Diskutim i lirë - qershor 2017

Kerkoje tek website e Rames ne 2013.
Ata e kane.
Nuk kam perse te genjej.

I nderuar jam teper i kenaqur me veten dhe arritjet e mija ne SHBA,qe i kam arritur me djerse dhe perpjekje dhe pa asnje mik apo tester partie.
Nuk kam perse te shtirem dhe as qe kam ndermend te kthehem derisa te dal ne pension.
Thjesht e nisa CV tek website e Rames ne 2013,thjesht per te pare sa serioze ishin.
As nje email nuk mora.
As qe po mundohem ti mbush mendjen njeriut ketu dhe as po justifikohem,pasi secili jeton atje ku i behet mire.

Mundesisht t’ia dergoje edhe vete Zotit cv-ne tende se sheh sa na e ndjen. “tester jepen per cologne e parfume jo per parti”

Ky djali Mario me duket mua apo nuk i ka derguar gje CV Rames e Sales e Likes e prape e ndjen detyrimin te beje aq sa ka mundesi njekohesisht te vazhdoje jeten e tij ne SHBA.

S’po iu thote njeri hajdeni ketu leni jeten andej, por edhe t’na jepni mend nga maja e botes e te griceni verrc verrc me retorike politike kur as nuk votoni e s’keni force ndryshuese ne shoqerine shqiptare nuk jua pranon njeri.

2 Likes

Zoteri nuk kam profesionin e Marios.

…Mundesisht t’ia dergoje edhe vete Zotit cv-ne tende se sheh sa na e ndjen…

Faleminderit per edukaten qe po tregon ne kete debat!

Me duket se fjala dhe opinioni I lire eshte i lejuar me
ligj ne Shqiperi.
Pastaj nese e merr apo jo parasysh opinionin tim, eshte puna jote.

Fjalen e lire dhe opinionin sigurisht qe e ke te mbrojtur me ligj, por jo me etike dhe moral.

Ka dallim.

U mundova te tregohem sa me korrekt ,nese prekesh nga fjala ime e lire atehere jeni hipokrit.

Meqe profesionin e Marios nuk e ke dhe meqe beke aq shume ne muaj por thua qe e ke vullnetin: ndihmove gje kur Dr. Mario beri fushate per mbledhje ndihmash per turneun mjeksor qe bene? Une vete e kam sjelle ketu ate lajm dhe fundraising link te pakten 2 here.

Jo po kam ndihmuar gjithmone kauzat patriotike shqiptare.
Nuk e dija qe Mario po mblidhte ndihma,tani po e degjoj,por do ta shoh dhe do ti nis para nese kerkon.

Me thuaj nja dy kauza qe ke ndihmuar. E kam seriozisht, pa ironi.

Ky eshte patriot i thekur. Prandaj edhe eshte laro i dhendrit te Serbise.

bravo Mario!, deri edhe ACDC te ka zili, megjithse ka para ne banke me teper se ty, dhe eshte i djathte amerikan!

bravo edhe qe i tregove gjembit insinjifikancen e saj ne kotesine ekzistenciale te betejes amerikane te majte per te drejtat ngambrapa te njeriut qe i fergellojne felet sa majtas djathtas!

asnje pergjigje Ceco…

Prit a njeri i paduruar…

@ACDC Cilat na qekan keto kauza , se ndoshta nuk na vjen informacioni i sakte neve ne Shqiperi ?

Financimi i Aleances Kuq e Zi , e cila i sherbeu destabilizimit te rajonit , pushtetit te meparshem , klases politike dhe ju kenaqi juve te emigruarit me ndjenja te flliqura patriotizmi.

Apo kontribuat ne ceremonine e mbajtur nga Albanian Roots ne New York , qe nderoi “princin” leka , person qe nuk e njeh askush nga aristokracia ne bote si familje mbreterore e ju mergimtaret i thurni kenge e valle ne Manhattan ?

Me thoni o patriot, sa ka lobuar komuniteti shqiptar ne Amerike per te sjelle drejtesi per ngjarjen e Gerdecit ?

Na tregoni o patriot sa here i bojkotoni blockbusterat e Hollywood, kur te shperfytyrojne identitetin kombetar ?

Ja prit se po mendohet ACDC, te jape 100 mije apo nje milione. Po ku te lene te majtet thuaj te kontribuosh.

1 Like

Po ata prandaj kane ikur, se nuk kontribuojne dot. Kane shkuar per te marre, se s’japin dot vete. Jo me kot fitoi Trump.

Se di cfare lidhjeje logjike mund te kete ky muhabet me fitoren e Trump po gjithesesi,
normalisht te gjithe per nje jete me te mire jane larguar por nuk kam pare ndonje italian a grek qe rri e merret me politiken e atdheut nga USA just saying.

Ne vend qe te ofrojne eksperiencen,ekspertiza,kontribute keta i shtojne benzine zjarrit neper portale e bloge me komentet e tyre politike e ne fund vetem fjale boshe, gjest i ulet. Nuk mjaftojne te huajt qe lobojne kunder Shqiperise e ku presin rastin t’na imponojne ceshtje anti-shqiptare, jane dhe keta qershia mbi torte qe japin mend nga maja e pikaloit.

Ka lidhje, ka, po vetem duhet te kuptosh si funksionon truri i Shkabes qe ta kuptosh lidhjen.

Une jam dallkauk si kap keto te thellat me mesazhe te fshehura si ne librat e Dan Brown

Me mire qe nuk i kap, te pakten je disi i mbrojtur nga idiotesia e mendjes njerezore.