Diskutim i lirë - Qershor 2018

Kendon Te Baftjarin duke e prit trupin e atij qe kishte lene 4 kalamaj jetim .

Kam përshtypjen se e ëma Zeqos do të ketë dëgjuar xhevahire të tilla përpara se të ngjitej në thanë.

Nuk rrojti e varfra te gezonte meten president :blush:

1 Like

Edhe une jam pro por kjo qe thua per shtepite e paguara nga Evropa eshte jorealiste. Evropa ne maksimum paguan per kampe dhe shpenzime te vogla shendetsore.

Shif pak:

Kjo eshte Evropa!

Edhe une jam dakord qe Alba me zamete te marre ndonje refugjat ne shtepi, per te dhene shembullin personal dhe per te mos u akuzuar nga gojet e liga se ndjek parimin “Beni si them une, po mos beni si bej une”

Edhe ti bashkohesh me korin shqiptar te dhive raciste me bishtin perpjete .

Ku e be racizmin tim bishtperpjete ti, te ftesa ime bishtunjur per te dhene shembullin tend vetjak prej samaritaneje te mire?

Une thashe ti pranojne ne vendin tone .ju kamunistet sikur jeni dhe internacionaliste .

Nga me gjete mua komunist ti, apo nga citatet e Bibles. Duhet te pyes une cne ju ballistet e xhaxha Ermenjit kaq internacionaliste sa do ju kishte zili edhe Dulla, Stalini e Mao.

1 Like

Si mund te shprehet ndonje njeri sagllam nga trute me ironi e percmim per keta .
image
image
image

Si mund te shprehet ndonje njeri sagllam nga trute qe le t’i nxjerrin te tjeret geshtenjat nga zjarri, pa bythen time ta kem mire une. Hidhu pra thashe, merr ne shtepi, pse nuk merr. Ku e ke ironine dhe percmimin ketu. Ishte ftese per veprim, jo per lloqe, se lloqe dime te bejme te gjithe. Me citate Bible ex catedra nuk ndreqet bota.

ky lloj diskutimi te fut ne nje lige me profilin .nga nje ane te cani bythen me dokrra mbi mikepritjen shqiptare , shpetimin qe iu kemi bere cifuteve gjate WWII , nene terezen etj e kur shikoni njerez qe vuajne thoni:larg nga bytha ime .

Ndersa ti futesh te liga e atyre qe u cajne bythen te tjereve me dogma, po ama, kur vjen puna per te care bythen tuaj duke bere ndonje gje konkrete, aha, aty ju di bytha se si ta ruani bythen. Per takemin tuaj vlejne pak a shume vargjet e Nolit: S’ka e s’ka si heroizma, edhe si patriotizma, po kur dimer del behari, s’ka si zjarri. Keshtu qe edhe ti rri ngroh bythen ne zjarr duke leshuar sacma citimesh humanizmi nga Bibla.

1 Like

nuk eshte faji im se ti nuk kupton se nuk behet fjale per ti sjelle refugjatet ne shtepine tende se ata nuk duan te te dhjesin ty ne dere por ne shqiperi ,qe u perket te gjitheve e jo debilave si ty.

Po kjo eshte e keqja, si Shqiperise i mjaftojne karaidiotet si ti, qe e kane katandisur ata vend aty ku e kane katandisur dhe po ikin nga syte kembet, kjo do tu sjelle mysafire. Gjytyrymja, t’u japin shtepi thote. Jo po t’u japin troje ne Kakome dhe vila ne Lalez qe te kenaqesh ti.

1 Like

Nuk do Te strehohen me parate e tua o krimb pa tru e pa zemer qe benesh xheloz ndaj refugjateve Te luftes Te cilet kane humbur gjithshka

1 Like

:zipper_mouth_face:tipat si puna e kësaj e quajnë veten të djathtë në shqipëri,janë komunistë të fshehtë ose kriptokomunistë siç i cilëson sala pasi mësoi greqisht:grin:

Po me parate e kujt, me te tuat, o vemje qe vetem lloqe kot ke