Diskutim i Lirë - Prill 2018

Ylli Manjani ‘flakë për flakë’ Ambasadorit Lu: Edhe unë po ndjek zhvillimet në SHBA për ty!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar pas paralajmërimit të bërë nga ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, i cili paralajmëroi disa politikanë shqiptarë, që të kenë kujdes kur flasin e shkruajnë për LGBT.

Në vijim të mos shfokusimit, një përgjigje për Ambasadorin Amerikan që ka më shumë përparsi LGBT:

Edhe unë zoti Lu, po ndjek me vemendje debatin në Amerikë për përfshirjen Tuaj në dorëzimin e Sistemit të Drejtësisë së Shqipërisë në duart e Qeverisë!

Kjo është më e rëndësishme!

Ndjesë që nuk debatoj dot me ty në Kuvend sepse nuk jam deputet!

Eh kshu ndodh kur Tocit ja heqin tepsine nga dora, kapet me zotin Lu, me Supershqiptarin sipas Enver Robellit:


Martesat Gay me mbeshtetjen e shjentanit, thote Imami i Shkodres.

Enver Robelli lexohet mire gjithnje

Donald lu me ngjason me kolonelin Hollandez Thompson ne 1914 i cili u vra ne mbrojtje te shtetit shqiptar ndersa shqipot benin sehir .

Ngjason edhe me kta pasunaret amerikon qe i vrane e u vodhen kepucet

Mamurrasi paska nje tradite te lashte demokracie :blush:

Ne fakt Homoseksualizmin e kena pasur te perhapur prej stergjysherve sipas kronikaneve te kohes, por komunizma e shtypi me dhune, e i detyroji beqirat te merrshin Gra. Po ti vete cmerak ke, ke frike mos tundohesh?

http://www.kala.al

Kala is not another music festival. It’s a new, unspoiled first-time destination, a self-contained world filled with intimate party locations and a spontaneous atmosphere. Longer sets are welcome, a selected group of residents will host a weekend-long beach forest party and attendants are encouraged to explore the naturally stunning setting of the undiscovered albanian riviera.

Ju paska dhene prape leke Putini o Kapo? Hallall.
Judicial Watch, faqja e paguar nga Larry Klayman, qe mbron Trump-in per lidhjet me Rusine. nuk ju ndahet shpirti gna sovjetizmat ju komunisteve te fundit te europes e?


1 Like

Manjani: Zoti Lu, unë po ndjek me vemendje debatin në Amerikë për përfshirjen Tuaj në dorëzimin e Sistemit të Drejtësisë së Shqipërisë në duart e Qeverisë!

I kishte socializmi keto.

Those were the days my friend /we thought would never end .Te gjoret prinderit tane c’kane hequr per te na rritur .

Pse ti vete nuk ke mbajtur radhe vajguri, gjize e gjalpi? Qenke mosha e Shkabes.

Me raste por ne pergjithesi prinderit mbanin peshen kryesore .e pata me naivitetin e moshes qe kujtonim se gjella e buka vinin vete ne tavoline e nuk e kuptonim sa duhej gjithe ate sajrifice qe benin prinderit per te mbajtur familjen .kjo lloj jete torture ishte ne tirane gjoja qyteti me I mire I vendit imagjino c’behej ne fshatra.

3 Likes

Sa për radhet, me shume ia qaj hallin vetes sesa prinderve. Sa per sakrificat per te mbajtur famijen pastaj, u heq kapelen dhe mundohem t’i ndihmoj sa me shume tani, se nuk ua harroj kurre.

2 Likes

Te jete ACDC yne ky ?

1 Like

Ky do i kete nja 2 gram tru, ACDC e ka kaptinen gjithe mut.

Suksese Galdinit. U dashkan bere 4000 ore pune vullnetare ne vit per te marre kete certifikate. Dmth te dale nje organizate (soroiste - do thonin disa) te verteteje qe i ke bere ato ore. Ndoshta Galdini qenka qytetar Amerikan.

volunteers are U.S. citizens or lawfully admitted permanent U.S. residents.

https://www.presidentialserviceawards.gov/award-package

Politikan arian galdini?cila eshte power base e ketij politikani pervecse komshinjve Te pallatit ,tezeve, hallave e dajove te tij?

1 Like