Diskutime te lira - Janar 2021

per nje debil si ty cdo gje e shkruar eshte filozofi e madhe .ik nashi bej nd0nje pompino se nuk ke tru per gje tjeter.

Ndersa per nje gomar/icë (e di që e preferon më shumë se mushkë, megjithëse mushkë të shkon më shumë) çdo gjë është filozofi e vogël, se sa më shumë idiot e injorant të jesh, aq më shumë të duket se di. Po ç’të duhet me këto punë ty më qafsh, bëj atë që di të bësh poshtë urës, se do t’i ketë marrë malli brothersat.

Me nje debil plak si ty eshte e kote te merresh.ik beji pompino mos e ndy blogun duke lehur si zagar plak .

kush foli? seç dëgjova një si murmurimë pranej.

rëmo tare, rëmo

E mire po te le, se je lodhur poshte ures. Nuk ke as moshe me, nga halli u riktheve.I kishte marre malli brothersat për gojën tënde magjike, nuk ua prishje dot.

Fyellit me i vrime. Stresi, PD, Arkimedi, etj etj. A kane bere krime? Arrestojini pra ju qe po beni shtet. Ai se ka hallin se doli ne proteste, e ka se i tha ti i merr edhe jep grate shokeve

alba është veprimtare(activist) e drejtave të jevgjëve në amerikë ,por edhe në shqipëri!
tani,pse-ja ! po në rini duhet ta ketë fillin, komunizmi nuk i ka diskretituar jevgjit si parim,nuk e di nga doli antikomuniste :smiley: :smiley: do i ketë rënë më qafo ndonjë brigadier ndoshta! alba do jetë ankuar te djali i kovaçit,ky do ketë bërë llafe me brigadierin!
brigadieri ,që e kishte mirë me kryetarin,do e ketë akuzuar albën për ‘‘shfafqje të huaja’’ pas mullarëve me djalin e kovaçit, e kështu ky muhabet! ashtu siç lubonja u bë antikomunist se enveri e tradhëtoi komunizmin e vertetë internacionalist dhe zbatoi nacional-komunizmin!

Po, e di qe ka 29 te vdekur nga vaksina amerikane në Norvegji (e cila sot ka konfirmuar zyrtarisht qe 13 vdekje jane te sigurta qe kane ndodhur nga vaksina Pfizer). Sikurse di qe Argjentina donte te blinte vaksinen, por Pfizer i tha : nderro se pari ligjshmërinë (Argjentina e kish me ligj qe mund ta hidhte në gjyq Pfizer-in, nëse në long terme (ne afat te gjate) vaksina rezulton problematike (me efekte anesore) qe te pranoj te te shes vaksinen. Argjentina nuk pranoi.

Vijme tek thelbi i problemit, i cili nuk eshte, per mendimin im, shkencor (“ka ecur shkenca, rrimë ne shtepi e shohim Netflix (meqe ra fjala, Netflix eshte armiku nr 1 i kinematografise por kjo ehste tjeter teme”, etj etj) por filozofik: nuk ka arsye pse njeriu te shpike nje vaksine per 9 muaj, per nje rrufê (nganjehere TË RËNDË, ok), me vdekshmeri 10 herë me te ulet se SARS i 2003, per me teper duke nderhyre në ARN e njeriut. As edhe nje arsye (pervec hipokondrisë, por hipokondria eshte semundje qe do tjeter vaksine)

Ashtu eshte nuk kam moshe prandaj ia kam lene zanatin gruas/motres tende.

Ti je veprimtar i shquar pellazg qe kendon himnin e flamurit ndersa te qine greket ne bythe.

Mua marrin greket në gojë ashtu siç ti zezakve :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Greqia eshte strehe per pellazget pederaste pleq si ty .

Më vjen keq madam e human rights por jevgat nuk i kemi në menu.
Ti po deshe, protesto të komiteti i helsinkit,

Patjeter se ti qihesh ne bythe.

un jom duke shkrujt njekohesisht dy tema interesante, njera eshte sa humbet e sa mbetet nga vepra e nje autori, dhe rastin nese nje autor humbet komplet, ne kuptimin se nuk del ne drite fare; plus rastin e autorit qe fiton famen ne te gjalle, e pas vdekjes humbin me shekuj, e ringjallet perseri me pas ne kohe. Me fjale te tjera: a ka finalitet artit, apo eshte hajt veshja kot me kot?

Tjetra teme eshte se si ndikon hapsira ne vepren e nje autori qe prodhon i vetmuar si ne nje ishull te shkrete pa hapsire komunikuese me te tjere, dhe rasti tjeter qe prodhon ne hapesiren e pamate te shoqerise.

ne fakt me mundon nje pyetje e modhe kulturore:

a mund te shkruhen vepra te medha ne nje hapsire te ngushte ndekohe qe shoket e biruces, gaxhoj dhe jevgj, qihen ne bythe?

Në fakt bëj të kundërtën,qi në byth, po të bardhat :woman_fairy:.
Po edhe ti mos u mërzit se ka xaxër plot andej nga ameriqia

edhe ju te 3-4 keni te drejten e votes e? :open_mouth:

r.v.,
e drejta e votes eshte garaci per tu qi n’myth jevgu me gaxhoin duke ndrru pozicionet sipas ritmit te ndrrimit te pushtetit prej votes. Prandaj jemi ne demokraci, dhe ti mos bej sikur nuk te pelqen demokracia, se e dime mire qe te pelqen shume.