Diskutim i Lirë - Prill 2018

Me pyete t’u pergjigja. Tani mos fillo te masturbohesh kot alla-liberalce qe po qe kshu je dhe kshu, po duhet te jesh edhe kshu. Se kjo eshte tamam ajo qe te theashe me siper qe po te punosh per ta bere njeriun normal armik me zor, nje dite mund edhe t’ia arrish qellimit dhe kjo nuk do jete mire per ty si pakice, militante apo jo.

Brukseli nuk ka vend për Pëllumb Xhufrat e co…

Fatkeqësisht, në Shqipëri këto kategori individësh vazhdojnë të vlerësohen. Dhe kjo ndodh jo vetëm sepse trashëgimia komuniste është akoma e fortë (dikush mund të thotë se gjithçka ka qenë e planifikuar me “Katovicën” për të mbërritur në këtë ditë), por sepse morali dhe etika janë nocione të pakuptimta për shumëkënd…, por edhe ngaqë vlerat dhe parimet europiane konsiderohen ende si të huaja nga politikanët dhe aparaçikët tanë të djeshëm e të sotëm.
Mirëpo për fat të mirë, gjërat funksionojnë ndryshe jashtë “bahçes me lule”.
Në vendet e qytetëruara, parimet janë parime, krimet janë krime dhe mohuesit e krimeve e glorifikuesit e xhelatëve nuk kanë vend.

ti vete je shembull dhe modeli i krijimit artificial te armikut. Qe kur je dukur per here te pare ne blog ke punuar vazhdimisht te krijosh armiq komuniste duke bere si idjot per çdo koment ha ha ha ha duke krujt sumen katrore ha ha ha ha

Po ti ku pozicionehesh?

Jo Katror,

nise për s’mbari nga fillimi:
m’hyne m’hise dhe bone nji koment mbi nji koment timin lidhur me Gjembin në nji temë t’lirë? Askush nuk të detyroi me ardh… doje vet!
T’u përgjigja veç tyve - thjesht lidhur me tekstin tat provokus (marka jote e fabrikës katrore)
E pe t’udhës me u rikthy m’temë me logjikën tate t’normalitetit - bile duke m’provoku njiherit.
T’u përgjigja rishtas… duke t’përmend macen dhe bishtin!
Tash po vjen për s’tretit me ofendimin tënd të rradhës!

Boll mirë, veçse mos harro - ti e din fort mirë kush jam, un sun e di (dhe besa, as që du me dit) kush mshifet pas Katrorit.
Kemi pas rastin tjetërher’ me shkëmby mendime - sejcili m’qoshe t’vet, çdokush m’hesap t’vet.

Veçse po ta them: at masturbimin ay nolt o e merr mrapsht dhe e shtin m’xhepin tat, o shtije aty ku po mshkon menia. vetvetiu…
o rri m’katror siç e ke emrin ne se don me vazhdu muhabetin, ose hiqe derën nji her e mir’ - për s’jashti !

thuje ti se ku pozicionohem, un them qe ti je tipi i skuthit qe ne komentin e pare, fela tjeter e katrorit. Dhe tani si skuth vjen te gricesh ne turme me te tjeret.

Xixa, mos bej te fortin kot duke treguar deren. Jo per gje po eshte pak e veshtire kjo situata kur e ve tjetrin perpara alternatives o rri ketu e bej si them une ose dil nga shtepia (duke prezupozuar se shtepine e ke ngritur ti dhe une jam refugjati qe kam ardhur te te kerkoj strehe). Dhe meqe po e fillojme muhabetin nga bishti i maxes sic e quajte ti, po te them per here te trete qe pikerisht kjo eshte menyra se si ju “liberalet” beni armiq. Pra "une jamshume i hapur dhe liberal per sa kohe qe ti je dakort me mua, por nese jo une te godas, ose te them ik dhe mbylle deren nga jashte.
Tani per t’u kthyer tek fillimi i muhabetit, une thjesht bera nje percaktim, qe ishte pak a shume ne frymen e proverbit kinez “uroj qe ta gjesh ate qe kerkon” ndersa ti m’u pergjigje me nje koment qe e hape mire po e mbyll shume poshte me nje bisht maceje ad hominem
Pyetjes tende iu pergjigja shume drejt dhe perserita te njejten pyetje qe me bere ti. Dhe me vjen mire qe qenke ofenduar, gje qe me le te deduktoj qe edhe ti e ke kuptuar qe pyetja jote ishte po aq ofenduese.
Per me teper, ai elaborimi yt qe nese une jam kristian duhet te jem patjeter edhe Inkuzitor e po qe se jam martuar me grua jam patjeter homofob etj vertet qe nuk eshte tjeter vecse masturbim mendor, pavaresisht se te pelqen apo nuk te peqen kur ta vene ne dukje. Nuk po hy tek muhabeti nese une duhet edhe te ofendohem pastaj kur t’i shan trashegimine time fetare apo kulturore, pasi sic ta thashe edhe me lart ti je shume larg nga vija e nje bisede te hapur dhe pa ofendime e te ofenduar ne kete mes. Tung per kete rradhe se dhe blogu po me keshillon qe te mos te te kthej pergjigje me shume se tre here se kjo mund te demtoje ndjenjat e ndokujt ose mund te kthehet ne politikisht jo korrekte. Penar te hengerte tenja! LOL

Nuk e di prandaj pyeta. Ndonje karakteristike tjeter ke shenuar ne dosjen e zeze?

