Diskutime te lira - Gusht 2019

sekush rolin e tij:

ky eshte versioni me i arrire, dmth me kristiani:

valzho, menteno vuzet libre!

E ça pastaj?? Formulari eshte ne konflikt juridik me veten (ose sic thote Tironsi, ligji eshte i politizuar), sepse
Nese une shkruaj se nuk kam pas précédente pénale dhe nese «zbulohem » se kam patur,

  1. Ose tregoj Certifikaten dhe e ankimoj çeshtjen nese e kam çertifikaten te paster
  2. Mbaj pergjegjesi pénale dhe shkoj ne burg

Une kam qe ne krye te heres qe te them se formulari eshte ne konflikt me veten. E di qe do me thuash «Valdrini e dinte kete, pse nuk ju nenshtrua formularit », ndersa une te them se ai me plot te drejte ka menduar ta zgjidhe juridikisht duke e ankimuar çeshtjen. Fakti qe Certifikata e tij italiane daton e 19 korrikut, dhe e nxjerr komplet te paster, provon kete qe them. Personalisht do veproja identikisht njesoj, por dhe ti apo kushdo qofte !
Ah po, e anasjellta : nese recordin Pénal nuk do e kish nul, sigurisht qe do ishte fajtor !

1 Like

‘Kafshëria e një militanti të partisë së krimit në narkoshtetin e Edvin Mafisë ndaj turistit spanjoll!

image

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e huaj që nuk ishin të kënaqur më shërbimin ka shokuar gjithë opinionin publik. Dhuna ndaj turistëve jo vetëm është një thyerje e kodit etik shqiptar për mikpritjen, por edhe turp kombëtar për turizmin.

Deri dje, ngjarja është raportuar vetëm në bazë të dëshmive që kanë dhënë turistët spanjollë që u dhunuan. Ndërsa sot “Report TV” ka publikuar videon kur Mihal Kokëdhima, pronari i një restoranti në Porto Palermo, në një mënyrë krejtësisht të çmendur, i është hedhur me trup furgonit ku udhëtonin turistët dhe teksa automjeti është në ecje ai godet me grushte xhamin e përparmë duke e thyer atë. Turistët brenda furgonit janë të tmerruar. Automjeti drejtohet nga një shofer shqiptar, edhe pasagjeri i parë dhe një tjetër udhëtarë janë shqiptarë, ndërsa në furgon dëgjohen të flasin të frikësuar edhe turistët spanjollë.

Ndërkohë, nga sa dëgjohet nga çfarë thonë shqiptarët, turistët spanjollë nuk donin të hanin ushqimin e porositur në restorantin e Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo për shkak të shërbimit të keq, por pronari i është sulur duke i ofenduar dhe i ka ndjekur edhe pasi ata janë larguar me furgon, duke iu hedhur mbi xham.

Shqiptarët dëgjohen të thonë se pas tyre është edhe një tjetër automjet që po i ndjek, ndërsa thonë se kishin edhe armë të ftohta.

Mihal Kokëdhima tashmë është i arrestuar nga policia dhe ndaj tij ka nisur procedim penal. Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Turizmit, Blendi Klosi u kërkuan ndjesë turistëve spanjollë për incidentin.

Ndërkohë dhuna ndaj turistëve që nuk u pëlqeu shërbimi dhe u sulmuan nga pronari është një kambanë alarmi për munguar të bizneseve turistike në vend. Ndaj duhet dënim shembullor ndaj këtij rasti të faktuar edhe me video.

A ka njeri info te sakte mbi kete ngjarje ? E kam lexu me dhjetra here keto dite dhe akoma s’e kam te qarte : Kur jane cu me ik spanjollet ? Mbasi iu ka ardh ushqimi ? E kane prek apo jo ate qe kane bo urdher ? Apo para se te jene sherbyer. Po mundohem te gjej nji aresye ta justifikoj sado pak kete psikopatin, qe gjithsesi te jep idene e nji monstre, por ne rast se turistat e kane prek ushqimin dhe nuk kane pagu, jane edhe ata fajtore ne kete skandal.

