Diskutime të lira - Gusht 2022

Pjer, ti je ideologu i matrapazllikut shqiptar, i pirjes së gjakut të popullit nga një grup vampirësh kapitalistë. Do vijë dita që do japësh llogari për këtë yshtje gjakpirëse.

sjellin kontenjeret me banane nga amerika e larget , si cka bejne ? Ke pare ti qe Albania importon por edhe exporton ne Azi kontenjer me banane …Une quditem si kane durimin ti presin parat e turizmit bile…!! ,
( ku te mbushin syrin parat 200 euro nje dhome ,e dhome pas dhome… kur nje kontenjer thonte Artani kap vleren e 600 miljionve (600.000.000, ) euro, jo leke Zogu

Dafne, m’duket si ti e fitove kampionatin “kush ngelet i fundit në Peshk”:smiley:

Jo Frosinonez… ka akoma

mirjam, kom gjet per ty nje foto me t’bukur per ta vendos ne steme te nickut:

Mos na fikën i paskan ë bërë atentat Ruzhdijes, kush rri e duro shkrimet e lloqet e lloj lloj tarallaku që lufton kundër obskurantizmit fetar mesjetar për një muj rresht pa pushim. Gjëndje e padurueshme, tani duhet me pas një kasolle në mal në shoqëri vetëm me Mauglin.

:+1:

:+1:

immagine

1 Like

Në aforizmë konviktorësh për Katror loqe bytha suma koqepordha:

Guardando bene, si scopre che nel disprezzo c’è un po’ di invidia segreta. Considerate bene ciò che disprezzate e vi accorgerete che è sempre una felicità che non avete, una libertà che non vi concedete, un coraggio, un’abilità, una forza, dei vantaggi che vi mancano, e della cui mancanza vi consolate col disprezzo - P. Valéry

1 Like

Ra shume qetesi ketu…

s’do mend, eshte me kollaj per te prish, se per te ndreq.

reklamë
pini ujin e gazuar të cilësisë së lartë Bajga
natyrisht pas një pjate me bubrreca e insekte

me qarte, se nuk po te kuptoj, eshte sikur une te them, qe; ti e ke honger nga te gjitha anet dhe do japesh llogari,

Po verej nga ato qe kendoj ne disa forume se shqipot e kane perqafuar konservatorizmin me te njejtin katundarizem qe brigadieret e kohes se Dulle djegesit konceptonin marksizmin .

Un po jap llogari para disidentëve si ish fuks, dhe llogaria ime do mbyllet kur te hapet llogaria e jote.

Ku jan këto forume se po na habisni, un nuk di tjetër përveç Peshkut që ka ngel me tre vetë.

tre artista

ose

ose

ose

ose