Paranoje. :slightly_smiling_face:

Po skuqem. :slight_smile:

Nuk e di. E gjykoj ne cfare shkruan ketu. Me ngjan si nje hero poenian dyfelor: i angazhuar te botoje shkrime ne blog por edhe te grricet me te tjeret (sic edhe kerkon te beje me mua qekur bera nje koment antihomofobik ne nje teme per homoseksualet).

Je bo ene ti Katror me hije katërcepshe, aq sa po fol me vehte…

Derën ta tregova lidhur me hapsirën time “private” - ose përmbaju dhe respekto bashkbisedusin ose hiqe nga jashtë!

Sa për atë derën tjetër të PPU, as e di ku osht as e di kush e run (bon vaki Penari…) sidoqoft, po qe se t’osht mush menia sikunder thu me e tërheq ene ate nga jasht, rruga e mbar t’qoft ! Besa, boll kina ndigju pordh anonime me cepa!

P.S: t’fala atyne shokve tuj dosjexhi… dhe mos u bo hiç havale, m’at shesh ku shitet nji pulastren, shiten ene dy apo tri ksisoji… veç me tund paren !

:joy: ha ha

pranej them qe je skuth, sepse ben aleance me trumpistin, ne nje kohe qe je anti trumpist, per te marre hak mbi armikun e perbashket.

E perseri si skuth nuk jep arsyen se kam kundeshtuar me tallje komentin tend antihomofobik vetem sepse eshte nje idjotsi deformuese e interesuar prej skuthi (pse e interesuar e di vetem bytha jote, dhe Katrori qe ka dosjet tona ne dore) e historise se Perandorise Romake, e treguar prej teje si shoqeri qe qihej n’mythe. Ne asnje teks normal te historise se lashte nuk e kam pare kete çudi:

Ha ha, Katrori e thote pa pike turpi qe “shoket” i nisen dosjen. Per me teper qe keta fuksat e PDhit jane te majte, se e bejne spiunllikun vullnetarisht, ata te komunisteve e merrnin nje peseleksh te pakten. Kur i them une Kapos qe nga pjellat e PPSH-se PDhi eshte ai qe i ngjan me shume dhe Komandanti eshte ai qe i ngjan me shume Komandantit legjendar, shokut te idealit te te cilit i mbante epruveten me shurre, nuk me degjon.

Si, si the, aleance? Dhe une isha paranojaku…

Tashi ti nuk u ofendoke nga homoseksualiteti por nga pavertetesia. Lexoje ketu poshte meqe te bie rasti por edhe guglloje si kompjuterist i mire qe me siguri duhet te jesh:

https://www.google.fr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.csustan.edu/sites/default/files/honors/documents/journals/sexinstone/Zive.pdf&ved=2ahUKEwigh8v0tNfaAhXE6RQKHaL0AUQ4HhAWMAF6BAgBEAE&usg=AOvVaw05zanEqjJfu7xvC42SJmzF

paranojaku ben alenca me te tjere paranojake qe imagjinojne me fantazi “teori komploti” nga grupazhe te paguara nga fuksat komuniste ne blog.

perveç se skuth paranojak je nje krimb qe zvarritesh me fraza te lena pergjysem qe mbrojne me pika pika pika.

Dhe jo vetem ti, por kush vetem komenton per politike ne blog, pa shkruajtur shkrime (biles edhe pa lexuar shkrimet e komentuesve te tjere per te kuptuar vertet kush jane) eshte me detyrim dhe perkufizim nje parazit, me pasoje nje skuth, parnojak, krimb, monster. Kushdo qofte ky, sado i ndershem, i virtutshem dhe me karakter qofte.

Ka rregulla dhe parime te sakta per te jetuar ne boten reale dhe boten virtuale. Kush nuk i zbaton, keq per te eshte. Kryesisht per te, se bejne te keqen dhe tjetrit si monstra publike lla lla lla pa pushim dite e nate.

(redaktuar)

Fantazine ua le me te mireve, le te shkruajne edhe carcafe te tere komentesh. Kush ndalon ke? Une per vete kam hallin te mbaroj sa me shpejt kete koment e te vazhdoj punen se me nxiu jeten autokorrektuesi.

e hape me pishman, dhe e mbylla ne moment linkun. I njoh me ere mjeranet qe shkruajne gjera te tilla, dhe kush mjeran i lexon gjera te tilla. E me kryesorja: njoh edhe motivacionet pse shkruhen dhe lexohen gjera te tilla qe nuk i lexon as Katrori qe lexon libra.

Eshte turp e faqja zeze te mundohesh te deformosh nje qytetrim qe ka pas vlera qe i ka trasheguara kultura perendimore, vlera qe e kane realizuar ne nivelin ku eshte, ose me sakte ku ka qene deri pak kohe me pare, deri sa te vetposhterohej ne kete fare derexheje duke deformuar historine e Perandorise Romake si histori e basifondeve te Perandorise Romake. Nuk ka asnje shembull ne histori qe nje kulture, perandori, civilizim mbijeton pa vlera morale.

Don linke te historise se Jezuit dhe 12 dishepujve te tij meshkuj qe ishin homoseksuale sepse kishin krijuar nje grup komplotist pranoiakesh “teori komploti” pa pjesmarrjen e femrave ne grup?

Ose kerkoi vete meqe je i spezializuar me gjete linqe bythe, e po nuk gjete me thuaj qe te ndihmoj une se interneti eshte mbush tumllas me te tilla linqe qe shpjegojne Providencen me ane te bythes.

se ku e ke hallin bytha jote e di vetem Katrori qe ka dosjet, ne mos na ngaterro me hallet e bythes tende.