Diskutime të lira - Dhjetor 2021

#gëzuarstnënenebukur

immagine

1 Like

Ethiopia-5-©-Marco-Paoli-701x468

r.v ti ke fatin qe njifke italishten, thethin, jutbinen, nderkoh qe une nuk njof asnje nga keto,
thethin e kam pa ne harte dhe internet, dhe uroj qe qeveria te rregulloj e zgjeroj rruget per andej,
aq me teper qe turistet po shtohen andej dhe thethi po hyn ne guidat turistike,

po po, mos diskuto, vajza koreanejugore ka fatin qe e njeh thethin, e si te mos e njohe çfare thith vazhdimisht ne goje si biberon?

#cathonqijo

Infektimi masif me varjantin Omicron (duke e bëre keshtu më pak të rrezikshem) eshte e vetmja zgjidhje SHTERRUESE per te mbyllur kapitullin e Coronës: Anglia eshte prova absolute e kesaj qe them

Stalker,
ndryshe nga sa mendon ti, njerzimi kërkon të vdesë (edhe sipas Frojdit), vetvrasja është ndjenja bazë e njeriut. Lëre të vdesë njeriu, ti zbavitu duke parë film si supernjeriu:

shife kete xhaxhi veteranin e Firences qe ka zevendesuar vajzen minorene r.v. me nje pule:

sa i ngjan xhaxhi Pjerit ky i pules mor aman :laughing:

I cannot take that risk with a staggering debt of more than $29 trillion” and with inflation hurting Americans “with no end in sight" - thote me te drejte senatori demokrat.

Në kohë krizash, rolet permbysen. Kush eshte i majte në kete rast? Kush eshte i djathte ?

Problemi eshte populizimi (elektoralizmi), i cili eshte herë i majte (Biden), herë i djathte.

:laughing: ahahaha mirjam je i modh

ne kohe krizas del sheshit ajo qe fshihet me lezet nga intelektualet e mdhenj ne kohe jo-krizash

@InkuizitoriMoth te ha vrima? ka qene ftohte keto dite, spo e nxjerr dot sumen neper lulishte se ke frike mos te ngel karta identitetit mrena edhe behet edhe ti i famshem si davidi

ç’ke moj vajze, je nxef qe te kan zevendesu me nje pule? Mos u merzit se ka edhe per ty, bile ka edhe per mamaçken tende qe ke ne shtepi dhe te ka mesuar kurvllikun rrugeve neper internet.

ok plak kurve

I korruptuar,i korruptuar por asnje nuk ben pietjen se pse prokuroria nuk hap hetim kondra S Berishes .Edhe Dulla ia dergonte akuzat e tij prokurorise.Nese prokuroria nuku sheh veper penale akuzuesit hane kot .