Diskutime te lira - Mars 2021

aty une pashe nje mish-mash njerzish ku nuk merrej vesh çfar thuhej e per çfar flitej,
nuk mirrej vesh kush ishte i pari e kush ishte i fundit, i pari dukej si i fundit dhe i fundit dukej si i pari, çdo gje jashte kontrrollit, edhe vete presidenti kish dale jashte kontrrollit,

ai, ate pune mund ta zgjidhte fare mire me qetesi, duke mos u konfrotuar fare,

Ok. Presidenti ishte gabim, vl le tja marrin zyren atyre, le te vijne tme marrin edhe mua shtepisne, te marrin edhe ty shtepine “ligjerisht” me nje cop letre. Rendesi ka qe heren tj Presidenti te mos dali nga kontrolli pa vl shtepive tona

@Arban me ty e paska

kjo llogjika jote ketu eshte komplet apsajt, jashte loje, jashte llogjikes normale, duket si nje llogjike e nje njeriu te açetuar, si i zbritur nga mali, qe e sheh çdo gje si lufte,

shteti ka avokat te popullit, gjykata, prokurori, polici, media e plot organizma ku mund te drejtohesh,

Ndersa llogjika jote eshte teper naive. Me avoktrat, gjykatrat l, prokurotrat edhe mediat keto tipa qe ti i del ne krahu fshijne menderen. Se me i cop leter te qelbur qe skishte as vul as emer as nr protokolli i qiten jasht edhe i prene energjine.
Ti sdo ta kuptosh qe me i telefonat ai kryetari i bashkise jo vetem qe detyron vartesit e vet por edhe OSHEE qe supozohet te jete entitet me vete.

une nuk i dal ne krah asnjeriut, se nuk jam me asnje parti, ti je i ri ketu dhe nuk ke si ta dish,
ajo letra urdheresa pa vule e firme, ishte e paligjeshme, jo normale,

mos hec ne kete jete me supozime, se del jashte realitetit, ku i dime ne si kan qene marrdheniet e dy paleve per ato zyra, ku e dime neve se a i kishin paguar dritat (energjine) ata,
ti nuk e di, dhe s’ke si ta dish se jeton ne fund te botes, qe shume institucione shteterore, qeveritare, partira, etj, jane debidore tek oshee, elektriku,

Shiko pjer un sjam i ri ketu edhe i di qendrimet e tuja prandaj nuk je me te njejten kategori sic jane disa te tj. Qe Ilir Meta eshte mbase njeriu me negativ ne bote, une jam shume dakord me kete edhe nuk kam ndonje simpati per te. Gjithashtu nuk mendoj qe ka shqiptar qe nuk e di kete gje. Une nuk eci me supozime une eci me arsye.

Pse kam pershtypjen je :peach::peach::thinking:

E ka me ty, se ti vdes per Qimin.

Z. Pjer, i barastunduri eshte hulumtues i thelle, i di qendrimet tona. Ben edhe sondazhe gju me gju me popullin, bashke me Qimin, megjithese nga sa thote Bejtja, duket e ka bere sondazhin gju me gju me Qimin te zyra e ketij te fundit. Do thush ti mos e ka bere ne ndonje forme tjeter, jo gju me gju. Mbase, asaj nuk i dihet.

hahaha sa fiksim e ke te nderhysh si stacion Bullgar ne mes te bisedes. Po hik andej merru me Meron se sjemi fare te interesuar te dijme qendrimet tuja edhe ca i ben ti Meros cdo dite edhe pse @Alba2265 e perserit shpesh ketu ate qe ben.

Qe e kishe zili ate qe ben Alba me zamete dhe e shpuar ngamrapa poshte ures, e dija, po meqe e deklarove qe je mashkull, thashe epo nuk qenka si ai/ajo, po tani e kuptoj qe e paske pas me te hedhur. Do te te beje Qimi ndonje sondazh sonte? Na e pertyp pastaj pak edhe neve …rezultatin.

arban pederasti duke lozur valle :rofl:
Con Air - Sweet Home Alabama (1080p) - YouTube

Erdhe. Si ishte dita sot? U kenaqen brothersat. Bej pak pushim tani, dil ne pension, se e gjete trashegimtarin. Po nuk ka kaluar ende procesin tend ne konvikt, te peshtjellimit te seksit, domethene te mushkëzimit, e quan veten ende mashkull. Po jepi nje dore edhe per kete. Gargaren dhe fli e qetë.

Dashnorët e Albës së ftohur dhe të shpuar keq ngambrapa pasi morën vesh për rikthimin. Kot e këshillova të dalë në pension, do t’i shtohet puna jo vetëm poshtë me brothersat, po edhe sipër urësOIP .

une nuk thashe qe ilir meta eshte njeriu me negativ ne bote, une thashe qe presidenti me ate sjellje, levizje politike, humbi pike, dhe ketu une nuk do te thote se jam kundra tij (siç e kuptojne rendomt shqiptaret), perkundrazi, une dua qe ai te qendroje lart, si perfaqesuesi i te gjitha paleve, si unitet i popullit, pra une dua qe ai te fitoje pike ne bursen politike, te jete i te gjitha paleve, mirpo ti si shqiptar i humbur ne skutat e azise nuk i kupton shume ngjarje dhe realitetin,

1 Like

ah, se harrova, une simpati mund te mos kem per asnje politikan, por kjo gje nuk duhet te ma humbi arsyen per ti dhene secilit noten per çdo veprim qe ben,

Ne boten tende utopike keshtu funksionon. Treni vjen gjithmon ne orar. Demokracia ecen vaj edhe ne asnje menyre askush nuk mundohet te marre 100% te 3-ja pushtetet. Zgjedhjet nuk blihen, edhe kryeministrat jane aty sepse i pelqen rroga edhe duan te shpalosin idete e tyre per cuar perpara kombin. Viva Tomas More. Kur te zbresesh poshte ne realitet flasim.

Dashnoret e Arban pederastit

Keta qe te ndryshuan indentitetin gjinor ne konvikt he? Si po shkon puna sot? Nga mbrapa mire je, apo vazhdon vetem me vrimen lart?