Diskutime te lira - Janar 2021

edhe Pjerit i pelqen shume demokracia hyp e zdryp. Ja do e shoç kur te komentoje.

qenka bastardu tema me te q…, keshtu eshte kur nuk ka nje administrator ti fshij fare keto komente, jo ti mbuloj me nje tis te holle,

r.v.
a te thash qe edhe Pjerit i pelqen ai me pika pika … ? Mos me thuj qe s’te thash masanej!

i modho, kam pershtypjen se ketu, komentatoret jane tek mosha 40 e siper, pra moshe e pjekur,
dhe te denegjerosh temen apo komentet me keq se te rinjte adoleshente, qe jan te papjekur,
eshte mjerimi me i madh qe i ndodh nje komuniteti apo forumi, turp, faqja e zeze,

po ca pret nga ato qe jane mbi 40 po ngjojne Stresin :rofl:

e kush e di sa here e kam analizuar kete problem? Te diskutosh per politike si tifoz (bile edhe si jo tifoz ka do kohe) me perkufizim je kurve e shkuar kurve, ka morr fund ajo pune, edhe sikut te jesh burri me serioz 100 vjeç me dy pllom mjeker. Te vjetrit e kishin kuptu kete kur thonin qe politika eshte kurve, dmth kurve je edhe ti nese diskuton per te.
muhabeti me lart me Marlon eshte konseguenca me banale e gjithe atyre analizave serioze per politiken me Marks, Keins, Berishe, Rame e vari hejben. Kur per politike jane vra vellezer me njeri tjetrin, çe pyet çfar do ndodhe ne blog me anonime.

Une s’ja vej fajin politikes. Mendoj se eshte patologjike menyra e te menduarit qe kane disa antar ketu

po njesoj si ty mendojne edhe kundeshtaret e tu politike me te cilet diskuton per politike vazhdimisht, vetem listat e te semureve pathologjike i keni te ndryshme, dhe ne liste fusni njeri tjetrin. Ndersa te dyja palet ne krye te listes me keni vene mu.

lista e te semureve pathologjike eshte sakte lista e atyre qe njesiti guerril kishte planifikuar per t’i bere atentetat, dhe me pas listat e krytarit te deges per te fut ne burg te semurit pathologjik kundeshtare politike
prandaj diskutimi i tifozerise politike eshte pune kurvash dhe kriminelash potenciale edhe kur je person me edukate dhe serioz, nga familje e fisme, etj, sidoqofte e ke mrena marlonin, dhe vjen nje dite qe e kupton, por fatkeqsisht teper von, sepse e kupton kur e ke mrena.

E mire, e pranove me ne fund qe ke dale ne pension. Po mos kujto se te gjithe jane si ti. Po t’u shplodhen nofullat ndopak.Po ata muskujt e tjere me poshte? Me gryken mire?

Nga pompino kaloi te e qimja ne bythe. Ku dhemb dhembi vete gjuha. Edhe Albes me zamete e te ftohur ngambrapa i shkon aty ku i ka djegur me shume. Po s’ka gje, se tani po rimekembet. Megjithese thone qe ushtruesja e zanatit me te vjeter ne bote nuk e harron kurre zanatin.

I barastunduri eshte i papolizituar dhe pa parti si Africa. Ka bere edhe nje artikull post-modern per kete dreqi, po nuk na e sjell.

Gruaja jote ka marre stafeten .Ti me delten qihuni ne bythe e i beni pompino njeri tjetrit si hafije pleq.

te dy jeni pederaste pleq.

o çu pallum tu çi

si s’po na duket Staker te komentoje edhe ai si shoket per bioBolitiken e Foucault bioFeles? :joy:

nuk besoj ta ushtroj më zanatin! jevgat kur plaken nuk shihen me sy :money_mouth_face:
tani shpërndan revistat e jehovait në lagjet e zezakve!

Ik bej ndonje pompino.pederast plak.

Une nuk kam kundershtar politike sepse nuk i perkas asnje partie, une diskutoj mbi menyre edhe frymen qe behet politike. Qe ketu ka njerez qe reagojne ne baz te emocioneve edhe jo ne baz te logjikes eshte totalisht e dukshme edhe deri diku normale. Po qe te ngeci marshi per 20 vite rresht edhe ti biesh fyellit me 1 vrime kjo eshte totalisht e pa pranusheme. Une e cilesoj si patologji.

r.v.
aq me keq ne rastn tend, sepse nje partiak te pakten beson ne nje gje mire apo keq, dmth bejne kurven dhe kriminelin per nje ideal, qofte te gabuar. Po ti per çfare ideali rron? ku e ke hallin? apo ben kurven dhe kriminelin per luks? apo per te tu heq si superiore kur nuk je as inferiore? Pa besim ne nje gje je pluhur rrugesh, fryn era dhe te merr! Guarda e passa! - ka thene Poeti.
Pastaj ketu ne Peshk nuk para shof partiake, as ne kohet qe kishte shume trafik, shumica mbaheshin sikur mbanin fjalime nga Olimpi, se nuk denjohin te ishin ne nivelin e partiakeve qe benin diçka konkrete, kurse intelektualet e mdhenj i kemi per te dhene mendime shtrire ne divanet e sallonit te Sinjores.
Kushdo qofte Rama dhe Berisha dhe ndjeksit e tyre, as qime e bythes se tyre nuk jeni!