Diskutim i lirë - Gusht 2017

S’doja ta thoja, por da them anës e anës. Barceletat e shqiptarëve janë në nivelin e shqiptarëve. Kur më duhet të bëj për të qeshur ndonjë shok shqiptar, shkoj në site si ky i juaji, cut and paste ca barceleta shqiptare. Ata përgjigjen “sa jom shkri, veçanërisht me atë barceletën me gamor.” Unë s’e di fare për çfarë bëhet fjalë se për mua janë shumë debile për t’i lexuar.

wow profesor! Po thoni qe i bete teknikalitetin Olges?
Nuk mund ta mohoj qe ndjej zili

2 Likes

Dhe inventarin. Dhe ia tregova 1 shokut tim, llapjan nga Fieri. I thashë si janë serbet. Ai më tha “e di se ma ka treguar gjyshi që ka qenë partizan i Shaban Polluzhës.” Dmth është marrë me përdhunime, dmth hakun po marrin serbët.

1 Like

respekte profesor! pa dashje, me kete qe keni bere, i keni bere nder shqiptarizmes.
Dihet qe endrra e nje shqiptari barbar eshte t’ja hype nje serbeje te bukur te rafinuar, apo jo?

1 Like

Ata qe te bejne kercenime ne internet, jane ata qe jane paguar nga “miqte” qe kemi rrotull Shqiperise, neve iu themi atyre “patriote”, pra qe hiqen si atdhetare dhe bejne lojen/duvakun e qarqeve me armiqsore te Shqiperise. Ata jane vertete te bezdishem, megjithse une nuk kam patur te tilla, por e marr me mend, veç te garantoj qe mos i ngatarro ata me keta ketu tek Peshku qe duan te lozin pak apo te shtyjne kohen e lire.

Po, po. Por kam lexuar shumë mbi këtë Yamna Culture. Serbët kanë 1 përqindje më të lartë nga Yamna, si sllavë, por dhe shqiptarët kanë. Kjo kulturë ka shumë gjëra të mira dhe 1 të mirë/keqe. E mira/keqe është se këta përdhjehen me lloj-lloj, dhe thembrat e tyre janë të xhymerta. Është e keqe se po e përdor çifuti të na shfarosë duke na dhjerë rracën me afrikanë budallenj. Është e mirë se përmirëson rracën, kur përzjehesh me rraca që kanë ç’ofrojnë në tiparet më të çmuara të qytetërimit, kryesisht zgjuarsi.

Shtyjnë jetën e lirë. S’është më bordura te Rruga Durrësi, nostalgjikë për rininë e tyre, e zhubravisin jetën këtu.

1 Like

O toli rusofjani si tha brahushi ? Bisht qeni ke per te ngelur! Toli i toshkezes* ke per te ngelur tere jeten!
Nuk ke per te shkuar me larg se kaq si emer.

*ndjese te sinqerte banoreve te toshkezes qe ndihen krenare qe jane nga ai vend.

2 Likes

:open_mouth: nuk dua ta besoj, profesor, se te kane hequr nga puna per sexual harassment! Dikush si ju me 2 PhD e 3 bachelor (pa master besoj) nuk e meriton ta heqin nga puna. E cfare pastaj se mund ta keni ngacmuar nga gjoksi? Duhet te falet vetem nga eksperienca juaj me Olgen.

1 Like

Po tere byroja politike e URSS ishte cifute…cfare flet zoti Toli?

nje variant me i mirepranuar:

I’m not ok, you’re not ok
I’m not ok, you’re ok
I’m ok, you’re not ok
I’m ok, you’re ok

Ky i fundit tregon mireqenie, nese arrihet.

nuk merremi vesh sepse refuzon te pranosh qe civilet po vrasin e po rrahin njeri-tjetrin per ndasi politike tani qe ka ardhur Trump, gje qe s’kishte ndodhur ndonjehere. Perpiqesh ta barazosh me BLM.

