Diskutime te lira - Mars 2021

Sigurisht, kush me i mire se i barastunduri dhe Qimi i njeh ligjet dhe kodet.

Ja Grande Kapo, lexoje me nge, se nuk i ve drynin i barastunduri, se jane edhe fjalet e yllit tjeter te gazetarise pas Qimit, Fahriut

Ja Grande Kapo, edhe kesaj nuk besohet se do t’i verë drynin i barastunduri, se është revolucionare protestuese si ai dhe Stresi

jepi qimi jepi

jo, jo. me rakinë*, atë të vërtetën ama s’ka fërrnet o branca që krahasohet

*skrapars raki

Zbulohet marrëveshja Rama- Erdogan, gjuha turke tani në shkollat shqiptare!

image

Hallall Edvini Grande Kapo, do mesohet shqipja ne Turqi, nje vend ku shqiptaret gati jane asimiluar ashtu si ne Greqi.

Ja Grande Kapo

1 Like

Evet Evet Abi

Ja Grande Kapo, më në fund i barastunduri e publikoi rezultatin e sondazhit gju më gju me popullin që ka bërë bashkë me Qimin

Arban, nga burime te besueshme dhe konfidenciale mesojme se Kapo eshte duke kerkuar te blej nje apartament ne Vlore pergjate Lungomares. I ka pelqyer shume rregullimi urban qe po i behet bregut te detit dhe do ta shijoj dhe ai nje kafe ne megjes ne ballkon. Me Edin ka dashuri urrejtje se nga njera ane i pelqen punet e tij ( sidomos ne Vlore ku do te blej apt) dhe nga ana tjeter pikerisht se Edi ka bere pune te mire i duhet te paguaj 1000€ / m2 ne Lungomare.

qenka lire…

Me Edvnin fitojnë të gjithë Vlonjat. Nuk kam pasur kurrë pikën e dyshimit se një njeri i mençur si Grande Kapo do t’i bashkohej anijes së madhe dhe zemërgjerë të Rilindjes. Pse kot tha Edvini që ia mori pasuritë kombëtare PDhit, se PDhi i la rrugëve si lopa bajgën, pa ua ditur vlerën. Ja po nuk besove

http://www.gazetadita.al/rama-ne-berat-kur-je-i-gjate-e-ke-te-veshtire-te-pranosh-te-dorezohesh-thumbon-bashen-pd-i-la-rrugeve-asetet-disa-ia-morem-ne/

Pavaresisht nga pompinot qe bejne hafijet pederaste te PS zgjidhja qe i vihet perpara votuesit shqiptar eshte ajo midis mutit dhe kakes.
Shqipëri e dashur,

që të kemi Nënë,

në duar të liga,

ke kohë që ke rënë!

Të liqtë e të liqve,

janë bashkuar prore,

të biesh në duar,

dhe më djallëzore!

Të biesh sërish,

në kthetrat e bishës,

në duart e Metës,

edhe të Berishës!

Sa kanë bërë këta,

kundër Shqipërisë,

s’kanë bërë gjithë armiqtë,

gjatë gjithë historisë!

Saliu s’e fsheh,

që është kriminel,

me Metën është ndryshe,

si shenjtor na del!

Për gjendjen ku jemi,

është kryesori,

një jetë të tërë,

veç vodhi dhe mori!

Këta që të gjithë,

s’dinë ku kanë paranë,

po barku u digjet,

keq për fukaranë!

Nga të gjitha anët,

ka shumë maskarenj,

fukarenjtë mbartin,

hallet si hamenj!

Si qentë-shpëtimtarët,

vetëm ham e hum,

s’di pse quajnë zgjedhjet,

një Referendum!

Të liq e kusarë,

pse s’u bie pika,

po presin në radhë,

Luli dhe Monika!

Shqipëri e dashur,

që të themi Nënë,

në ç’duar të zeza,

tridhjet vjet ke rënë!


Asnjë për t’u mburrur,

të gjithë për t’u sharë,

bir Selman i Nënës,

kë të qaj më parë!

Bir Selman i Nënës,

kë të qash më parë,

kanë vjedhur-kanë rrjepur,

po dhe kanë vrarë!

Kanë vjedhur e rrjepur,

po dhe kanë vrarë,

gjithë llumi i llumit,

sërish është në garë!

Si mund të votohet,

prapë kjo qënëri,

mos votoni njerëz,

rrini në shtëpi!

Nëse Drejtësia,

s’vihet në funksion,

këtu politika,

asnjëherë s’ndryshon!

Nëse Drejtësia,

me shpatë nuk pret,

të njëjtit palaço,

do jenë në pushtet!

Gjithnjë do t’ju hajë,

po i njëjti gjarpër,

dhe nesër do jini,

edhe më të varfër!

A.DUKA

1 Like

Erdhe. I kenaqe brothersat sot? Vetëm me vrimën e sipërme, apo t’u mëkëmb edhe e prapmja. Gargarë tani dhe bjer fli, se të presin brothersat prapë nesër.

Brothersat po kenaqen me gruan tende .Ti e kenaqe palloshin me pompino …pernate ,prandaj dhe gruja te ka marre rruget e po e kenaq bota.

Vetem ti i kenaq brothersat, ta moren shpirtin. Megjithese edhe te vjen lezet, mos e moho. Vetem mos harro gargaren dhe “lubrikantin”, se do te te rrije prape vrima ngambrapa e demtuar per nja nje muaj.

Si pederast i vjeter Ke eksperience te madhe .Brothersat te kane demtuar bythen prandaj i urren kaq shume …Keshilla praktike nga pederasti Arban .

e ka shtu icik normen tani per fushate. Me pare max 2 x 50 cent. Tani ka fillu 6-7, ka raste edhe me shume

Po pse te vjen keq kur te kujtojne brothersat. Se ti nuk je as raciste, ate te brothersave e ke te preferuar, po aq sa te dashnoreve siper ures duhet thene. Po edhe i OCimos te pelqente, megjithese te digjte pak .

E kam shtu tani, se shefat e mi kane frike nga i barasnduri, e ka nda mendjen per revolucion, bashke me Stresin. Megjithese sondazhet gju me gju me popullin bashke me Qimin treguan se PDhi do fitoje, keshtu qe do i barastuduri do ta shtyje revoluciuonin.