Diskutim i lirë - shtator 2017

Po komenti im ku iku. Une e pranoj qe nuk marr vesh shume nga poezia, por ama, kasap komentesh nuk jam. Shkruaj ate qe ndjej e kuptoj.

1 Like

respektoni pak temat ju lutemi, muhabet me Pjerin mund te beni ketu ose ne privat.

:slight_smile:

square, po komentin tim te pare ku flisja per temen, pse e zhduke. Mos je gje ne krize moj vajze.

Une kam qejf chihuahua…m’shkatarrojne fare…se jane fryksa, me keq se macet. Kurse nga kta dinjitozet me pelqen pastor gjerman, e ke mik, e ke dashuri.

Chihuahua jane te vegjel po ju duket vetja sikur jane te medhenj e bejne potere gjithmone. Kompleks inferioriteti.
Une i kam qejf qente pak te medhenj, s’i dua qe t’i mbaj ne preher. Kur te kem femije dhe shtepi me te madhe them te marr nje pastor. Instiktin e mbrojtjes dhe kujdesit e ka shume te forte.

1 Like

nuk ka si kjo, eshte pak needy dhe ka me shume qejf vemendjen e te rriturve, por eshte shume miqesore me te gjithe.

https://goo.gl/images/axDWPL

edhe golden retriever me pelqen shume, por pak i madh dhe do perkujdes/hapesire pak te madhe.

2 Likes

bohhh, ç’qen langaraq, square, te shohesh qenin e goces time, te iken truri :grin: nuk di si ta sjell ketu foto.

Qe ta kuptosh sa te lodhur e kam trurin ne fund te dites, thashe labradoodle me lart dhe ne fakt e kam goldendoodle. S’e di nga me erdhi labradoodli. Tani qe the ti golden retriever i thirra mendjes. Yes, golden doodle, golden retriever + poodle.

ik bej nani i/e dashur Pjer

1 Like

Mix i labradorit te zi me pastor malinois belg : Xhek Llapa :relaxed:

1 Like


Squaro shife kete shokun ketu, bichon frisé, sapo e nxorra ne park.

1 Like

:grin:
duhet te jete i vockel po duket si i madh ngaqe ia ke bere foton nga afer?

I vogel si EB :joy: ( max 5kg) por ka nje karakter sikur eshte njeqindkilsh. Me vdes se qeshuri kur takohet me qene te tjere ne park. Hajt mo per femijet eshte perfekt.

jam me dy mendje per te marre nje golden retriever.
kush ka ndonje pervoje me to, lutem te na beje ndonje liste me pro/cons.

Une megjithese jetoj ne Amerike, nuk e kisha idene c’ishte kjo Ann Landers qe suck qe me qenka pergjigjur ky/kjo anetar/i,ja, as kete Dear Abby-n e Kthupit, po ja me ne fund e mora vesh dhe do vdes i iluminuar. Mos u merzit me peshqit, se i kane zgjidhur problemet e tyre personale dhe po mendojne te zgjidhin ato te botes tani, Sirine dhe Korene. Pastaj me duket se Dear Abby jam une.

1 Like

2 Likes

Nuk dua te bej avokatine e djallit (pjerit), por nuk eshte doemos negative qe poezia e tij te jete si rap: fundja si zhaner ka teknike te caktuar.

Kush eshte skandali ketu, do thoshte me te drejte Tironsi, keta jane instinktendrydhur