Diskutim i Lirë - Prill 2018

Paranoje. :slightly_smiling_face:

Po skuqem. :slight_smile:

Nuk e di. E gjykoj ne cfare shkruan ketu. Me ngjan si nje hero poenian dyfelor: i angazhuar te botoje shkrime ne blog por edhe te grricet me te tjeret (sic edhe kerkon te beje me mua qekur bera nje koment antihomofobik ne nje teme per homoseksualet).

Je bo ene ti Katror me hije katërcepshe, aq sa po fol me vehte…

Derën ta tregova lidhur me hapsirën time “private” - ose përmbaju dhe respekto bashkbisedusin ose hiqe nga jashtë!

Sa për atë derën tjetër të PPU, as e di ku osht as e di kush e run (bon vaki Penari…) sidoqoft, po qe se t’osht mush menia sikunder thu me e tërheq ene ate nga jasht, rruga e mbar t’qoft ! Besa, boll kina ndigju pordh anonime me cepa!

P.S: t’fala atyne shokve tuj dosjexhi… dhe mos u bo hiç havale, m’at shesh ku shitet nji pulastren, shiten ene dy apo tri ksisoji… veç me tund paren !

:joy: ha ha

pranej them qe je skuth, sepse ben aleance me trumpistin, ne nje kohe qe je anti trumpist, per te marre hak mbi armikun e perbashket.

E perseri si skuth nuk jep arsyen se kam kundeshtuar me tallje komentin tend antihomofobik vetem sepse eshte nje idjotsi deformuese e interesuar prej skuthi (pse e interesuar e di vetem bytha jote, dhe Katrori qe ka dosjet tona ne dore) e historise se Perandorise Romake, e treguar prej teje si shoqeri qe qihej n’mythe. Ne asnje teks normal te historise se lashte nuk e kam pare kete çudi:

Ha ha, Katrori e thote pa pike turpi qe “shoket” i nisen dosjen. Per me teper qe keta fuksat e PDhit jane te majte, se e bejne spiunllikun vullnetarisht, ata te komunisteve e merrnin nje peseleksh te pakten. Kur i them une Kapos qe nga pjellat e PPSH-se PDhi eshte ai qe i ngjan me shume dhe Komandanti eshte ai qe i ngjan me shume Komandantit legjendar, shokut te idealit te te cilit i mbante epruveten me shurre, nuk me degjon.

Si, si the, aleance? Dhe une isha paranojaku…

Tashi ti nuk u ofendoke nga homoseksualiteti por nga pavertetesia. Lexoje ketu poshte meqe te bie rasti por edhe guglloje si kompjuterist i mire qe me siguri duhet te jesh:

https://www.google.fr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.csustan.edu/sites/default/files/honors/documents/journals/sexinstone/Zive.pdf&ved=2ahUKEwigh8v0tNfaAhXE6RQKHaL0AUQ4HhAWMAF6BAgBEAE&usg=AOvVaw05zanEqjJfu7xvC42SJmzF

paranojaku ben alenca me te tjere paranojake qe imagjinojne me fantazi “teori komploti” nga grupazhe te paguara nga fuksat komuniste ne blog.

perveç se skuth paranojak je nje krimb qe zvarritesh me fraza te lena pergjysem qe mbrojne me pika pika pika.

Dhe jo vetem ti, por kush vetem komenton per politike ne blog, pa shkruajtur shkrime (biles edhe pa lexuar shkrimet e komentuesve te tjere per te kuptuar vertet kush jane) eshte me detyrim dhe perkufizim nje parazit, me pasoje nje skuth, parnojak, krimb, monster. Kushdo qofte ky, sado i ndershem, i virtutshem dhe me karakter qofte.

Ka rregulla dhe parime te sakta per te jetuar ne boten reale dhe boten virtuale. Kush nuk i zbaton, keq per te eshte. Kryesisht per te, se bejne te keqen dhe tjetrit si monstra publike lla lla lla pa pushim dite e nate.

(redaktuar)

Fantazine ua le me te mireve, le te shkruajne edhe carcafe te tere komentesh. Kush ndalon ke? Une per vete kam hallin te mbaroj sa me shpejt kete koment e te vazhdoj punen se me nxiu jeten autokorrektuesi.

e hape me pishman, dhe e mbylla ne moment linkun. I njoh me ere mjeranet qe shkruajne gjera te tilla, dhe kush mjeran i lexon gjera te tilla. E me kryesorja: njoh edhe motivacionet pse shkruhen dhe lexohen gjera te tilla qe nuk i lexon as Katrori qe lexon libra.

Eshte turp e faqja zeze te mundohesh te deformosh nje qytetrim qe ka pas vlera qe i ka trasheguara kultura perendimore, vlera qe e kane realizuar ne nivelin ku eshte, ose me sakte ku ka qene deri pak kohe me pare, deri sa te vetposhterohej ne kete fare derexheje duke deformuar historine e Perandorise Romake si histori e basifondeve te Perandorise Romake. Nuk ka asnje shembull ne histori qe nje kulture, perandori, civilizim mbijeton pa vlera morale.

Don linke te historise se Jezuit dhe 12 dishepujve te tij meshkuj qe ishin homoseksuale sepse kishin krijuar nje grup komplotist pranoiakesh “teori komploti” pa pjesmarrjen e femrave ne grup?

Ose kerkoi vete meqe je i spezializuar me gjete linqe bythe, e po nuk gjete me thuaj qe te ndihmoj une se interneti eshte mbush tumllas me te tilla linqe qe shpjegojne Providencen me ane te bythes.

se ku e ke hallin bytha jote e di vetem Katrori qe ka dosjet, ne mos na ngaterro me hallet e bythes tende.

Grr… mendoj se ne realitet nuk je si tiger por si kotele.

shyqyr qe e mendon keshtu se gjen gjekundi tjeter klient per t’i bere qefin hallit te bythes tende felemajte. Pa provoje i her me Katrorin qe ta mballos si tiger trumpist feledjathte. Katrori ka dhe IP e kompiuterit tend.

Shoh qe te ecen biseda me te. Ndoshta eshte me e udhes ta mbash Ti?

Edhe keta jermanet te tmershem jane, kurnace fare…shife çfare i kane vene liderit ne pjate … nje çokollate hilal :joy:. Po ben shteti me i fuqishem ne bote per nje pjate me dinjitoze…

E paska sharru uria tao taon ngjit me liderin. Po rri shtrembet se mbaroi.

LiDERRI global u shtron darke luksoze gjermaneve e ata nuk i shkojne fare…
Kujton biri i kurves se po i mashtron si Meten me ngjala…

ku ka mbet Zhardin ?
po verehet mungese e theksuar e shkrimeve te saj …!

Ia fute kot Kapo, ngjalat i nxori i zoti i shtepise, Meta.

Defekt i pergjithshem sinjor tenente,tha.
C’pati peshku mo,c’ishte ky blackout?