Diskutime te lira - Janar 2021

Hitleri u votua gjithashtu nga njerez qe nuk kishin triumfin e races ariane per prioritet por ja qe u votua. Kjo ben ata njerez bashkfajtore ne krimet qe pasuan pas zgjedhjes se tij sic ben keta 74 miljone bashkfajtore per degradimin e qytetarise dhe dinjitetit.

Jo po ekonomia thone disa… Ekonomia ecte mire edhe gjate skllaverise, jo me kot disa e mbronin dhe e mbrojne.

Shoqerite me identitet te moth jane akoma duke mesuar si te bejne screenshot ne telefon meqe te zene duke rikthyer traditat e lashta.

Kush ma shpjegon kete mister te Peshkut qe me mundon prej kohesh:

pse gaxhoi i vetmuar ne mergim, ngaqe nuk gjen gaxheshe me gjak te kulluar arbnor e zevendeson ate me nje jevge kineze? Valle kjo te jete shenje qe nuk eshte amebe, rob pa nerv e identitet, por eshte paramec gaxho me identitet kinez jevg?

Kjo është fiks për ju liberalët e majtë që keni qejf të hiqen si të djathtë😀
Po tani që përralla me qytetarin e botës mori fund,si do mundoheni ti fshihen kombëtarizmit??
parrullat e lubonjës me strehën e fundit dhe nacional komunizmin nuk bindin më as ujkun e shijakut​:rofl::cowboy_hat_face:
Fisheku i fundit është nacionalizmi islamik . Më këtë qëllon merua i saliut ,edit dhe janullatosit.
Perëndimi është nacionalist. Në afrikë ka akoma 5-6 vende liberale,përbotiste​:slightly_frowning_face::slightly_frowning_face::slightly_frowning_face:

Njoftojme te gjithe bashkatdhetaret se nen driten e zhvillimeve te reja ne Amerike, GRUPI ARMIQESOR I TORONTOS, duke filluar qe nga data 6 Janar allafrenga, pranon anetaresime edhe nga shtetas amerikane qe kane kryer ose qe edhe vetem akuzohen se kane kryer veprimtari armiqesore te llojeve te ndryshme ne vende te ndryshme. Bujrum, si ne shtepine tuaj.

Nuk e kuptoj, e nuk di si ta shpjegoj, ky koment eshte serioz, apo per te na bo me qesh?

Kjo varet plotesisht nga ty I dashur. Po te jesh tip serioz, e merr seriozisht; po te jesh tip qesharak e merr me te qeshur. Njih vetveten ka pas thone njoni.

e mora vesh, qeka serioz. Un e marr si e ke thene ti, se jam serioz aty ku eshte per te qene.

Ja pra, sic e shikon problemi eshte jo vetem serioz por edhe me pasoja, dhe une e pershendes adminin per seriozitetin me te cilin e trajtoi problemin qe ne fillim. Bile me propozim nga poshte kerkoj qe jo vetem ta fshije fare komentin, po te me heqe edhe stemen qe me dha per komentin e pare ne kete blog.
Gjithashtu pershendes edhe sinjalizusin e komunitetit dhe none Hajrien ne Zvicer me kongen: “Enver Hoxha e mprehi shpaten…”

1 Like

Nuk eshte ajo Amerika e viteve 50 ku cdo i bardhe me fare pak arsim gjente nje pune te mire mjaft qe te gdhihej gjalle ne sabah .Punera te mira ka po duan arsim ,punerat e rendomta ose jane zhdukur prej automatizimit ose iu ka rene vlera plus te bardhet nuk duan ti bejne ato lloj punesh .Me te drejtat e njeriut etj te qenurit i bardhe nuk te jep me automatikisht ate status superior si dikur pavaresisht se kudo te bardhet ende dominojne.Kjo gjendje krijon ankth e pasiguri me shtresat sidomos te uleta e te mesme te bardha dhe republikanet e kanalizojne duke ua mbushur mendjen de shkaku i kesaj gjendje jane liberalet te cilet i shpenzojne paret e taksave te tyre per te ushqyer zezaket e emigrantet .Sipas tyre politikat liberale do te permbysin ameriken me emigrante qylaxhinj te paarsimuar te pacivilizuar ,do te vihen nen hyqmin e zezakeve ,myslimanet do te infilttojne e do te imponojne kuranin e ajo amerika e bukur me shtepi me manicured lawns rruge te pastra me ligj e rregull do te pushoje se ekzistuari .Kuptohet se do te kete njerez qe do e besojne kete e do organizihen ne militia per ta mbrojtur ameriken nga armiqte imagjinare.Nderkohe qe vemendja e popllit eshte drejtuar nga armiqte imagjinare republikanet kalojne qetesisht ligje qe ulin taksat e te pasurve e bejne te pasurit e military industrial complex me te pasur .

2 Likes

une e di qe e ka qelluar Samuel P. Huntington ne 1993

Ashtu eshte ashtu, do ta beni ti dhe kryeqytetari Stresi. Edhe kujton se jane te gjithe si ti e si cunat e tjere te PDhit, ke mesu nje gje, kete punen e 50 centeshit, edhe aty te ka mbetur mendja. Kush nuk mendon si ti e si PDhi paguhet. E heq edhe veten si “mendjehapur” menderja jote, se pranon opionione te kunderta.

Tani qe ka shku ne Amerike Alba me zamete dhe e ftohur ngambrapa, nuk është më ajo Amerika e parë. Tani është Amerika e dashnorëve të Albës me zamete e të ftohur ngambrapa.

ok e morem vesh se ke mbetur po aq idiot.ik bej ndonje pompino nashi.

Po ti çfare je me qafsh, burre e grua plakë? Vë bast që nuk e di se çfarë je, se të kanë pështjelluar në konvikt. Ma ke thënë shpesh që jam plak, e di që nuk të kam kënaqur. Me atë përvojë që ke ti, e di që ta kanë bërë edhe më fort.

ti je idiot plak qe e vetmja gje qe te ka mbetur eshte te lehesh si zagar ne internet .Ik nashi bej ndonje pompino e leri njerezit rehat te shkembejne dy fjale .

E di, ty te kane mbetur edhe mundesi te tjera, sa kohe qe te punojne nofullat, me gjithe moshen e shtyre. Vetem intensitetin ule, kaq po them. Kur di edhe ti me shkemby dy fjale. Ti e di qe vetem nje gje di te besh mire me goje dhe nofulla. Per te bere muhabet duhet edhe pak tru, qe ti e ke si piste “Formula 1”.

Ti ke dhene prova te pa hijen e dyshimit se je komplet idiot .E vetmja gje qe di te besh este copy e paste artikuj kondra berishes dhe kjo te duket mencuri e madhe.ik bej ndonje pomipno debil .

Ne fakt ti ke dhene prova qe je i/e mire poshte ures, dhe ndonjehere edhe siper. Po provat me te medha i ke dhene qe je nje cope mishi qe kudo duhet te te thone robt mos fut hundet, se je copa e gdhësë. Si tha gomar/ica per Blogun Tjeter, vetem ato shkrimet per gjuhesine i ka cilesore, a thu eshte ne gjendje huri te gjykoje cfare eshte cilesore e cfare jo. Lexo o cope mishi dhe pretendo te mesosh ndonje gje po te hyri ne koke, kaq mund te besh ti, aq e ke takatin.