Diskutim i lirë - Gusht 2017

Mbase, z. Pjer, po mund t’i pyesni vete femrat nese pershtypja ime eshte e gabuar apo jo.

Femra eshte si nje ene delikate, qe duhet trajtuar me kujdes dhe mirsjellje, dhe jemi ne meshkujt qe i japim forme. Nese do jami te pasjellshem dhe harbute, vjen nje kohe qe edhe ato ashtu bohen, por nese ne do jemi me mirsjellje dhe kulture, vjen koha qe dhe ato formohen keshtu.
Ti ke fatin qe di kompjutrin dhe literaturen me mire se ne ketu, ketu jep, leri debatet pa bereqet qe acarojne te tjeret.

dhe ne pijanecet delirium tremens per delikatese, kujdes dhe mirsjelle, me te gjet rastin i fusim femres nje t’pallume gjith delikatese, kujdes dhe mirsjellje.

Kur te pelqen vete , pse te ben pershtypje kur i pelqen te tjereve ?

Kjo qe thua shtron dy pyetje me “kush tha”: 1) qe me beri pershtypje. 2) qe pse me pelqen mua, duhet t’u pelqeje edhe te tjereve.
Si edhe ngre nevojen per dy sqarime: thashe qe me pelqen ndonjehere dhe kur me pelqen, nuk e shfaq, por e shijoj ne heshtje.

Besoj isha i qarte, aq me teper qe ta bera dhe me pika.

1 Like

teleskopit duhet t’ja besh te qarte me mikroskop me pika:

1 Like

"Macet janë si gratë , vetëm çjerrin; qentë janë si burrat, vetëm kafshojnë.Kështu thonë disa , por në botën moderne ka gra që kafshojnë dhe ka burra që çjerrin."
Dritëro Agolli

Torja eshte si grate …

shkrimtaret komuniste jan bythqimet e Enver serbit - ka thene Dasara antikomuniste kombetariste antiserbiste.

Po t’mos kishte bere pershtypje s’do e kishe permend fare , po nejse se llafet e teperta jane fukarallek

O @InkuizitoriMoth u lodhe shume ? Hajt me krahe t’leta

shum u lodha vallaj, jam duke luftu per kauzen çifute kunder fashisteve kombetariste! Ilia Topja eshte gjithanej, tani edhe grate kane tope me te medha se te kalit te heroit tone kombetar.

Po ti bravo , ke nje shishe vere nga ato te Pjerit

jo nuk mjafton, du pashaporte per Izrael, dhe ca ndihma materiale nga shoqata Izrael-Shqiperi.

E shef sa i vogel je , merresh me shoqata te paperfillshme per kauzen :stuck_out_tongue:

Ne fakt ambicja ime eshte te punoj ne Mossad, por nuk me pranojne se kam biografi te keqe, kam qene fuks 5-leksh komunist, ndersa Mossadi pranon vetem fuksat naziste.

E di vete ti, Hitleri ka pas stergjysher çifute, Gestapo ishte tumllas me çifute, vari karet, hajde merre vesh. Enveri ishte pederast per vete, e futi Toren ne burg. As Topja nuk i merr vesh keto pune (e njesitit guerril).

Ti fotografoi kto qe po them un, se fiton ndonje lek. I ndajme bashke.Nje te dhjeten e fitimit sipas ligjit hebraik ja japim kauzes.

Pjer nuk e bej per vete por shume femra pas nje gote me qetesi dhe buzeqeshje ndihen te lenduara po nuk i shtrove rrugen e krevatit me petale trendafilash.

Une s’jam “fotograf” , thjeshte vezhgues

Lol :joy::joy: 10 shkronja

manjola, e shoh qe qenke kompjuteriste e zonja, por mos harro ti bosh te fala Palloshit.