Diskutim i lirë - tetor 2017

Nuk është me detyrim. Take it or leave it, kaq është.

“Ne kemi” - siç shkruan, përmban njëfarë rrafshimi e përgjithësimi ku nuk e gjej veten e as nuk po dua ta gjej.

Kushdo qofshi, “ju”, lexoni ç’të doni dhe oferta është goxha e larmishme. Ky nuk është problemi.

Ti bën gabimin që bëhet rëndom këtyre anëve: ti bën sikur i di edhe Lindjen, edhe Perëndimin, sikur i ke “bukë e djathë”, porse në të vërtetë nuk është fare ashtu, nisur nga takti me të cilin më drejtohesh.

Asgjë personale kjo, por është goxha kollaj të flasësh për “budallikun” e perëndimorëve te peshku, pa ditur akoma shqipen. Shkruhet : Budallallëk, për shembull.

Edhe një herë: nuk të njoh e nuk e di se kush je; nuk ka të bëjë me ty vetë, kushdo qofsh, kjo më sipër.

Por jo pa lidhje: meqë m’u drejtove ndaj kjo, përndryshe aq më bën.

Lexoje komentin tim pas 10 vjetesh, kur te jesh pak me i pjekur e mbase do e kuptosh ndryshe

Gabimi qe brn ti, eshte fenomen i rendomte ne pefendim, ku shume veteve u rreshqet kemba

Po kalo nga temat e tjera o njeri, nëse e ke të nevojshme të na tregosh me patjetër botën tënde; këtu e gjete?

Or zoteri, ai vuri dy mace qe bejne 69

ka bere gabim oksidental, duhet te kish vene dy peshq oriental!

ja ta lidhim i çik macen oksidentale me peshkun oriental:

ose lidhur ndryshe: Van Gog macja dhe Hokusai peshku:

si ka qene ajo shprehja “basket of deplorables” si ka pas qene se i kemi harru kush e tha e per ca e tha e kujt ja tha :))

Patriotet fallco te Amerikes, ngrene zerin se sportistet protestojne ndaj padrejtesive duke u gjunjezuar kur luhet hymni, po ama bythen e ulin ne flamur.

1 Like

I see your butt sitting and I raise you

Texas, baby!

Ose nese preferoni dhe mund te shkelni mbi te

po bijne te gjithe nji nga nji…

e paskan pas fundin ne nji dite…

bote e re…

1 Like

Dow sa kaloi 23,000.
Amerika eshte si shpirt-do te thoshte miku jone Fiqo

po clirohet bota nga vargonjte e se keqes dhe te paaftesise, optimizmi global ne kulm

Shkruhet : ne kulëm …

ok, te hyfte :))

2 Likes

Eh sa shijon liria, gati s’hoqi breket tjetra nga gezimi - RAQQA -SYRIA :laughing::grin:

1 Like

https://www.rawstory.com/2017/10/trump-finally-calls-widow-of-fallen-army-soldier-only-to-tell-her-he-knew-what-he-signed-up-for/

1 Like

Kush e gjen nga eshte ky berberi ka nje shishe vere nga ajo e Pjerit :smile: .

Ja hodhi bithes me nje llaf! po tani kush do i perfaqesoje LGHPTXI-te aty ne Albanje!?