Diskutim i lirë - Qershor 2018

Melania s’po behet e gjalle ,I lebetitmi na ka thare site.mos ia ka mbathur me Melania diku ne bora bora :blush:

1 Like

Fort I ndercm memedhetar Xixa .si studiues historie nuk duhet Te Te cudise fakti se kur ben dicka vullnetare ,falas per bashke memedhetaret e tu eshte e tepert Te presesh ndonje fjale Mirenjohje :blush:

2 Likes

gezuar festen te dashura motra
https://www.dailywire.com/news/31385/happy-international-whores-day-amanda-prestigiacomo

2 Likes

alba, nuk eshte pune vetem memedhetaresh qe jane viktime e nje situate katrorizmi nderkombetare qe ka nje shekull qe ka nisur. Kjo pune e degradimit te çdo vlere, ka nis ne menyre te dukeshme qe 1912-ten, qekur Shqiperia u be. Kete as xixa nuk e kupton si viktime frenge, mendo te tjere memedhetare, mendo pastaj Katrori qe eshte rrit ne nje kooperative te Fierit duke i bere lajka operativit te katunit, e tani eshte bere i zgjuar se ka dale jashte shtetit, ka lexuar libra dhe po lufton kunder komunizmit.

Pavarsisht nga medyshjet e meparshme, une edhe sikur i vetem te mbetem ne mejdan te diskutimit, nuk kam per ta braktis Peshkun, vetem per inot te Katrorit dhe drejtkendeshave te tjere, pa llogarit vlerat qe ka Peshku si blog.

Cfare kenaqesie gjejne njerezit duke genjyer per gjera qe jane lehtesisht te verifikueshme?

1 Like

nuk e kuptova, kujt ja ben kete pyetje, dhe lidhur me çfare?

Ishte ne pergjithesi jo per ndonje person apo teme specifikisht ketu. Ndoshta ka ndonje shpjegim psikologjik ose sociologjik a ndonje gjik tjeter qe une s’e di dhe thashe te pyes. Po lexoja 2 “intervista” shqiposh qe gjasme kane fame hollivudiane por qe s’i njeh njeri pertej fshatit te vet dhe me bene pershtypje ekzagjerimet.

he shyqyr se jemi bere me hije, na duket se na akuzojne si rrenacake komuniste per çdo gje qe themi.

Kjo sapo thashe mund te shpjegoje diçka per pyetjen tende, qe ne fakt duket si pyetje banale, por eshte pytje e mire. E ka bere edhe Dostojevskij ne nje situate romani shume treguese.

Pa u fut ne te thella, per eksperience personale, instiktivisht ne jemi prirur te genjejne pa menduar fare per konseguencat, a siç thua ti qe mund te dalim apsajt menjehere nga verifikimi i rrenes qe po themi. Pra nuk eshte pune arsyetimi, eshte pune refleksi i pakushtezuar si qeni i Pavllovit: e para eshte rrena, pastaj e dyta vjen e verteta, mbasi e kap veten. Them kete ne menyre normale, per rob normal, se ne shumicen e rasteve nuk vjen e verteta as si e katermbedhjeta. Ngaterrohet tjetri kembe e duar nga rrenat e veta te thena pa asnje arsye e pa ja kerkuar kush, e mazallah se thote ate shkrete te vertete çliruese per vete ne radhe te pare.

Inkuiz,

Lidhur me komentin tim të mësipërm, në mungesë të reagimit tê Katrorit (krejt e pritshme…) dhe në mungesë të reagimit të adminêve (krejt befasuese…), po të drejtohem ty, thjesht për të sqaruar situatën:

  • heq dorë vullnetarisht nga çdo aktivitet admini tek PPU, nga momenti që kjo gjë ndjehet apo përjetohet qoftë edhe nga një antar i PPU, si pengesë apo ledh lidhur me shprehjen e cilësive dhe vetive të tyre personale (të vërteta apo të mirêqena qofshin këto të fundit).

  • kjo gjë s’do të thotë aspak se unë tërhiqem nga çdo aktivitet në gjirin e PPU, dhe veçanërisht, atë të antarit që sjell prurje personale apo bën koment mbi prurje të tjera.

  • nëpërmjet këtij veprimi, unë rigjej të gjitha shkallët e lirisë personale për të shkruar, debatuar, shkëmbyer apo komentuar mbi të gjitha temat apo nëntemat e PPU - në përputhje të plotë me politikat editoriale të PPU, dhe në mënyrë të veçantë lidhur me respektin e cilitdo antar të tij.

P.S: kjo s’ka të bëje aspak me faktin e të konsideruarit viktimë (qoftë ajo frënge, shqiptare apo eskimeze…)

Falemneres per sqarimin, se une e keqkuptova reagimin tend si vendim per te mos u duk me ne Peshk, nisur me teper nga fakti se ke nje teme te lene pergjys, dhe nje pergjigje te pa dhene lidhur me nje pyetje timen se kur do te duket pjesa e dyte.

Pastaj ne jemi katandis 5 vete e gjysem, po hoqet dore ju prej adminllekut, kush do e beje? Katrori qe do pare? Po hoqet dore ju, nuk shoh mundesi tjeter perveç mbylljes se Peshkut.

Ska asnje zhvillim te ri. Pd akoma merret me Sorosin dhe Babalen nderkohe qe duhet te fus votimin elelktronik e nje kod te ri zgjedhor duke eleminuar dhe blerjen e votes. Vetingu qe ecen teper avash. E qeveritaret qe vjedhin dhe bejne qejf me dashoneret me leket pafund qe vjedhin perdite. Dhe njerzit qe mezi presin te ikin nga ky vend

Pse me paret e Kazazve do ngrehet muri ?

image

… Oh and NO COLLUSION !!!

image

1 Like

E lexova pardje kete dhe qe ne titull parandjeva qe do ishin familje shqiptare. Ua kish bere dhe gati xha Rustemi, $10,000, $19,000, $19,100 qe te mos lodheshin t’i numeronin. Gjynah se kursimet e jetes, por nga njera ane mire ju behet se nuk donte te paguante banken, le te paguaje avokatin tani.

Edhe keta bucet, gjejne rastin e futja me kete civil forfeiture. Njerit ne Wisconsin i mori policia $92,000 qe I kishte ne makine. Po shkonte te blente nje studio regjistrimi muzikor me cash ne dore, i kishte te fshehura ne nje altoparlant se mos ja vidhnin.

1 Like

EDHE EDVERI SI ENVERI!

Fëmijët si në Korenë e Veriut dhe kohën e Enverit!
Rilindi me rastin e 1 Qershorit Tradita e Lavdishme e Parakalimeve të Fëmijëve para Udhëheqjes

Po pse mos ta kete Edvini? Ti thua qe vetem trampi te beje parade?

Deshira per vemendje ?kam vene re njerez qe si njeh askush fillojne intervistat me fjalet : nuk kam folur me pare se nuk me pelqen publiciteti .nese nuk Te pelqen publiciteti duhej ta mbaje gojen mbyllur se askush nuk e ka vene re mungesen tende :blush:

Ja nje emigrant deshtak. Nuk ndenji ne Shqiperi, te ishte bere nje Shkabe, pordhe qe gris brekt e veta, po shkoi ne Itali dhe u be njeri.

1 Like

Shume dobet Kapo te ka ngel ora tek parakalimet. Ne vend qe te shpallni teza si:
1-Vetingu ne politike
2-Ndertimi i nje administrate sa me te depolitizuar dhe te perbere nga njerez te afte.
3-Lufta reale kunder korupisionit.
4-Ndryshimi i sistemit zgjedhor dhe numerimi elektronik