Pse nuk ka gomere na fshati juaj ?

1 Like

Dhe ti vlonjat do ngelësh gjithë jetën. Tani të duket kompliment, por ndoshta rritesh dhe piqesh. Rron bleta në majë të malit, rron dhe miza (labi) në bythë të kalit.

Ndonjëherë më duket privilegj që s’jetova në ndonjë qytet shqiptar. Do isha bërë si ju.

Andropovi çifut ishte, kishte dhe ndonjë tjetër. Rusi i hoqi qafe të gjithë me marifet, por pasi i kushtoi shumë.

Profesioni juridik është profesion grabitqar. Konfirmon mendimin tim se janë grabitqarë. Kush merr profesion ligjor, e bën për të grabitur.

S’më hoqën për sexual harassment, por ju që s’e keni haberin si është bërë universiteti, ia këpusni kot. Dhe jam prapë, vetëm se më bezdisën. Vetëm ky fakt duhet të të tregojë që s’kam bërë asgjë. Por kjo s’është e mjaftueshme në US of A.

Per sexual harrasment te kan heq mer Loqe, se si dijetar i modh je mor me t-shirt e femres sa e ke shoku se …TI SDI AS ME JA U LYP…
C Ckusur ka Peshku qe sa here qe te bi botha ne uje tye …ktu fillon e qurravitesh.
Skam bo gjo thot Loqja, por cer do me bo me shum perderisa e ke cu gocen nga straight A to C?
Nigjo te Lebetitmin, ti qeke ene i cik Rus…mos gjuj Pjeshka aty ku puno ne universitet por shko tek komuniteti jot Rus…Pjeshkes Ruse mbasi i prezantohem…dhe i them Houdujudu…i shaj i cik Cifutet…dhe fjalia e trete eshte How Much??? Su boni gjo Napoleoni e su boni gjo Hitleri…por po i rregullo Matrapiku i bardh e i Zi per dallar. …Vodka e Divorc, kto jan Ruset e tua…dhe ngushellimin e gjejne tek ai qi ka lek pavaresisht nga ngjyra. Evoluo ene ti i cik.

1 Like

Si s’te hoqen per sexual harassment? Vete the kishe bere koment per bluzen ne gjoks. Edhe ja ule noten. Edhe qe te thirren per te bere training per sexual harassment e te hoqen nga puna Edhe une qe laj pjata e kuptova qe s’ke ditur as tja lypesh.

Unë këtu erdha se s’mund të bëj gjë tjetër tani që jam në krevat nga aksidenti. Asgjë tjerër. Po të qaj hall ty. Të gjitha të tjerat më mirë të mos hyj në detaje se s’mbaroni ju. 2 gisht ujë doni dhe bëni not. Kjo është ana negative kur ua var të gjithëve, kur je accessible. Fillojnë e i këpusin 1 llafe lloj-lloj teveqelash.

Në USA sot të pushojnë kot, se shkrin 1 snowflake. Po të bësh gjë shkon në burg. Dhe unë prapë në punë jam. Gjithata shokë profesorë më thonë që ata thjesht i këpusin nota, e nxjerrin mesataren e klasës aq sa duhet, duke mos ia vënë veshin cilësisë. Nota e asaj gocës është automatike dhe përtej vullnetit tim: multiple choice. Ajo thjesht gjeti mana për t’u ankuar. Tani janë bërë studentët si klientat e kafenesë: kanë të drejtë gjithmonë.

Unë shaka kam bërë me qindra herë, s’janë ankuar kurrë. Dhe s’jam aq keq sa të shkoj me to. Këta janë thjesht tekohyka që ndodhin. Ju merreni me fundërrinat e Rusisë dhe ju duket vetja të bardhë. Rusët e vërtetë janë në Rusi, ose janë profesorë në universitetet më të mira amerikane.

Për gjithë gjërat e tjera:

Shokë e shoqe t’tanë sa jeni,
të ma rruani pak e keni.