Diskutim i lirë - korrik 2017

Cfare pret moj kimete xhani nga nje vend ku gjysma e popllit duan tia mbathin prej andej .ne shqiperi shkohet per hall jo per qejf.ikni moj xhane ne mal Te zi greqi turqi kroaci ,c’me vini ne hotelet e baganondave qe pastrojne parate e droges.

Kimete, falendero Shqipet e Kosoves nga ana jone qe prap i qendruan besnike Shqiperise ene ket vit. Shumefishim turistash kete vit por prap pak…Shqiperia duhet te mirepresi tek 8-10 milion turistet ne vit me ate hapesire detare qe ka…shume larg. Nejse Faleminderit dhe mos harro te mos e lesh pas dote Shqipen Kimete qe je si shpirt.

Faleminderit per informacionin. Te pakten disa nuk mund te na akuzojne qe ne s’dime cfare flasim se s’jetojme ne Shqiperi sepse ja, ju qe jeni atje e dini se c’behet.

Peshq si u zgjuat sot ne Toronto , Washington , New York , Milano , Kansas , Mechelen.
Ketej nga Shqiperia, vape e madhe.

Ky eshte idiot po ketu kishte thene ca gjera sic duhet http://www.gazetatema.net/2017/07/19/mos-ejani-per-patriotizem-ne-plazhet-tona/

Eshte bo e merzitshme Shqiperia per pushime laj thaj po ato vende. Se eshte dhe vend i vogel dhe per nje kohe te shkurter i njeh pak a shume te gjithe plazhet ste behet me per te shku per s’dyti e per s’treti. Plus per ne qe s’jemi dhe aq te vemendshem ne shpenzime, se si te ikin leket nga duart pa e marre vesh kur shkon ne Jug. Me mire zgjedh kto paketat turistike jashte Shqiperie dhe mbledh mendjen.

Mendoj qe Shqiperia ka plot per te ofruar ne turizem ekologjik dhe malor. Vende te virgjera e te egra plot. Tjeter gje qe jemi te qejfit ne shqiptaret; duam luks, rehati dhe panorame.

1 Like

ty dhe atij idiotit tjeter:
kush jua beri kto plazhet tuaja, gjyshet?

Une ne fakt s’e kam pare gjithe Shqiperine, nga Lindja pertej Permetit nuk kam shkuar pervecse Pogradec. As mbi Tirane s’kam qene dhe do doja te shkoja. Besoj qe ka mjaft turizem edhe malor edhe detar, po te dish se ku te shkosh.

1 Like

Ok, po per turizem. Ne vere do robi pushime, s’levizet nga vendi, eshte dhe vapee…ka qene ndonjeri nga ju andej nga indonezia? Do m’pelqente te degjoja impresione.

Eee gjemboooo, ne foto s’dukesh si pjatalarse :grin:

Si “mbi Tirane”? Don te thuash qe s’ke fluturuar ndonjehere mbi Tirane me balone/parashute?

Tre ‘E’ dhe kater ‘O’ ke perdorur Pjero, na trego cila nga ato vajza ne foto te ekzaltoi pa mase.

Foto s’eshte e imja o Pjer. Pi vere rumune po mos pi mendte.

Dhe nese do te ishte e imja, ku e sheh ti profesionin e personit ne foto?

Po pse nuk me lejohet te te ngacmoj pak, siç me ngacmon ti mua, apo te tjeret mua.

1 Like

Kjo, sipas Selamit vuri partnerët ndërkombëtarë kundër Partisë Demokratike.

sa te thella paskan qene keto pune

Po aq e Mile qe je ti ste le kush me la pajatat.

Jo mbi Tirane gjeografikisht, Lezhe, Kruje, Lac Siti, Shkoder, Diber, Theth, etj.

Kush te ka ngacmuar ty qe je i mire apo seksi Pjer? Hapju shoqerise.

Na i beri ajo qe jua beri edhe ju

Ok, per pushimet ne plazh mbase Shqiperia nuk ka me cfare te ofroje. Sdq mali ne vape nuk eshte opsion i keq dhe mund te rezultoje ajo cfare quan ti pushim dhe cfare mund te quaje dikush tjeter pushim nga jeta e zhurmshme, ajri i ndotur, etj., etj.
Indonezia duhet te jete shume e bukur.

1 Like