunime, dmth hakun po marrin serbët.

1 Like