Diskutime të lira - dhjetor 2018

Kohe Te arta Taso
O moj nuse e re
Sa e bukur je
Kazmen edhe pushken
Solle per paje
Populli kooperativist ne aleance me kllasen punetore :blush:

Natyrisht qe duhet te kapesh ekstremin me kot/negativ ashtu sic ben me krahasimet e tjera.

ate mendon ti
po une po te kujtoj qe cdo kohe ka kenge me tekst me vlere e tekst pa vlere
varet ke zgjedh ti

Femer totalisht ordinere. Meqe zonen e influences e ka pat ne Lezhe edhe si deputete e zones, me kane thene ca muhabete tavoline qe te bejne te ndihesh krejtesisht i mjere, per faktin se si kemi nxier ne krye njerez te ketij kallepi. Qenja e kesaj ne ate pozicion eshte turpi yne. Jo vetem e kesaj, xhanem.

Kjo eshte kenge?

Demografikun e paska adoloshent duke pare nga titujt.

Une me thene te drejten, nuk i degjoj politikanet shqiptare se c’thone, perfshire edhe Edvin Kristaq Ramen tone te dashur, Nuk e kam kohen te tepert, por edhe te kisha, nuk kam nerva te degjoj pallavrat e genjeshtrat e tyre. Po nga ky cikli qe ka nisur Cani qe ka ftuar me radhe koq… , sorry, kokat e politikes shqiptare, kam ndjekur vetem ato si paskomente, ose me sakte vetem ate Currin qe Albano e quan delfin te Cilit.

1 Like

Jo po thone se I sajon shkaba :blush:

Ne fakt duket pak si ekzagjerim te thuash qe s’dalin njerezit naten ne Vlore nga frika. Ata qe jane zhdukur i heqin qafe ne mes te dites, nuk pret njeri naten. Naten maksimumi te hedhin ne ere makinen si paralajmerim.

Saranda psh vdes pas shtatorit, nuk sheh njerez rrugeve pasi ngryset, mblidhet secili ne shtepine e vet, ose te kafja para pallatit. Mund te jete e njejta gje edhe ketu.

C’mund te presesh nga portale adoleshentesh si BIRN dhe Koha Jone?

http://www.gazetadita.al/ne-kerkim-te-relikteve-dhe-burimeve-arkivore-te-fan-nolit/

Eshte gjynah se pas 30 vjetesh hapje ndaj botes duhej te kishim prodhuar nje brez politikanesh me formim solid ne vend Te ketyre prodhimeve gjysmake Te arsimit Te kohes se Dulles .

Emision interesant.hera e pare qe e degjoj emrin e ketij por edhe banoret e fshatit nuk ishin ne gjendje Te shpjegonin se kush ishte e ckishte bere

i vetmi shqiptar qe shkruan ne BIRN eshte gjergj erebara. cdo ndyresi qe thuhet ne ate faqe per shqiperine ka miratimin e tij. njeri me te ndyre nuk ka. ndyresira njerez qe perpiqen t’i nxjerrin vendit imazh te nxire nderkombetar per dy fije pike politike, te ndihmuar gna gjembesirat inferiore te emigrimit qe duan ta nxjerrin vendin keq per azil e per t’u meshiruar per ndonje vend pune, se zotesi nuk kane. Po te ishin te zot ia dilnin ne shtepi, fundja far,e si te tjeret. vlores e qyteteve te tjera shqiptar t’ia rruajne se jane 100 here me te sigurta se vendet e tyre te dyndyra nga refugjatet. jo ne 2 te nates po ne cdo ore. Jane bere keq me keto shpifje. Del Monika Kryemadhi ne emision live e thote “aq keq eshte situata ne vlore sa tani qe po flasim eshte gjetur nje trup pa koke por nuk tregon njeri”. Aq, hodhi cashken bushtra dhe as shkon ne polici qe te sqaroje informacionin qe thote se ka per nje krim a ndonje gje tjeter, dhe robt e dine qe eshte shpifje dhe as i shkojne pas. Pas i shkojne sigurisht vetem gjembesirat qe cdo shpifje kunder vendit nga portalet ordinere duan ta valevisin si flamur. Po keshtu dhe kjo Lindita Cela qe as e kam degjuar ndonjehere

ja dhe francezet, europianet e kulturuar

Ja per punen e kengeve dje dhe sot. Po sigurisht Shkaba e di me mire se Krajka:

Per hater te se vertetes : ky nuk ka vjedh. Grun po, e ka me kamje (as Sala nuk ka vjedh; kalamojt e tij po). Nano pastaj e ka pas bo grope.