Diskutim i lirë - tetor 2017

Ja dhe nje lajm tjeter i rendesishem, po pa saktesuar te cili restorant do mbahet mbledhja!

A thua ka influencuar @vlonjat me lidhjet e tij te biznesit? Cuditem pse nuk po mblidhen ne Divjake.

Virtually unprecedented o @zeqo

Sajmiri me i miri.

Gjembo nuk mund te behet ne Divjake se eshte gje pa interes. Pastaj e di ti qe kur shkojne keta si qiveri diku pe mbledhje dhe zbritje as nuk e fusin doren ne xhep per te paguar? Apo se po hane dy qofte dhe nje birre per dy persona dhe hajt mo po mbyllim syte. Jo moj shoqe, ne jemi per te marr leke jo te japim! Te lutna shume.

Shiko si ben sikur s’ke dhene leke qe te marresh leje. Ti dreken, sipas teje, ja dhe atyre qe na i nxorre ne fotografi. Po te dhimbset dora per te tjeret te qeverise? A je patriot a s’je? Pse s’e ndihmon pak shtetin shqiptar, t’ja heqesh nje dreke nga buxheti taksapaguesve.

Shiko nashti se po i ngaterron punet!

  1. ate darken me foto nuk e pagova une dhe nuk ka rendesi kush.
  2. ne jemi patriote se mendojme gjithe diten dhe naten vetem per shqiperine. Bile dhe kur fleme kthehemi me fytyre nga lindja…andej nga eshte atdheu ine.
  3. qiveritaret tane duhet mos te hane shume, perkundrazi te jetojne vetem me kafe filtri dhe ne pune te shkojne me biçiklete kurse ne darke te lexojne … flete per flete.

Po me biciklete shkojne more zoteri!

Madje dhe policia eshte me bicikleta tashme. Ja nje per ty dhe per te lebetiturin

I get the two-wheels, but I don’t see a seat. Ishallah ka qellu tubi i shales i pa ndryshkur.

Kjo ishte ajo qe e kishte lene dashnori para ca kohesh?

Nuk e njoh, por e hasa ne net e me beri pershtypje qe nje femer mendon keshtu per gjinin e vet.

Diskutim i lirë - shtator 2017:

Sepse është një privat, pa tagër qeveritar, që takon kryetarë komisionesh ndërshtetërorë, për të biseduar rreth … ?

?? …
ky popull ka koncept total te gabuar ne te llogjikuar dhe qasje te saj ,
ja nje koment qe me erdh…``te faleminderit shume, mos u lodhe !
p.s.
tash une jam ne orar pune ,kam dal me punu . A me punu a jo , a mu lodhe a jo , sa eshte shume e lodhne , sa eshte pak me u lodhe ,sa duhet me punu per mos me u lodhe shume . A mbet puna pa u kry nese jam lodhe me heret ? A jam tuj punu konform normativit pune/ lodhje ?
thjeshte hesapi , gjithe ma thone kete fraze ,e sa here ma thone ,une jam tuj e paramendu ,a jam e programuar mire ,apo jo …?
Konform standardit tjeter, qe jam mesuar vetem te degjoj frazen … vazhdim te mire … kjo e para shume me hamendeson se mos , mos po shfrytezohem ne humbje te energjise ktu ,bre ?

1 Like

3 Likes

Din Hyka? @#$/

ngambrapa si gjithmone osht tiku @#$/: