Diskutim i lirë - tetor 2017

Nuk e di, ndoshta ja lan presidenti i Virgin Islands.

vidion akoma nuk e kam pa, por habitem me ty, si e hodhe poshte Rivdjekjen (m’fal Rilindjen) me nje te rene te lapsit. Por per mikun tend Kone Miushin, nuk mendove kur shkrove keto fjale.

Para se te me besh pyetje ben mire tu pergjigjesh pyetjeve qe te jane bere ketu me pare:

  1. pse gjermania te refuzoi azilin?
  2. ke paraqitur gje dakument si disident ne gjermani?

Mund te pyesesh ata per kete gje, biles do me besh nder dhe mua.

po çdo disident, eshte disident se eshte kundershtar i atij regjimi, ç’dokument u dashka, ç’eshte ky dokument. Nese ti zoteron nje dokument nga nje organ se je disident, kjo me duket hipokrizi, per te mos thene njeri i qeverise.
Une te vetmet dokumenta aty paraqita refuzimin qe qeveria shqiptare i bente partise Radikale, parti qe doja ta formoja ne ate kohe, 1990-91 .
I ke tek VQ tek Intervista, pjesen e Gjermanise. Lexoje horizontalisht.

Jo mo hajdar se nuk kam nevoje te pyes ata. Bile dhe ty ta bera pyetje retorike.
Po ti thuaju peshqeve te verteten !
Kush je ti zoti Sorge?
Tregohu i sinqerte njehere te vetme!

ore do me lesh te fle, se sapo lexova kete te tenden, me kapi e qeshura, dhe ne raste te tilla me iken gjumi :laughing:

O @TironciLebetit e shikon si i shmagen te vertetes keta disidentet e fasules?

1 Like

Shiko ti Qimth se ata qe shkruajne letra te hapura ketyre pushtetareve me duket se e kane praktikuar kete zell qe nga koha e merhumit.
Fol Qimth fol, pse s’flet! Apo ke frike te thuash kush je?

1 Like

Sa qejf e paske kete Q more vlonjat, por e keqja eshte se nuk ta plotesoj kete deshire, se une nuk Q mashkull por femer. Po te ishe femer, po, ta plotsoja deshiren.

Cere Disidenti mer, ka kerkuar azil se eshte persekutuar ne 1990-91 se nuk e kan lon me bo parti radikale. Ky tallet me persekutimin njesoj si Merhumi a salih qenefi. Nostalgjia qe ka per Merhumin dhe inteligjentet sekrete te le te kuptosh qe ka qene aparatcik ne sherbim e diktatures por i pakenaqur me arritjet personale. Po e tha vete qe Sigurimi donte ta zhdukte por ai se dinte deri mbas renies se komunizmit. Edhe ne se e marrim te mireqene kete fakt qe une e dyshoj, ky se ka vuajtur persekutimin se nuk e dinte dhe jetonte ne socializem duke enderruar te takohet me Merhumin e ti sherbej palles se tij me teza makro ekonomike.
Pjerini u vetedemaskua si disident fallco kurse une e kujtoja deri dje thjesht si nje Makro-ekonomist AXHAMI

Po ca makro-ekonomisti mer vlla. Ky dhe shkollen e mesme e ka mbaru naten! Pale kur e genjen mendja se po ia var kush e po i vjedhin idete. Ky qe projekton rruge shqiptare duke pare harta gjermane :joy::joy::joy::joy::joy::joy: lerna Zot te rrojme e te qeshim!

tironco, noten, se ora 12 pa çerek, mos e diskretito me shume vetem biri im.

Vlonjato, po ç’me je ngjit keshtu si muti pas kepuce biri im, po lere rehat plakun, apo do noi gjo. Noten.

Me zhgenjeve Babuc, lexo citimet e mia qe te kam bere dhe e panjohura jote ka vetem pak cepa te erret pa u zbuluar. E verteta se si ti nuk ke fshire menderen me Enver Hoxhen si je mburrur por e ke pasur idhull dhe enderr ti afoheshe dhe ti sherbeje me zell e besnikeri doli ne drite.

Ik o qimth ik fli. Hiqe dhe kompjuterin nga priza se te futen piratet dhe te vjedhin idete.

Ja dhe shoku i korentit

http://www.newsweek.com/alt-right-leader-richard-spencer-isnt-sure-if-women-should-be-allowed-vote-685048

Aman mos folni per grate krahu juej se e pam ça opinioni keni :smile:
Le te shtypen, mjaft qi parja, shoqnija dhe pushteti te shkoje ke llogarite e fushatave, ky ishte morali. Ta mbyllim nji sy, nji vesh dhe nji goje…
Nuk e lani dot kaq shpejt jooo