Diskutime te lira - Gusht 2019

Selective reading much ? Cudi si te ka shpetu ajo pjesa ku une e quj monster dhe psikopat … ? Kishe nai pergjigje per pytjen a kane honger dhe kane dash me ik pa pagu spanjollet apo e pe te arsyshme te hudhje nji batute per te qesh ?
Kudo me qene po hongre ushqimin do pagush ose vje policia … ne Shqiperi, ne mungese te forcave te rendit, Vojo Kushi e ka mor situaten ne dore vete …

Pyetja jote eshte legjitime. Por duket se s’qenka hera e pare

https://www.google.com/search?client=firefox-b-1-d&channel=tus&q=bar%20restorant%20panorama%20porto%20palermo&npsic=0&rflfq=1&rlha=0&rllag=40057593,19796928,758&tbm=lcl&rldimm=15025082530593711748&ved=2ahUKEwiy6vXH64rkAhUGP60KHe_uCx0QvS4wAHoECAoQEg&rldoc=1&tbs=lrf:!2m1!1e2!3sIAE,lf:1,lf_ui:2#lrd=0x135b251f75de912b:0xd083d0f48cf72684,1,,,&rlfi=hd:;si:15025082530593711748;mv:!1m2!1d40.062972099999996!2d19.8040271!2m2!1d40.0522156!2d19.7898291!3m12!1m3!1d5216.905894332249!2d19.796928099999995!3d40.057593849999996!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i331!2i328!4f13.1;tbs:lrf:!2m1!1e2!3sIAE,lf:1,lf_ui:2

O gjemb, i kam lexu te gjitha c’eshte shkrujt si dhe e kuptoj qe eshte rr… k… sidomos qe ka " priors " por kjo nuk e justifiko faktin qe myshterinjte te hajne e te dynden dhe ne fund te thone " s’na pelqeu sherbimi, see you later " ( ne rast se kjo eshte ajo qe ka ndodh se s’po merret vesh ).

Me ORono kam parasysh ate qe thoshte “O Rono!”, jo ate qe thoshte “O Cimo”, me te cilin nuk besoj se ke pasur ndonje simpati te ndersjelle.

Nese feja dhe poltika jane si burre e grua, atehere besoj politika eshte burri qe ia ka fut fese grua. Apo rendi ne te cilin I ke vene eshte I drejte, domethene feja burri e poltika gruaja. Mund te jete edhe tip cifti gay-sh xhanem, qe ia fusin njeri-tjetrit, megjithese edhe ne ciftet e gayve me duket nje luan rolin e burrit e nje te grujas, ajo puna aktiv e pasiv, pon asnjehere nuk kam qene I qarte edhe per kete. Po qe te kthehemi te krahasimi mes burrin e grua, sot ka edhe gra qe ta fusin xhanem, keshtu qe edhe nese politika eshte gruaja, nuk do te thote se nuk ia ka futur fese burre.

Ketej keltyra eshte qe po se pelqeve ushqimin ta japin falas apo Embelsire .shumica e njerezve paguajne dhe nuk shkojne me .por ka marifetcinj qe kur vjen per te paguar ankohen dhe ia hedhin falas .it’s too dry ,too crunchy too salty too this too that :blush:

Nji nga reviews : [E B]

6 hours ago-

We are dealing here with backpackers that like to eat free. They go in expecting to eat free and at the same time show off “hey we are tourists, you should treat us better”.
It looks like this place is being targeted with bad reviews and reviews shouldn’t be trusted. You backpackers that like to travel with in tight budget please eat from cans because that is all you can afford. And have some respect for hard working people.

Se po duket sikur e kom timin dhe po du me i dal mbrojtje atit boles, por nji fakt eshte qe kemi degju vetem nji ane te ngjarjes… Ne rast se kete marifet ia kane bo disa here ketij pronarit, vereni veten ne vend te tij dhe me dore ne zemer na thoni si do vepronit ju …
…dhe sa per dijeni restoranti quhet Panorma , jo Panorama …

1 Like

Neqoftese pronari i lokalit ka llogari ne fejsbuk, atehere del e verteta si eshte. Neqoftese jo, atehere e verteta hyn, s’ka nga shkon, te gjeje brime ku te futet po desh.

1 Like

Sinqerisht kur kam qene nuk me eshte dukur keq dhe nuk di si ka qene historia me keta turistet, por per mua sherbimi ishte top, cmimet korrekte dhe s’ke si te ankohesh per panoramen.

Personalisht, kur kam qene isha ne fund te pushimeve dhe me neveriste ideja e nje vakti tjeter ne restorant (meqe cdo dreke e haja ne restorant) dhe morra side dish. Nuk dallova te me shikonte kush shtrembet.

Ky pronari do te jete cmendur ose do ta kene provokuar aq fort qe ka shkaur t’i sulmoje; sidoqofte nuk reflekton mire te biznesi dhe personi i tij.

Klientet mund te jene koqe fare. Yuck!

Edhe une do t’i hipja makines si Vojo Kushi tankut dhe do t’i bija xhamit deri sa te thyhej e te behej vrime. :smile:

E para keta s’dukeshin si lapangjoze, ishte familje dhe kishin marre furgon me qera dhe shoqerues, domethene leke kishin. E dyta, sikur 100 here a me shume t’ja kishin bere kete marifet atij me pare, nuk eshte kjo menyra e duhur. Ose mbaji aty e mos i ler te ikin deri sa te vije policia, ose nese te kane ikur nderkohe, ndiqi dhe njofto policine qe t’i ndaloje diku. Cfaredo lloj eksperience te kete patur ai me pare, ajo lloj sjellje nuk justifikohet.

1 Like

Do te jete ndonje malok nga Veriu,se ata bejne keto
Nuk ka mundesi te jete nga Jugu.

Do te jete ndonje gabim shtypi.

Eshte nga zona e pare operative, andej nga na ka ardhur gjithmone e keqja. Po shyqyr qe te kemi ty nga zona e dyte qe na shpeton prej tyre.

Pronari ka mbiemrin e gabuar .

Ne vakt te internetit te marrin ne qafe me bad reviews.

Fiks e ka; kokedhier qenka.

Nuk do vija jeten time dhe te te tjereve ne rrezik per 2-3 pjata makarona.

Nese ta kane bere dhe me pare, instalo nje rrjet kamerash qe ta kesh videon si prove ne te tilla raste. Mer targen, mer policine dhe u lave. Vjedhja e sherbimit eshte krim ne Rrepubliken e Shqiperise.

Nese nuk vjen ne kohe policia mer median ne telefon se vdesin per te tilla skupe.

Kjo qe ka bere ky eshte krim.

Se Allahi zotri :