Diskutime te lira - Dhjetor 2019

Alba si i ke punt ti keshtu , a je lodhe keto dite ?
sa te ra me hargju per kete kohe festash krishtelindjesh e vit te ri ?
p.s.
sa per kuriozitet lexova nje info qe deri me tash ne DE vetem per fund viti dhe festajane shpenzu diku 100 miliard euro … ?
Andej nga ju a ka fare statistike…hajde te folim per gjera me te prekshme …

qe mu mu ka bo dert qe kam edhe 3 dhurata me i bo e po pritoj …

Ne qe thua ti Dafine, kemi ekonomine me te mire ne keto 50 vjet, rrofte zoti Trump qe marrte nga ditet tona ishalla. Dhurate vetem nje me bie hise cdo vit se e bejme me short, secili blen vetem nje dhurate per ate qe te bie shorti ( kam familje te madhe, s’kemi nge te blejme gjithe dyqanin, pastaj c’mund t’i blesh dikujt qe i ka te gjitha?). Ato vijne neser me Amazon qe ju befte dita 1000 atij Xhef Bezos se po na llaston si shume, harxho para nga kolltuku, mender teje pa veshur gje fare, jo me te harxhosh ore te tera e te pispillosesh te shkosh ne Walmart. Shyqyr qe kane ardhur keto dite te begata.

1 Like

E kane zakon te lige kete te krishtlindjeve , por na vjen ne ndihme muslimanizma si dhe fakti qe familja eshte larg per tia hedhur blerjes se dhuratave edhe per stamo dumon.kalamajte kane arritur moshen qe preferojne cash .kuptohet ne festat muslimane behemi prape kaure😊

Ne nuk jemi vend i varfër, por i vjedhur,

http://www.gazetadita.al/koncensione-per-sterilizimin-nisma-thurje-denoncon-sot-ne-spak-zyrtare-te-larte/

Ne jemi vend i vjedhur, sepse nuk jemi te zotet te jemi nje vend qe vjedh te tjeret.

1 Like

Realiteti eshte qe nuk do te ulet dhe nuk do te kerkoje falje, por nga ana tjeter politikat e udhehequra nga emocionet kane bere qe shqiptaret te humbin e te izolohen.

Ky Albini rri apo nuk rri gjithe diten me perfaqesuesin e kombit kosovar.

Grande Kapo, ky kreu i SPAK-ut eshte ai qe e shpetoi Lulthimen nga ajo puna e Rruges se Kombit, prandaj edhe PDhi nuk e ka aq inat sa te duket ty.

Ja Grande Kapo, Marku i Markajve si simbol i nivelit intelektu-hale te PDhit

këta të kombit zastava,duan që ta tërheqin edhe albinin në llumin e tyre. unë besoj që sapo të formohet qeveria (po u formua se partia serbo-kosovare do ta pengojë),albini do ta gjejë gjuhën me qeverinë e shqipërisë. ramushi ka rënë nën ndikimin e serbit matoshi,që për turp e paska dhe këshilltar.
ky është rast i artë për kombin zastava që të dëmtojë marrëdhëniet ndërshqiptare me qëllim fuqizimin e zastavas. talebanët e saliut ,bashkë veshderrët e kombit boro-ramiz janë bërë bashk kundra shqiptareve. evgjitëria kundër qytetarisë.

Cfare lidhje kane pikepamjet e mia? Une nuk kam dale me flamur te madh nacionalizmi dhe racizmi, sic ke dale ti. Po kur vjen puna te ky rast per palloshin, e mbyll gojen dhe sulmon ata qe bejne komente kunder palloshit ketu. “po hajduti nuk ka faj?”. Edhe @TironciLebetit u zhduk e nuk po di si ta mbroje palloshin.

ti kam shpjeguar gjëmb. shumë qartë. pikpamjet e tua kanë lidhje. kur merr pjese në një debat,për një temë të caktuar, nuk mund të thush unë sdi gjë se unë kam flamur të vogël integrimi dhe përbotizmi!! edhe mendimin tim për çështjen në fjalë,edhe për palloshin e kam shprehur. tani,nqs ti ke arritur nivelin e kapos dhe pret që në fund të këtij muhabeti të themi -poshtë komunistat ,luli kryeministër, çuni fahriut -ministër i jashtëm(se di anglisht,si alba), nardi-ministër i urtësisë,paloka-ministër i arsimit,dulja-ministër i integrimit :innocent:, dakort,dakort, nuk ta prish! se këta kënë dhënë edhe shënja që janë kundra serbit,

Qamo je pro apo kondra minishengenit?

