Diskutime te lira - Mars 2021

pse pak eda ka? ka 3 milion loqe ne shqiperi qe jane kryeministra potenciale, pa llogarit loqet qe shkrujne libra dhe “kane lexuan francezet”, e gruaja i gjuan me pantofle kokes nese vijne ere raki ne darke.

1 Like

pastaj jane edhe loqet e mergimit si puna ime. Pse te mos behem une kryeminister, te gjitha te mirat i kam, shkruj tek Peshku, kam lexuar francezet, pi raki esell pa meze, gruaja rrupi supi (bile jo gruaja, compagna, sikur je martuar me compagno Çe) etj. Yha sa loqe ka si une, bile me teper loqe sepse banojne ne France dhe Amerike si dikur Konica qe ka njof Apolinerin dhe Noli qe ka njof Rusveltin.

1 Like

Apartamenti ne Lungomare? Pro : Pamja (nese e ke me pamje nga deti ) , detin dhe lungomaren afer nese nuk e ke pamjen nga deti(dmth shetitje ne kembe ose biciklete ne nje ambient te mirembajtur pa shume kokcarrje), njerez qe shohin punen e tyre e nuk ti ngulin syte , sherbime te cdo lloji afer, zhurme e limituar dhe siguri ne ecje me shume ne krahasim me pjesen tjeter te qytetit ! Kunder :Cilesia e punimeve ne disa prej pallateve le per te deshiruar, persa i perket bashkejetes ne komunitet eshte njesoj si pjesa tjeter e qytetit , zhurmat, makinat , pislleku,pjesa nga pas them,sepse lungomarja eshte e mirembajtur si pjesa kembesore ashtu edhe ajo e makinave (kjo e fundit me zor , gjeja me e mire qe kane bere ne projekt eshte rruga e ngushte e makinave, e vetmja menyre per ti mbajur ne radhe kokcepat me makina)! Po ashtu zona bulevardi qendror i qytetit mirembahet , ka pasterti ne krahasim me pjeset e tjera dhe nje pamje te bukur ne darke sidomos, ndricimi me duket ideal, por veset e Vlonjatve jane po ato qe kane qene, dhe jane me te dukshme se ne lungomare ! Ahhh…se per pak harova…Lungomare 2…pjesa deri te tuneli ka dale spektakel ! Njerzit kane rrezuar gardhet e kantierit per te bere xhirro aty , nuk presin te mbarojne punimet ! Kush ka lek , keshilloj nje apartament nga rrapi e tutje !

zeqo, per kete problem, ke material te bollshem ketu tek tregimet e mia, kur flas per vloren, durrsin, janin e wilbrukut qe kish bler apartament ne vlore ne plazh, dhe qe kur pa plazhin e durrsit, u pendua qe nuk kish blere apartament ne durres,

Ke te drejt per sa ke shkruar. Jam teresisht dakort. Gjithesesi jane disa pallate ( midis shkolles se Marines dhe rruges ku te çonte te baza e shik-ut te kodra perball molit te plazhit te ri) qe kane bere pune te mira dhe pronaret e tyre (80%-90%) banojne jashte Shqiperise.
Pastaj po shkove matane rrapit vertet eshte bukur por largohesh nga sherbimet.

une , jam duke punuar ne ate drejtim …

Ja kapo ça ka shkruar zoteria Kulla, njeri i lëçitur dhe me kontribut si ne ate rregjim dhe ne kete sistem.

Ja Grande Kapo

Kam palle te forte, thote Qimi ketu. Te dije gje per kete i barastunduri nga sondazhet e veta thua.

Une shpresoj te vini ti me Qimin dhe presidentin. Po kete @ pse e ve, apo keshtu shkruani ju post-modernet africane?

Jo po se kur ju thote Stalkeri nuk besoni ju

Idiotet qe hala besojne se shqipot do munden te ndertojne shtet jane si ata muzikantet te cilet i binin qemanese ndersa titaniku mbytej .

Ti ja fut kot. Edi Rama ka plot te 8 vite qe po ben shtet.

1 Like

Shtet dinë të bëjnë dashnorët e Albës së ftohur e të shpuar keq ngambrapa,ata po. Megjithëse ia futi të barastundurit post-modern african këtu, që prandaj kërkon të bëjë revolucion bashkë me presidentin dhe Qimin, që më në fund shqipot të bëjnë shtet.

Grande Kapo, une them qe ta marre @ i barastunduri iluminist edhe kete ne revolucion, te zevendesoje kryeqytetarin Stresi.

Ja Grande Kapo

1 Like

Shkrimtar shkrimtar, po kishte grusht te rend qerratai.

Po ta shohesh me syte e Arban pederastit ashtu eshte .

Kur shkruaj nga rrapi e tutje kam ne mendje nga rrapi deri tek tyneli ! Ne kete pjese sherbimet nuk mungojne, e jane te lidhura shume mire me pjesen tjeter te lungomares ! Pra nuk ka asnje diference ! Me tutje, pertej tynelit , sherbimet nuk eshte se mungojne por ato jane te shkeputura , eshte sikur nuk jeton me ne Vlore , te duhet makina dhe ecja ne kembe apo biciklete nuk eshte e mundshme ! Ke te drejte per pallatet ne pjesen pasi kalon akademine(por edhe para se te arish aty ka pallate me cilesi e ambiente te mirembajtura), ne fakt po ta vesh re nuk ka apartamente ne shitje aty ! Sa per te huaj, nuk ka nje pallat ne lungomare. te pakten ne vijen e pare e kam te sigurte qe nuk ka te pakten disa pronar te huaj (italian sidomos) , me ose pa cilesi te ndertuar ! Une parashikoj se brenda 10 vjetesh Vlonjatet ne Vlore do te behen si Tiransit ne Tirane, veshtire te gjesh nje !

Mund te behet shtet sot ne Shqiperi vetem duke futur teknollogjine smart ! E shoh te pamundur ndryshe! Keto 30 vjet anarkie e kane demtuar ne gen individin shqiptar dhe marredhenien e tij me publiken ! Edi Rama duhet mbeshtetur ne kete pike , pasi te pakten e ka nje vizion per dicka te tille ! Per mua nuk duhet te kete sportele, cdo gje duhet bere on line me shtetin apo me privatin ! Nuk duhet te kete as polic rrugve por vetem kamera ne cdo cep qe kontrollojne e ta cojne tek shpia edhe shkeljen me te vogel ! Duhen futur kompani te huaja apo shqiptare private qe te menaxhojne territorin , spitalet,sherbimet e ndryshme ndaj qytetarit ! Theksoj te menaxhojne , jo qe ta kene prone ! Njerzit te skedohen edhe me cip po qe nevoja , ndryshe ky vend nuk behet , ne tentativen me te vogel per te bere shtet ketu njerzit te hidhen ne gryke, ta kesh emrin Rama apo Basha(ne fakt te kesh opzion Bashen per berje shteti eshte kuje) apo edhe Merkel ta kesh ! Pra, me pak fjale shok na duhet te zevendesojme diktaturen e proletariatit me ate smart…si gjithe bota kapitaliste edhe ne !