Diskutim i lirë - tetor 2017

Sikur ta sqaroje kete do ndihmonte ne nje debat te shendetshem.

Nje xhihad mediatik i pashembullt. Vajzes nga Pogradeci, viktime e nje perdhunimi nga një 55 vjecar, media I nxjerr emrin dhe mbiemrin. Dhe kjo medie nuk ka nxjerrë ende emrin dhe mbiemrin e autorit. Nga injorante te rekrutuar si reportere dhe redaktore perverse, nuk ke cfare te presesh me shume. Por ajo qe te cudit me teper eshte indiferenca e institucionev, qe dhe ato duket se jane ambjentuar me nekrofiline, ndjenjen ogurzeze qe ka pushtuar shpirtin e ketij vendi. Ku mund të ndodhe qe te ruhet " nderi i burrit" dhe te viktimizohet një femije duke i publikuar gjithe privatsine, pervec se ne nje vend barbaresh qe edhe ne medie kane punesuar injorante.

3 Likes
https://peshkupauje.com/t/monstra-e-hollivudit-qe-perdhunoi-aktoret-me-te-famshme-te-botes/3421/103?u=zeqo&source_topic_id=3394

Sot ka ditelindjen shoku Shefqet Peci.

Shhttt, se me duket plasi gallata …

image

Disa nuk arrijne te dallojne se ku mbaron satira dhe ku fillon e verteta.
Akoma se kane marre veten nga grushti qe hengren në 2016.
Prisni deri në 2024 se ndoshta atehere e merrni veten.

Kur merr vesh dhe ti nga satira, mos mbette njeri tjeter pa marr vesh.

1 Like

Merr vesh ai / ajo se lexon Breitbart News.

Shko dhe ulu në gjunje kur luhet himni ate bej,mos na shit mend.
Zbato urdherat e xhaxhi Sorrosit,se me keto mend qe keni Trumpin e keni president deri në 2024.

Ketij veteranit cfare do i thuash?

Po me krrujt bythen kur luhet hymni, lejohet ?

Harrove ditelindjen e atij tjetrit, me te madhit.

Po dje si e harruan ditelindjen e Atij? Ku jane shoket kapo, korent e te tjere qe nuk e urojne?

Kafja pa dahon, si dysheku pa jargon - ka thone i pari.

Uji i Ftohte Tepelene.

Pse ke vene dy mace qe bejne 69?

Jini dhe Jangu nuk janë medoemos 69. As Ouroboros-i. Ashtu ju duket; ju shkon gjuha ku ju dhemb dhembi.

Ishe me shaka, por serizosht, cfare lidhje kemi ne me kulturat lindore? Ne kemi perendite e luftes e dashurise, jemi njerez pasionat, jo si ata xhumxhaxhuxhat e kontinentit tjeter

Budalliku i perendimoreve eshte kur mundohen te gjejne veten ne kultura ku nuk u përkasin. Ata mendojne se gjejnë veten, por ne fakt humben edhe me larg

Budallalleku eshte i kaqoleve qe njohin kulturen lindore si inferiore, pa njof as perendimoren.

1 Like