Diskutime të lira - Prill, 2021

Ti madam je te pjesa e nish-tullës​:slightly_frowning_face::thinking:

Projekti i Shqiperise pellazg efendi u dhje qysh kur ai serbi qe iu thafte dora plasi WWI e cila solli zhdukjen e Austro Hungarise e cila kish filluar qyteterimin e shqipove .Qysh atehere te lene vetem barinjte hajdute s’kane pare nje dite te hajrit duke iu ngrene Kokat njeri tjatrit .

PSD ka marre 2 deputete e nuk besoj sa te jete skender gjinushi gjalle te beje ujdi me PD.

i nderuar, nuk bohet shteti me tipa qe pyesin ; ku o pjesa ime,
pale, do me e bo dhe president, si ta nxe goja per nje zorraxhi,
ai eshte ku te nxjerri noi lek, jo te boj shtetin, ai e shkatrron shtetin,

Ja poplli me siper foli! Me vjen keq por lideri nuk eshte i pranueshem akoma nga elita ekono-socio-politike.

2 Likes

Nuk je fare në dijeni: Skender Gjinushi eshte Kryetar i Akademise se Shkencave te RSH dhe e ka lene prej kohesh poliiken dhe partine qe krijoi.

PSD eshte e Tomë Doshit (ish-PS).

ps: nuk eshte më fare pune ujdish e koalicionesh : the game is over : PS i ka tashme ne xhep 73 mandate, synon 75 ‘per qejf’.
Neser Like Floriri jep doreheqjen dhe kryeminsitrin e ri, nese nuk zgjidhet président i ri deri në shtator (kur fillon edhe legjislatura e re) e emeron Ruçi (kryetari i parlamentit, sipas kushtetutes, merr atributet e presidentit ne mungese te ketij te fundit).

Dhame lajmet.

Vallahi bilahi asgje nuk ka perfunduar or ti :grinning:. Se me dashte daj semi po ti djegi nja dy tri kokrra deputetsh!
Tomen e dogji pa hi hiç nparlament :grinning:.

Jo jo, spaska perfundu akoma​:grin: Tr blu jo se dun Lulin, po sdun Lalin​:joy: Dr po blu pritet te dale, na paskan mashtru mediat e kazanit deri tani​:joy::joy:

Kush tha se likja do jape doreheqjen?

Ai vete. 2 here

Ilir Meta: Jap dorëheqjen më 26 prill, nëse Edi Rama fiton 71 mandate pa prekur votat! – Balkanweb.com – News24

Eh mire o mire, ç’beri 73 ç’beri 76

(90% e votave te numeruara)

image

image

69b42a333140909a980cfed76bdadd29

Elbasonin e paska fitu PDhi

Nëse nuk do ndodhte ngjarja e Elbasanit dhe nuk do ishte Meta me agresionin e vet në opozitë, PD do të kishte marrë shumë më tepër mandate

Opinon qe e ndaj 101%

neqoftese se s’ka fitu pidhi, atehere do fitoje kari, kush te fitoje tjeter? Megjithse po ta shoç holle holle eshte gjithnje bolja qe fiton, sepse vetem bolja komenton.

unnamed (2)

Nese zgjedhjet ne Shqiperi do beheshin me sistem mazhoritar, PS mund te fitonte 70-80% te mandateve. Prova në shkalle qarku ku PD ka fituar ne vetem 1 komune)

ha ha

Luli duhet te jap doreheqjen nje ore e me pare. Eshte humbes kronike qe nuk ngjalle shprese. Partine mund ta marr Agron Shehaj person qe diti te bej fushate. Njekohesisht duhet te zhduken njehere e mire persona si Xhelali, Paloka, Ndoka, Tritani, e kompani e te zevendesohen nga njerez te rinj si Pampuri, Oriola, Tabaku etj.