Diskutim i lirë - qershor 2017

Vetem ti mos u anko Pjer se ne ka njeri qe hap tema vetem qe te marre mbi 100+ komente koti ai je ti. Te vjen dhe inat kur s’komentojne, thua pse dreqin nuk komenton njeri. Gjithnje i njejti muhabet laj-thaj, kush e gjen kuptimin e fshehur ka 2 shishe vere te vjeter… por duhet te vije ta marre ne Belgjike, por po erdhi ne Belgjike duhet te vije ne Anverse (jo Antwerpen qe thua ti) dhe po erdhi ne Anverse duhet te vije te magazina jote e lesh me tresh se me katersh keputet. Justifikime medemek si e si te dalesh llafit.

1 Like

@bsalaj Blendi lexova dicka ne fan page-n tuaj ne facebook per krijimin e nje media te re te pavarur per vetem 0.99 leke ne muaj , eshte e vertete apo thjeshte testim tregu ?

shpresoj palloshi ta lexoje kete koment.

1 Like

se njoh palloshin , po mire do bente …

Dukesh qe je i ri ketu, nese do te njohesh palloshin apo buall mavrine lidhu me Pjerin.

Se di cfare keni me pjerin , lere te shkretin se iku te fleje, po e kap lemza naten do na mbytet aman

just sayin.

interesante se si dhe ne kosove kane te njejtin problem

UT, eshte vape e Peshku i plak ene te rinjte para kohe se eshte pa uje.

Une per vete boj muhabet vetem me ata qe me hahet muhabeti, te tjeret i evitoj se mi knoqen seksualisht femrat e fisit …on line…more than they can handle…zakon i vjeter Ballkanas, jo se se gje ne vende te tjera.

Pleqte merret veshe kush jane, jane nostalgjik per ato kohe te arta e pjerdhin gjithe kohe sipas asaj aksiomes qe Plakut mos ja degjo pordhet…

Mire e ke po c’taksirat kemi ne te tjeret , hidhen vend e pa vend me ideologji politike pa lidhje me temen. O ti dale e vetja o ra e vdiq tjetri. bahhhh bahhh bahh

Lashe nam duke u pergjigj dhe une , fol me murin. Se di ca bejne keta moderatoret, blendi hap temen e zhduket nga faqja dheut e perfundo diskutimi te pjerdhjet e njerit e tjetrit.

Bravo Mario, jo si ata ne Shqiperi qe e marrin diplomen te kafja, apo plepat.

Njerezit e thjeshte perjashtohen nga detyrimi patriotik, e kisha fjalen per ata doktorat e shkencave, politologet, avokate,biznesmene,ekonomiste,planifikues rrugesh etj :stuck_out_tongue:

1 Like

Nuk na jep pune Edi Rama se jemi te djathte.

Egziston dicka qe ne kapitalizem quhet sipermarrje e lire, biznes privat , i vetepunesuar etj etj.

Jeni te djathte e akoma prisni nga shteti , vaj medet c’duhet te bejne te majtet.

2 Likes

Sipermarrje e lire! ur kidding, i forti dhe i pushtetshmi ha buke aty, sa vjet ke pa vajtur ne Albanje?

Zoteri,
Meqe me the per diploma,kam diploma dhe gati 18 vjet eksperience pune dhe me vone ne menaxhim ketu ne SHBA me kompani me emer.
Para 4 vjetesh te njejten thirrje beri Rama,bile edhe kishte nje website ne mos gaboj nga fushata e Rames per tu kthyer ne atdhe.Une aplikova dergova CV time.
Asnje pergjigje nuk mora dhe kerkova pune te thjeshte si ai mjeku korcar,thjesht per ta pare nese ajo website ishte e vertete apo demagogji.
Se dyti,nuk eshte pune patriotizmi por kur ne SHBA une bej mbi 10 mije$ ne muaj+ benefiteve te tjera te paketes, cfare do te me ofroje Shqiperia?
Nuk po them te me ofroje 10K ne muaj,por edhe me 400$ ne muaj nuk me la mendja te vij.

Ky eshte thelbi i problemit me elektoratin e djathte shqiptar. Ne fakt pervec retorikes "…se komunizmi or tie…" ata nuk dine se cfare eshte teza baze e te djathteve. Shqiperi hesapi, e majta behet e djathte dhe e djathta behet … se fundmi djathe fare.

1 Like

Rama tall carin, ti thua tha para kater vjetve, mos hyr te niveli i shkabes & co.

1 Like

Pa nxirre ate CV’ne ketu ti devolli te shohim se c’fare paska refuzuar Rama.

Se shqiptaret vuajne nga kompleksi i inferioritetit s’eshte problemi im Zeqo.

@ACDC Une nuk permenda kurrfare diplome, ti qenke dhe ne amerike mbi te gjitha akoma me keq.
Rri atje e te pakten na e kurse patriotizmin patetik,
dhe fjalimet politike ne kurriz te njerezve qe ketu mezi mbijetojne dhe lum kush i merr ato 400$ ne muaj.

Meqe qenke me nje eksperience te atille , pse nuk erdhe te hapesh nje zyre konsultimi , ose te krijoje nje startup , te mbildhje nje grup shqiptaresh si puna jote me eksperience e te krijonit nje kompani ketu ne atdhe ? Po marrim ne ketu kredi me hipoteka e 1 milion garancira per te bere biznese e jo mo ju te shkretet qe u “rroptuat” ne emigracion.

Ju qe shani qeverite si t’iu teket, nuk doni gje tjeter vecse nje pretekst per te genjyer veten pse jetoni jashte keshtuqe nuk keni kredibilitet ne diskutim.

@jps mire e the, si kuptoj , po duke marre parasysh si eshte e djathta ne amerike i falet.

1 Like