1 Like

That’s just low.

From our whore house to yours :
image

Une s’jam qamili , qe ndoshta ke patur merak ne toshkëz një here e nje kohe!
Sa per marreveshjen : ështe ne kuadrin e te ashtuquajturit integrim ,per te cilin ju te tjeret qiheni ne bythe!. Per mua eshte nje teme e dores se trete. Per mua rendesi ka integrimi ndershqiptar,i cili është me i rendesishem se ai evropian apo ballkanik. Puna është se ramen nuk e kritikon kush nga pozitat kombetare,po nga ato te qytetarit te botes apo te kombit zastava. Keta qe bejne sikur kundershtojne marreveshjen ,po te ishin ne vendin e rames,do ta kishin nenshkruar me te dyja duart dhe do i benin edhe nje gojore vuçiçit ne shenje mirnjohjeje.
Per mua serbet duhet mbajtur larg,po kush do ta neje kete??? Sali fazllçi??? Apo lidhja demokratike jugosllave??.
Vetem albin kurti mund te beje ndonje gje ne kete drejtim…prandaj dhe e mbeshtes.
Po ju madam,çmendim keni???

Duhen botuar te gjitha marreveshjet qe te gjykojme pellazg efendi .
I vetmi shpjegim qe po jep Rama per nje vendim te marre ne emer te gjithe shqiptareve pa pyetur askend eshte :kush e kritikon kete marreveshje osht hajdar.

Gjigandin…Gjembace …Gjigandin.
Palloshi e perdor Pjerioni keshtu qi mos me vi ne goje mua. Nuk kam pse ta mbroj Gjigandin une se ai se rru hic per ate pune.
Meqe do te dal une ne balle une si boj bisht debateve por nuk ka debat ne ket mes.

  1. MiniShengenin nuk e evitojme dot. Teto Merkeli e ka vu devizen: Mesoni te jetoni me njeri tjetrin perpara se te futeni ne BE. Ose me ndryshe… nuk dum te na transferoni ne BE problemet tuaja te pazgjidhura nacionaliste.
  2. Histeria Kosovare verteton faktin qe jan shtypyr shume eger nga Serbet e kan pasoja qe fatkeqesisht kur si ndihmuam dot ne kohe te terrorrit skemi ctu bojme dot sot. Ata han 500 milion evro gjona Serbe ne vit dhe nuk dun MiniShengen. Liri e tyre por Gjigandi duhet ta mbaje Shqiperine ne MiniShengen sepse futja ne BE eshte me jetike per ne Se per Kosovaret apo Serbet. Ata ne nje menyre apo tjeter ja dalin kurse ne jo.
  3. Kohe festash Gejmbi… nje Festival i Vera Grabockes Lockes Vejsiu e ja fashiti dhimbjet njerezve me termet apo pa miniShengen.
  4. Kohe te liga per ju RamaUrryesit sepse po plakeni e cmendeni dita dites e Rama nuk leviz.

5.E ka thon Ramiz Alia qe Demokracia e Shqiptaret nuku perputhen. Mania e perdtishme kunder Lali Erit apo Gjigandit tregon mungese vizioni e platforme sepse maksimumi ju mund te funksiononi ne Mbreteri e jo Demokraci.

Cer Citjanesh ka vesh Gjigandi kto dite apo ska rendesi se Opuzita Pedere ka me cfar merret kto dite?
PS Gezuar Festat Gjembi e per shendetin tat uroj qe te merresh sa me pak me gjigandin vitin qe vjen.

Ti duhet te marre si zedhenes AI se ke nje aftesi te mrekullueshme qe fendet t’ia konvertosh ne arome drandofili.

1 Like