Diskutime te lira - Janar 2021

shqiptaret e brozuar nga Dielli jane jevgjit fashiste qe votojne per Salvinin, ndersa ata te zbehur nga Hëna jene gaxhojt komuniste qe votojne Renzin. Prandaj duhet arsyetu ndryshe nese kerkon te mos jesh as jevg e as gaxho:

eshte absurditeti i qenies njerzore qe krijon fashizmin e jevgjeve dhe komunizmin e gaxhojve.

Lol ku jane komunistet ?!

(yawn)

Ja Grande Kapo, shpejt lexoje, se vjen i barastunduri dhe i vë kyçin kësaj fake news sipas BE-së, është i pakompromis dhe i paparti.

Nuk duket mire muhabeti…

lol, ku jane fashistet?

Me pelqen qe mendon ne menyre binare, bardh e zi, jin dhe jang, zoti e dreqi, komunizmi e fashizmi, etj, etj, por komunizmi ka ngordhur me kohe. Hidhu ne Fb, Instagram dhe TikTok per te pare bling-bling, makina super te shtrenjta, qerpike fallco apo pjese trupi te modifikuara me nderhyrje kirurgjike : money, money baby!

Ti jeton ne te kaluaren!

…Lol

1 Like

para se te kuptosh se ku jetoj une, gje qe s’ka fare rendesi per ty, perveçse per te treguar superioritetin tend, ti ben mire te kuptosh se ku jeton vete. Pa u fut ne diskutime pordhace ku jeton ti e ku jetoj une, ti shiko se kontradiktohesh ne vetvete aty ku ti jeton (nuk e kam fjalen per vend fizik gjeografik). Si eshte e mundur qe komunizmi paska nordh, gje qe eshte me se vertete aty ku jetoj une (perseri nuk e kam fjalen per vend fizik gjeografik), e s’paska ngordh fashizmi? Apo kete kete lajm e lexon aty ku jeton ti: Fb, Instagram dhe TikTok, bling-bling, makina super te shtrenjta, qerpike fallco apo vagina dhe bole te marlonit te modifikuara me nderhyrje kirurgjike : money, money baby! Bole baby, bole!

1 Like

“Ndërsa kalonim anën tjetër të bulevardit, tre policë kishin vënë në mes Fatmir Xhafën. Dy e shtrëngonin nga krahët dhe e shtynin drejt urës, ndërsa i treti i binte gjysmë fshehurazi me shkop gome te kërcinjtë. Kujdesej që të mos i linte shenja të dukshme, personit që do bëhej ministër i Brendshëm vetëm 6 vite më vonë”.

21 janar 2011.

Vetem 10 vjet më parë.
Në Shqiperi.
Ndaj nje deputeti.

Ja dhe ky gazetari që 7 vjet nuk ka bëre asgjë, ndryshe nga Qimi, dhe që do t’i vëmë drynin. Në këta 10 vjet PDhi ka ndryshuar shume, ç’ka pasqyrohet në qytetarinë e kryeqytetarit Stresi. Stresi Fideli dhe unë i barastunduri idealist post-modern Çe Gevara, kemi per ta bere Shqiperine si Africa.

Perveç se eshte dita e atyre te ngratëve qe iken nga kjo bote, sot eshte REALISHT dita e Artan Hoxhes,per te cilin, siç thote autori i shkrimit qe solla me lart :

"…nëse nuk do të kishte ndodhur ngjarja, ndoshta, më e rëndësishme dhe padyshim një nga punët për të cilat media shqiptare duhet të ndjehet krenare: xhirimi i vrasjes së protestuesve nga gardisti i zellshëm Agim Llupo (xhirim i kryer nga Artan Hoxha)

Si kish thon Rama per 21 Janarin? ‘Qe baba duret!’

Në 70% te rasteve une nuk te kuptoj se çdo te thuash. Si eshte kjo “qe baba duret” ? Cfare do te thote ? (nese nuk bezdisesh)

s’ka asgje me kuptu, Peshku gjithnje kshu ka qene, hale publike, dhit e bej shurren me hermetizma politike abrakadabra: Qimi qe i ka fut duret grekut me syza, shkerdheni i ka fut komet turkut me sandalle dhe qe te gjithe i ka qi Marloni n’myth pa breke fare.
E po ta shofesh çar bojn me teper gjenite e mdhej te artit, hermetizma me sperme e leng mestruacionesh bejne. Psh çfar ben David Lynch qe eshte regjizori me i modh i botes mbas Godard? Çer kuptimi kan filmat e tij? A eshte ne gjendje ta shpjegoje njeri ate qe edhe vete Lynch nuk e di çfar kuptimi ka?
Qimi e Shkerdheni kane boten ne dore, per pasoje edhe Peshkun.

u prish bota, per here te para ne historine e Peshkut kane mjegulluar nje koment te Pjer Vizion Qartas

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy:

po kte dishepullin tjeter te Devid Lunch e kuptove? He futja dhe ti podhes se eshte radha jote.
Pastaj vjen edhe Korriksja, se edhe ajo ka per te pjerdh, kohet e fundit ka probleme me stomakun se eshte mbyllur ne shtepi prej lokdaun.

keto qendrojne, por ai fshiu serverin. “Kaq” eshte e gjitha.

o r.v. po si e fshiu ai mbasi i futi duret?
po ai tjetri qe i futi komet dhe nuk bezante fare, nuk u fshi fare?

pse shteti me kta legena drejtohet? nuk jane ne gjedje te riqarkullojne fondet qe kan ngel stok. Ma ka thon vete ai qe e di ti, merret me ket pune ai, pranej i di mire. Jo si kta qe s’dine asgje fare.

Sa per infon e Stalkerit 6 vite para se ta rrihnin ne formen qe Stalkeri me shume dhimbje ne e serviri ketu sot, ai zoteria i dhunuar sipas Stalkerit ka qene minister.