Diskutime te lira - Maj 2019

puna është se rama e shumta mund të akuzohet për hajdut,ndërsa të tjerët që djegin gomat janë kriminelë, kështu që sa të jetë sala me dulen mundësia tjetër ,ky do jetë e keqja më e vogël.

Ne Berlin e kishte tundur lideri i ballkanit :joy:

1 Like

Si Enveri ne Moske :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

po ç’berlin leshi! ti vejë gishtin kokës, ti mbledhe vilajetet bashkë,dhe të bashkojë shqiptaret sa nuk është vonë. me be-në ,shqiptarët do zhgënjehen më keq se me komunizmin. be-ja është si bs-ja një herë e një kohë. me jevgun dhe të voglin fshijë të gjithë menderen. po ku ta gjejmë ne një orban??? i kemi të gjithë jaser arafatër

1 Like

Orbani vjen nga nje popull tjeter,qe nuk pertoi ti vinte pushken Bashkimit Sovjetik ne kulmin e tij 1956,nderkohe qe neve i ngrinim monumente Stalinit.
Edhe ata popull i vogel jane,por kane dinjitet.

Jemi shume larg nga hungarezet…fatkeqesisht…shume larg.
Nderkohe qe ne Mesjete kemi luftuar bashke me ta.

Po edhe ne i ndoqem ruset,para tyre

Ne nuk ndoqem gje.

Ajo qe u be ne Budapest ne 1956 nuk u be kurre ne Shqiperi.

Nuk eshte faji te komunizmi,se ai ishte eshe ne lindje deri ne 90-n,por te kombetarizmi qe te shqiptaret eshte i ekzistent. Dhe me e keqja eshte se te ashtuquajturit antikomuniste,ishin me te shkombetarizuar se komunistet. Opozita ne shqiperi eshte si ajo ne siri,nje mishmash pa asnje parim,qe e çoi sirine ne ndarje.

po po mos e diskuto, rusi piçke dhie rusi, po edhe hungarezi nuk eshte me pak, vertet qe rusi ja futi sa krahut hungarezit ne 45-sen, por edhe hungarezi nuk ja la mangut ne 56-ten, sepse hungarezi ja ka fut ronshem turkut ne kohen e Skenderbeut, jo po mos ja fusi rusit ne kohen e Bashkimit Sovjetik.

Just saying
https://finance.yahoo.com/news/april-jobs-report-2019-220932515.html?bcmt=1

1 Like

Wtf

Speaking of hungarezet

Po ku marrin vesh ata mor vlla! Njoh njonin qe e ka be univ. + master duke pare video youtube, liveleak! Ka marr titullin gjitholog me specializim vrimeeçelsit .

1 Like

Hungary ka trashegimine e Austri-hungarise.eshte hane shan hane Baghdad me shqipot qe jane fise barinjsh e hala nuku jane komb .

1 Like

Top-i te leje jeten e kurvickave hungareze po te shofi jeten e dy kurvickave te veta.

Dhe qe mos te na akuzojne per seksizem, kurvicka eshte term aseksual.

çdonjoni te shofi topet e Marlonit qe mban ne kurriz!

sidomos te shofin antikomunistet e oreve te fundit @Katror dhe @varik.

Turpi i botes rruga e lumit te vlores. Nqs jane te verteta fotot,eshte skandal.
Rama neperkemb qendren e kombetarizmit shqiptar me ate shemtite qe e quan rruge. Nderkohe qe lejon kryetarin e bashkise se finiqit ti shkruaje tabelat greqisht ne minivilajetin qe i kane nen administrim greqise.