Cfare lidhje ka Rama me kete? I njejti mentalitet, ndryshon vetem emri. “Fajin e ka S…edi”

E paskish dhene urdhrin Ed Rama vete o kapo…

Ps ka fit doren ne nje cante me pitha, e ka kam nje ■■■, i thine shkodraned

Ky osht qujt kulmi i tersit … e di kulmin e fukarallikut ?

ueee, ueee, ueee, po ky restoranxhiu paska qene kafshe fare, une nuk e dijsha qe turistet dhe shoqeruesit shqiptare paskan perjetuar nje ngjarje te vertete horrori,
keshtu pamjesh makabre, kishim pare ne filma artistike, te cilat quhen horror, dhe jane per moshat mbi 18 vjeç,

tani qe e pashe me syte e mij, them se restoranxhiu duhet mbyllur ne psiqiatri, dhe lokali i tij te mbyllet fare, ti hiqet liçensa, nuk eshte per tregti dhe sherbim ai,
ai tjetri qe do e hapi ate restorant, duhet ti nenshtrohet nje provimi teknik dhe psikik,

1 Like

1234567890 fshire sorry

Priti kosovaret kur te shperthejne me mllef per paknaqesite…

po boka shum vape ne jug te europes, ju paska ra vapa ne koke

E nisin sherrin për një cigare, banda e shqiptarëve rreh në plazh dy italianë dhe një grua

ne rimini , gazeta shqip
"… Një bandë me të rinj shqiptarë ka terrorizuar të gjithë plazhin e Riminit me aktet e tyre barbare kundrejt një familje italiane.

10 shqiptarë kanë provokuar dhe më pas rrahur dy djem të rinj italianë, madje edhe nënën e tyre e cila i ka shkuar në ndihmë djemve të saj.

Gjithçka ka nisur në një lokal pranë vijës bregdetare në Riviera Romanjola, ku dy djemtë italianë 15 dhe 18 vjeçarë, kanë shkuar të blejnë diçka në pastiçeri para se të mbërrijnë në banesën ku qëndronin për pushime.
Aty djemtë janë ngacmuar nga banda e shqiptarëve. “A keni një cigare?” i ka thënë njëri prej shqiptarëve dhe aty pak minuta më pas ka nisur dhe rrahja. Pa asnjë arsye, shkruajnë mediat italiane.

18 vjeçarit i është thyer hunda nga grushtet kurse vëllai i tij i vogël mori goditje në trup e fytyrë. E teksa dy djemtë e saj po rriheshin, nëna dëgjon nga dritarja e apartamentit të bërtiturat dhe menjëherë shkon të ndihmojë. Por banda me 10 shqiptarë nuk kursen as gruan, e cila ka marrë grushte e shkelma gjithashtu. Sipas medias italiane, djemtë kanë përfunduar në spital për shkak të plagëve që kanë marrë, përfshi këtu edhe nënën e tyre.

Policia ka ardhur më vonë në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për të kapur 10 shqiptarët. Kamerat e sigurisë kanë treguar disa momente të dhunës dhe tashmë është çështje kohe derisa shqiptarët të identifikohen dhe arrestohen…"

Ka shtet (tani qe beri buje nga video) or tie

edhe ktu ne blog dy peshq u shane nga nona dje.

Ky eshte per psikiatri dhe ti thua thua mund te kene faj spanjollet. Atij sikur i kane rrembyer vajzen jo sikur si kane pelqyer peshkun.

Per bukuri eshte situata. Ka njeçik levizje nga orikumi ne vlore,po parakalime ne krahun e kundert nuk pashe si vitet e tjera. Po te vazhdoje keshtu per 3-4 vjet dalim nga bashkimi afrikan