Diskutime të lira - Gusht 2022

sjellin kontenjeret me banane nga amerika e larget , si cka bejne ? Ke pare ti qe Albania importon por edhe exporton ne Azi kontenjer me banane …Une quditem si kane durimin ti presin parat e turizmit bile…!! ,
( ku te mbushin syrin parat 200 euro nje dhome ,e dhome pas dhome… kur nje kontenjer thonte Artani kap vleren e 600 miljionve (600.000.000, ) euro, jo leke Zogu

Dafne, m’duket si ti e fitove kampionatin “kush ngelet i fundit në Peshk”:smiley:

Jo Frosinonez… ka akoma

mirjam, kom gjet per ty nje foto me t’bukur per ta vendos ne steme te nickut:

Mos na fikën i paskan ë bërë atentat Ruzhdijes, kush rri e duro shkrimet e lloqet e lloj lloj tarallaku që lufton kundër obskurantizmit fetar mesjetar për një muj rresht pa pushim. Gjëndje e padurueshme, tani duhet me pas një kasolle në mal në shoqëri vetëm me Mauglin.

:+1:

:+1:

immagine

1 Like

Në aforizmë konviktorësh për Katror loqe bytha suma koqepordha:

Guardando bene, si scopre che nel disprezzo c’è un po’ di invidia segreta. Considerate bene ciò che disprezzate e vi accorgerete che è sempre una felicità che non avete, una libertà che non vi concedete, un coraggio, un’abilità, una forza, dei vantaggi che vi mancano, e della cui mancanza vi consolate col disprezzo - P. Valéry

1 Like

Ra shume qetesi ketu…

s’do mend, eshte me kollaj per te prish, se per te ndreq.

reklamë
pini ujin e gazuar të cilësisë së lartë Bajga
natyrisht pas një pjate me bubrreca e insekte

me qarte, se nuk po te kuptoj, eshte sikur une te them, qe; ti e ke honger nga te gjitha anet dhe do japesh llogari,

Po verej nga ato qe kendoj ne disa forume se shqipot e kane perqafuar konservatorizmin me te njejtin katundarizem qe brigadieret e kohes se Dulle djegesit konceptonin marksizmin .

Un po jap llogari para disidentëve si ish fuks, dhe llogaria ime do mbyllet kur te hapet llogaria e jote.

Ku jan këto forume se po na habisni, un nuk di tjetër përveç Peshkut që ka ngel me tre vetë.

tre artista

ose

ose

ose

ose

si ideollog, une ju kam rihabiletuar juve fuksave, lexo vizionet e qarta, kungull,