Diskutime te lira - Janar 2019

Para se ta sjelle Alba me zamete ngambrapa lajmin

C’ne keshtu. Prit kur te mos dale me kampione bote Gjermania. Keshtu eshte kur nuk degjon Alben me zamete (dhe te ftohur mund te thoshte dikush) ngambrapa.

Injorance, imoralitet e fukarallik gjithandej. Pervec se ke Tirana re kuptohet.

Me bone pershtypje disa komente tip “plumbi ne paje” dje; sikur i kish shkrujt e njejta dore ne dhjete faqe te ndryshme, te gjitha probleme me shqipen letrare.

hahaha qenkan mbledhur prape per te share kete vend gelbazat qe s’i duan as femijet e vet,

Sidomos te Komuna,lagjja me fancy ne bote.

Shkaba superiore duke gjujt emigrantin deshtak.

Si duket edhe kesaj lufte po i vjen fundi.

Krimi ne familje po ben kerdine .8 te vrare vetem kete muaj .

Eshte koha .17 vjet lufte @$200 million ne dite …

mos, sa fat t’keq qe kom, un i kisha investu kursimet e mija ne banke ne industrine e rende te armatimeve!

Mos u ben merak se kompleksi militaro industrial do gjej nje sebep ta bej bam diku tjeter.

Uroj mos te jete si fundi i perpjekjeve te Korese se Veriut per armet berthamore.

Ja dhe nje emigrante tjeter deshtake

1 Like

Of all the sad words of tongue and pen , the saddest ones are “it might have been”.kete shprehje te kujton edhe kaqoli qe ka shkruar nekrologji te tipit “po te kishte qene futbollist ne kohen e sotme kushedi sa pare do te kishte fituar rahmetlliu .”
"’…Ajo që për të gjithë mbeti një ëndërr e parealizuar, ishte që nuk patën fatin të provonin e të luanin më skuadra jashtë Shqipërisë. Kush më shumë e kush më pak, në një fare mënyre kanë pasur oferta, ndonëse jo zyrtare. Por, dëshira e parealizuar e Zërit është unike: Nuk pati fatin të kishte president klubi, si këta që janë sot. Ishte koha kur mungonin dhe as që bëhej fjalë për premio, e pagesa të larta.

**Po të luante sot, do të ishte më i paguari: e sigurt se presidentët e sotëm të klubeve do t’i ofronin një vlerë të konsiderueshme me para për çdo gol që do të realizonte në ndeshje. Ai ishte i aftë të shënonte mjaft të tillë, pra duke marrë edhe të shumëfishuara vlerat monetare. Kur mendon pasionin dhe dëshirën e presidentëve të sotëm, për të tillë futbollistë, Zëri do të ishte i mbuluar në ar.…**
Prehu në paq legjendë!

|

|

“…Ajo po punon fort për të realizuar ëndrrën e saj; që kompania e vet në 10 vitet e ardhshme të zërë 1/3 e tregut botëror të modës prej 4,5 trilion dollarë.”
Perendia ia befte mbare por 1/3 e 4.5 trilion eshte 1.5 trilion .apple computers p.sh ka nje revenue prej $265 miliarde.dikush po fantazon ne kete mes :grinning:

Kane lindur me kemishe ca njerez

kan lind me prezervative, thuaj!

o rrumaduc llapazon televiziv

Ku ka si peshku per te mbajtur shenim gjerat e keqija qe ndodhin ne Shqiperi hahaha
Eshte piku ne janar e ne korrik, kur kthehen emigrantet. Tre vrasje u shkaktuan te ajo familja e emigruar ne suedi psh, se te tjerat nuk i kam ndjekur. Po dhe ne korrik e njejta situate ndodh, si per aksidentet, si per krimet ne familje. Cdo vit ne janar i njejti muhabet eshte me emigrantet.

http://www.panorama.com.al/shqiperia-tronditet-vit-pas-viti-nga-vrasjet-ne-janar-nga-ariela-tek-gazmend-collakut/

Janari mund të konsiderohet muaji i vrasjeve, pasi çdo fillimvit është shoqëruar me ngjarje të rënda të krimit në familje apo dhunës për motive të tjera.

Në Janar të një viti më parë Tirana u trondit nga vrasja e Ariela Muratit jashtë oborrit të Fakultetit të Mjekësisë. Autori Aldion Belulaj pasi qëlloi 21-vjeçaren me pistoletë vrau dhe veten. Ai ndërroi jetë në spital disa më vonë. Në 14 Janar të 2018 u vra në Tiranë Emiljanoi Boçi në një atentat për larje hesapesh. Në 21 Janar nënë e bir Selkie dhe Olsi Hoxhallari u gjetën të djegur në banesën e tyre në Vlorë. Në 29 Janar kryeqyteti u trondit nga vrasja e Devi Kasmit, ngjarje për të cilën akuzohet greku Eftimios Eftimiu.