Diskutim i lirë - nëntor 2016

Ju lutem bejeni ‘pa censuren’ great again! Ky llafi diskutim i lire me kujton tetevjecaren.

1 Like

https://www.instagram.com/p/BMYOK02A8tN59e2y_VjNL4owIify08tuxb9nzI0/

1 Like

Me celularët e sotëm arrihet gjithçka, dark show kjo foto,

Pamje nga Kalaja

Kisha e Memecit te Dines


Shpiragu me shkronjat e Dulles

Rrugicat e Mangalemit
Xhamija

Kisha
Urra e Gorices


Mangalemi

Universiteti i Astritit

4 Likes

Ja pra peshq kjo eshte rilindja e industrise per te cilen u kemi folur, ajo rilindje qe ben diten, ato qe sala shberi naten

1 Like

Shumë të bukura @kapo, gjithsesi disa syresh duken foto tumblr :smiley:

Ne fakt eshte mengjes,sot ora 6.00.

Tough choices . For the first time ever a candidate for POTUS has the support of KKK , KGB and FBI. Nice going, dickheads of the Bureau.

Salla e operacionit në spitalin e Gjirokastrës

Të gjitha ndërhyrjet kirurgjikale momentalisht janë ndërprerë. Pacientët që kanë nevojë të operohen po përcillen drejt spitalit të Fierit apo Tiranës. Problemi është mbajtur i fshehtë nga drejtuesit e spitalit, duke mos lejuar as mediat të filmojnë.

“Në një vend të Europës, një fëmijë përdhunohet nga një emigrant dhe gjykata e liron autorin. Unë s’e kuptoj dot këtë vendim”,

Vladimir Putin

1 Like

“Kryeministri” i Ben Blushit, ose një rrëfim për “Errësirën”

O Fiqo, ju paska rreshkitur Ballkandiaspora nga qimet e portokallinjta, per kompensim hidhni spirancat nga lobi i fotomodeleve thuajseteligjshme cekesllovake :footprints:

O artista q’i keni ndjekur ngjarjet, si eshte puna me kenget e ketyre artistave?

nga bledi mane
YLLI QË NUK PO SHKËLQEN MË AS NË BIXHOZ!
Ylli, Ylli, rakipi i medias shqiptare na qenka merzitur me qeverine. Ylli, Ylli, rakipi kolonjar qe mikloi djathtas e majtas na qenka revoltuar me qeverine. Ylli,Ylli rakipi i gazetarise shqiptare qe shkelqeu vetem me videon e brekeve te Shukriut te Dibres paralajmeron aksion te forte mediatik-politik.
E dini ju te dashur miq pse Ylli e zbehu shkelqimin e dashurise ndaj rilindasve eunuke e frikacake?
Sepse kishte 7 vjet qe i merrte Oshe-se qira te majme per zyrat e saj te pallati i Yllit ne Tiranen e Re.
Ylli perlante cdo muaj rreth 28 mije euro nga parate e energjipaguesve. Dhe tani qe Oshe po zhvendoset ne zyrat e reja te ndertuara prej saj, Ylli e zveniti dashurine dhe respektin.
Bejini vete llogarite:
28 mije euro cdo muaj here 12 muaj ne vit?
28 mije euro cdo muaj here 12 muaj ne vit here 7 vjet?
Rreth 2 milione e 300 mije euro ka perlare Ylli Rakipi nga Operatori i Shperndarjes se Energjise.
Pyeteni Yllin ku i ka shpenzuar keto para?
Bixhoz, kumar,kumar,bixhozzzzzzzzzzz o matralloz i medias gjobevenese shqiptare!!!

https://www.instagram.com/p/BMcW0JWg06J/

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Vetem ne perendim ndodhin keto.

http://telegrafi.com/nuk-keni-nevoje-per-tryeza-dhe-dialog-por-per-rebelim/

Krahasimi Trump = Hitler eshte komplet pa baze dhe i pa drejte. Hitleri ka shkrujt nji liber, Trumpi akoma nuk ka lexu na nji. Diference shume e modhe.

E mori edhe mbeshtetjen e fundit qe i mungonte. Kim Jongu dora vete ka thene qe Donaldi s’eshte I lojtur nga fiqiri.

Le të kthehemi bashkë tre vjet më parë. A ju kujtohet ju beteja e tij kundër universiteteve private? A ju kujtohet që nuk la fjalë në botë për to? A e dini si është sot situata? Sot ka gjithsej 15 universitete dhe shkolla të larta publike, ndërsa private janë 24 shkolla të larta dhe private. E dini çfarë janë këto? Universitetet private i çuan trajstat me para zotërisë, e peshuan në kandar Ramën. Që të gjitha universitetet paguan përveç dyve. Si shpëtuat ju, si nuk kaluat në gijotinë. Ja pretë gijotinën me trajstat me para. Ja u them unë ligjin tuaj. Çdo vit regjistroheshin në universitetet e vendit me kohë të plotë dhe të pjesshme 38.000 të rinj. Sot janë regjistruar në universitetet publike të vendit 16 mijë më pak. A e dini ju që në krye të marrjes së studentëve është universiteti privat “Kristaq Rama”? S’ke vetëm shkollën ti, ke dhe universitetin, të ka peshuar në kandar ty ai, që bën dhe ligjet e tua, mos më bëj të flas. Pra, a u betua ndrikulla e arsimit se po ngeli një le të vijnë të më thonë. Ja ku po ja them se vetëm nga këta janë 4.300, të cilët nuk u regjistruan dot dhe një pjesë e tyre shkoi tek privati, një pjesë e tyre mori rrugët e mëmëdheut, iku në emigracion, iku refugjat për të mbijetuar. Kjo është drama dhe tragjedia që krijuan këta në arsimin shqiptar. 600 e ca studentë më shumë ka marrë universiteti Kristaq Rama. 300 e ca studentë ka marrë universiteti Lindita Nikolla, e kështu me radhë të gjithë universitetet që mbajnë emrin e këtyre të korruptuarve, të cilët shkatërruan arsimin shqiptar.
Le të marrim masterat. Nëse ministri i Arsimit u thotë universiteteve të vendit se do të mbyllet regjistrimi për mastera më dt. 11 tetor, në një kohë kur provimi i shtetit është më dt. 13 tetor dhe për t’u regjistruar duhet çertifikata e provimit të shtetit, a nuk është kjo një cinizëm, një akt çnjerëzor për t’i përjashtuar nga masteri vetëm prej provimit.
A e dini çfarë afati u ka dhënë privatëve ndrikulla? 21 nëntorin u ka caktuar afat për regjistrimin e masterit, kurse për publiket ka caktuar 11 tetorin. Duke shpallur armik Vangjelin nuk i mbuloni dot këto. Ti je një korruptor, je një hajdut, ti vjedh natën e ditën edhe kur fle.