Diskutim i lirë - Gusht 2017

S’e kuptoj pse duhet te perbejne lajme keto gjera…jeta private e transgjinores, fotot nudo qe qe vajza e cunit te tezes se krushkes se filanit i ben per qejf…mah si s’u lodhen kta njerez me budalliqe.

1 Like

Dhe pyetja me inteligjente …A harxhon shume para per ty ? Perveç unazes çfare te ka blere tjeter ? lol

Apparently (mire e thashe?) perben lajm per Tironcin se e ka aq shume per zemer sa e sjelle 1-2-3-4 here kete “lajm”. Paska qene i djegur fare, s’ka rendesi a eshte straight, homo apo transgjinore, vec te jete dicka.

1 Like

ANZI … Gjemi kjo eshte pasqyre e asaj qe lexojne bashkeatdhetaret ne krye te faqes se portalit. Nese per ty jan budalliqe e gjera pa vlere, per dike tjeter mund te jete eveniment qe sjell ndryshim jetesor kur shef qe ka edhe te tjere qe ndihen si ajo apo ai e per me teper jetojne te lumtur.
Shume mund shohin Transgjinoren si perverse e ofenduese por ajo me guxim aspiron te behet nene e mire pavaresisht barrierave e paragjykimeve.

PS Mos u boj misogjeniste e ti shikosh INDIVIDET PLOT DASHURI NDRYSHE …ANYTHING THAT MOVES

Cne une misogjiniste? Perkundrazi, me behet qefi qe ti s’e ke problem me ke ke lidhje seksuale, apo sic thua, anything that moves.

Je Misogjeniste Gjemi …se shikon homot, straight apo transgjinore…si vec te jene dicka… kur ata mund te jene me shume se dicka…mund te jene individe te plote plot dashuri e frymezim.

Cfare te te them une Tironci, ju te gjithe ketu te thoni “kujt po do me i tregue Frojdin ti mer jahu” e ta beni analizen fet e fet, te njihni me mire se c’mund te njohe dikush veten.

S’e kuptoj pse s’e shkruan tek tema e talenteve kete talent qe ke ti.

E pra na e keni lene temen e talenteve thate juve modestet. Vetem Acqua, une, bradi, Pjetri dhe nje tjeter qe s’po me kujtohet emri kemi shkruar aty.

2 Likes

Sinceramente …pasqyrimi i shtypit nuk eshte talent…per me teper nuk me pelqen kontrolli totalitar nga larte poshte qe me imponon se ku te shkruaj.
Po ty Gjemi njerezit qe shprehen seksualisht ndryshe nga cfare aprovon ti si Standard ta shpifin apo ndjehesh e kercenuar?

Linden ne Itali e kan bere me mire se Kujtimen ne Gjermani …

1 Like

Kush te tha qe e kisha pasqyrimin e shtypit si talent? E kisha fjalen per aftesine tende dhe disa te tjereve ketu per te analizuar njerezit qe s’i njeh.

plan-konspektet e palloshit tone do i studioni apo keni ndermend ta kaloni naten duke pare prono?

1 Like

Une lexoj …mendimet e shprehura ne bardhe e zi…Gjembi.

Ti jeton ne DENIAL sepse shpreh gjykime dhe mendime qe ke turp ti pranosh vete. Kur une thjesht citoj apo perifrazoj mendimet e tua ti skandalizohesh me to dhe problemin e gjen tek une, sikur une ste lam kuptuar apo keq-kuptuar. Te pakten ne nje aspekt Ne Meshkujt me Femrat ndryshojme sepse ne Meshkujt e themi cfare duam dhe nuk kemi dyzim mendimi si ju Femrat.

Kjo na ben te patupershem por jo me te Liq se ju femrat sepse skemi te njejtat kufizime apo shtrengesa mbi kokat tona te mbedhaja e te vogla.

Ma perifrazo pak mendimin tim ku u skandalizokam me transgjinoret. Po perpiqesh te devijosh ate qe thashe per ty e ta nderrosh sikur paskam problem me transgjinoret. ncnc pz lol.

Mo u zini per nje transgjinor ore. Turp kush ju sheh. Transgjinoret jane si shpirt.

Tani lexoji kto vargje dhe do kuptosh se nje individ me Nick Gjembi shpreh fryme negative dhe poshteruese e zvogeluese ndaj njerezve qe dashurojne ndryshe…

Une kur pashe Linden ne emision ndjeva simpati e keqardhje per te …simpati per sinqeritetin e saj …e vertete e shume kinge …keqardhje per te gjitha ato qe kishte kaluar ,mendoj qe nuk eshte e paket te jesh tjeter dhe te ndihesh tjeter …shpresojme qe dhe shoqeria shqiptare te ndryshoj…nuk eshte e lehte …dhe mua qe me preku e ndjeva simpati si njeri …per nuse djali nuk do ta doja lol
Te ishte femija im ndryshon puna do ta kuptoja …
mos te rente thone …:slight_smile:
Me falni nuk jam e keqe …:slight_smile: mundohem ti kuptoj …

Nuk eshte aq kollaj, me nje fjale goje. Nje ish shefi im me te cilin mbaj akoma kontakt para 3 vjetesh me tha per djalin e vet qe donte te behej femer. S’dinte si ta procesonte as ai as gruaja e tij. Pergjigja me e kollajte eshte te thuash “do ta mbeshtes cfaredo qe te vendose” por nuk eshte aq kollaj. Kane kaluar 3 vjet e akoma nuk jane ne nje pozite ku te thone qe ndihen rehat me kete situate. Edhe qe keta jane te lindur e rritur ne Kanada, ku opinioni nuk eshte aq vrastar sa ne Shqiperi.

1 Like

Vellai i nje Shoqes time, i martuar dhe me 2 Femije u be Femer ne te 40etat. Eshte ende i Martuar me Gruan ama dhe vazhdojne te rrine Martuar ku familja e perkrah pa problem. Jne 2 motra e nje Vella. Vellain e njifja prej vitesh por e kam takuar shume rralle se ishte alergjik pothuajse per cdo gje.

Nuk eshte faji im qe ti e interpreton sipas standartit tend. Une thjesht vura ne dukje dicka qe, te pakten mua, me duket si e vertete. Ty pse te vjen keq? Ku eshte fryma poshteruese e zvogeluese? Se quajta njerezit straight, homo dhe transgjinore? Ashtu quhen apo e kam gabim?