Diskutim i lirë - Gusht 2017

E mor prof., si Napoloni, si Hitoja, i grine ruset, me miliona hoqen qafe dhe deri ne Moske shkuan. Thuaj nuk fitojne dot kunder klimes se Rusise, jo kunder ruseve.

1 Like

C’eshte ky fjalor me te rruar qe shume–shume i shkon nivelit te Shkabes, prof., po jo tuajit.

3 Likes

Manscaping eshte dicka qe meshkujt serbe ende nuk ditkan si ta kryejne vete.

1 Like

Lexova ne lajme se Dacic kish thene qe vetem tanket mund ta detyrojne minoritetin serb te lushnjes te njohe pavarsine e Kosoves.

2 Likes

Ka. Dhe mushka. Je ti.

Profesor, kjo lloj gjuhe nuk i shkon nje akademiku te njohur si ju. Nga ju pritet qe te drejtoni me shembuj, te kontriboni ne lartesimin e temave dhe vete akuariumit, duke argumentuar me shembuj empirik, dhe jo duke i ofruar antareve te peshkut kacurelat qe tashme ju jane thinjur e mbase ju kane rene.

Ncncq, lol, vk,cqt, tre nga pese qytetet me te jetueshme ne bote qenkan ne Kanada. I shohin keta trapat videot qe sjell Shkaba apo hic. Dhe kastile nuk bejne renditjen e lagjeve me te mira ne bote, se e dine cila del fituese.

2 Likes

vazhdo profesor amerikan Topja shqipkar spijun serb, lere se çthone atdhekaret e mdhej shqipkare qe as spjune nuk arrijne te behen dot, vazhdo muhabetin e kazzo-s sipas mesimeve te çifutit t’modh Frojd qe vertetoi qe profesoret, edhe ata amerikane, nuk shkojne dot pertej kazzo-s:

1 Like

Çifuti Freud i dha provat që shpifte dhe nuk bënte shkëncë. Dihet që shumë raste klinike ai i fallsifikoi nga fillimi në fund. Dihet që incesti s’egziston përveç si perversion i një minoriteti shumë të vogël ku çifutët janë të mbiprezantuar. Të gjitha ato ai i shkroi për të çuar në krizë qytetërimin e bardhë.

Nëse jeton gjatë me dikë të seksit të kundërt, trupi lëshon një hormon që s’të eksiton më nga pikëpamja seksuale ai person. S’e kam fjalën për çiftet. Kjo është baza biologjike pse incesti s’egziston si dukuri masive. S’ka kuptim biologjik se është i dëmshëm për shtimin e një specie.

vazhdo muhabetin e kazzos profesor, vazhdo te profesorosh me kazzo, t’gjith çifutet e mdhej - me t’mdhejte Frojd, Marks, Kafka, Ajshtajn - kane shkruar per te çuar ne krize qytetrimin e bardhe.

Por te gjithe çifutet bashke nuk ja bejne dot ate gjeme qe i ka bere qytetrimit te bardhe Jezu Krishti, mo i modhi çifut i te medhejve çifute.

Karma. Ajnshtajni është bërë heroi i të gjithë budallenjve të gjimnazit. Ata mendojnë se mund t’u ndodhë dhe atyre nga budallenj të bëjnë ndonjë shpikje të madhe. Ka me mijëra fakte se si Ajnshtajni s’shpiku asgjë dhe i vodhi të gjitha, por me ty është e kotë.

t’gjith hajdute jane çifutet, t’gjith, edhe çifuti Jezu Krishti ja vodhi teorine e tij nje profesori ortodoks race e bardhe nga Lushnja, me te cilin konviktoret luanin bize dhe raqe raqe ki ki ko.

E çove në fis debatin tënd intelektual. Çifutët ti s’i njeh se i ke dëgjuar vetëm me filma Holokausti. Unë kam jetuar në Izrael. Kam njohur shumë dhe në Francë 2 vjet, dhe në USA që më 2006. Me ju është kot.

Ti mund te kesh qene ne gjithe boten mbare, ne çdo vend te botes mund te kesh qene nuk te ben derman, sepse ne te vertete ndodhesh akoma ne vagonin e trenit qe pret fishkellimen e faturinos ne stacion te trenit te Lushnjes qe qelbet ere djerse, shurre dhe glase pulash.

Ne baze te teorise te vjedhur se Frojdit ti je nje konviktor ortodoks race e bardhe i perdhunuar nga koleget myslimane race e zeze, e qe akoma nuk ke zgjidhur traumen e pallimit futja n’shpulle tu lujt bize ne batanije leshi kafe-murrme, e kujton se e zgjidh traumen duke ju hedhur te tjereve armiq imagjinar ne fytyre teori intelektuale te palluarish perjetsisht ne basifondet e Parisit dhe Amerikes.

1 Like

a mund ta zgjerosh pak me tej, po deshe?

1 Like

sigurisht eshte ironi ne kontestin e teorive nazi per origjinen ariane te Jezuit, qe Jezui zyrtar eshte i falsifikuar, njekohesisht edhe ungjijte jane te falsifikuar duke e bere Jezuin çifut dhe njekohesisht te te gjithe njerzve si misjon dhe lajm.

Pra nga pikpamja naziste Jezui çifut eshte nje gjeme per racen e bardhe.

Ironia konsiston ne rastin e profesor Ilia Topes, qe nuk e kam degjuar asnjehere ta thote krahas ketyre pislleqeve qe shkruan per te tjere çifute qe i kane te vjedhura teorite.

fakti qe nuk pergjigjet eshte qe e kupton, dmth eshte kaq profkar te kuptoje absurdin qe mban brenda kjo teori per Jezuin, megjithse e leshoi nje teori tjeter me ■■■ siç eshte vete, teorine e Karmes.

Nje teleskopi nuk rri pa e krujte, ben tifo per Topen.

2 Likes

Po ja Topja e mban veten ( mbasi u vel si serb) rusofjan te madh orthodoks por anti çifut. Bile bile aq antiçifut saqe i quan "ata " problemi i shoqerise botrore. Qe çdo gje e keqe ka ardh prej tyre. Tani ky nona e konfliktualitetit dhe i kontradites nuk sheh problem midis Jezusit ( çifuti me i madh ne bote) si prijes i orthodoksise ku ky aderon dhe bindjes se tij se çifutet jane kanceri i kesaj bote. Hitleri nga kjo pikpamje ishte me sobre ( besonte vetem te rraca ariane ).

2 Likes

he bravo, perveç pjeses qe edhe Hitleri besonte ne prejardhjen ariane te Jezuit (sipas nje apokrifi, i ati ishte oficer ushtrise romake).

Ne fakt teoria sagllam eshte e Rosembergut, ideologut nazi.

Ku e pe tifon time per Topen ti ?
I bera like komentit te squarepusher se me interesonte mencuria jote mbi Jezusin e “Cifutet”

flm per pergjigjet, nuk isha fort i vetedijshem qe prejardhja hebreje e tij ishte e diskutueshme.