Diskutim i lire - Qershor 2019

Seriously?

Seriozisht. S’ka prag.

Po patrioti yt lefter maliqi pse doli kaq bastard? Ai nuk eshte as malok apo koqevar?

kush eshte ky lefter maliqi?

1 Like

Per te ardh keq qe njerzit pjestojne numrin e votuesve me numrin e popullsise per te nxjerr % ne votime. :joy:

Eshte votues / te regjistruar (njrez me te drejte vote). Ma nxorret dhe cunin e kushos qe me lindi para ca ditesh me te drejte vote.

ketu e keni gjithe lezetin me dhi, mut mbi mut qindra komente, shkoni mer te dhini ne temen qe administrata ka hap tamom per bythen tuj.

Veri siriezlli! Ashtu si duhet te jete.

Patrioti yt shkabe .btw si vajti muhabeti i atij gjykatesit sevdalli ?

Nuk e kuptoj fare kete terheqjen e PD + LSI sot. Gjithesesi nese numri i votuesve nuk i kalon 30% do leje shume vend per kontestim.

Matematika nuk qenka pika jote e forte o titi.

30% te votuesve, jo te popullsise.

Lefter maliqi konkuron zakonisht ne Kucove e berat. Ishyshi I salykut sot me like floririn. Ish polic ish drejtor burgu. Trim I cartun

Zakonisht, gjithmone 60-70% e popullsise se nje vendi llogaritet me te drejte vote. + - 5%. Varesisht moshes mesatare te vendit, por atypari dmth.

3 milion banore, 1.9-2 milion me te drejte vote.

570 mije i raportuan ne dreke o shoku mik.
Dmth nuk e di se perse u zgerdhive qepar kur e dije kete gje. Pra ne rastin me te keq 25% qe nga ora 3-4.
Numrin e plote te personave te regjistruar e ke ne faqen zyrtare te KQZ.

Normal qe e votuesve.

Nuk ka kontestim ne Shqiperi…ligjor per minimum te detyrueshem. Pompinot e djathte do vazhdojn ti quajne jo legjitime por skan argument ligjor. Professor doktori Xhelal Mziu deklaron qe nuk e leshon karrigen e do beje zgjedhje ne 13 tetor

Pikerisht pikerisht, po i do specifikuar turmes me nga 7 mastera e 3 doktoratura ketu.

Iku ne lali xhelali. Kshu do ikin te gjithe lalat nje e nga nje. Shqiperia po behet.

1 Like

Personalisht besoj ne zgjedhje te lira, edhe nese votojne vetem 3 veta. Pjesa tjeter nenkupton qe jane pajtuar te lene fatin e tyre ne doren e atyre 3 vetave.

Ti mund te fitosh 95%shin e 17%shit real.
Gjithsesi nje “bojkot” aq masovik, afer 90% ne rang kombetar, nuk eshte se jep gje per te festuar.

Ti je dhe e lexuar: po u kap shifra 750 mije votues, në rregull jane zgjedhjet