Diskutime te lira - Shkurt 2021

https://www.syri.net/politike/404994/pd-rames-i-duhet-mandati-i-trete-per-ortaket-jo-per-spitalet/

Mos ja vini re,se ai i ngatarron mandatet me grate! :blush:

Ja Grande Kapo

http://www.panorama.com.al/nese-ndonjehere-une-bie-ne-mekat-30-italiane-i-bashkohen-ps-se-rama-do-kete-nga-ata-qe-do-arrijne-deri-edhe-ne-parlament/

Ja Grande Kapo, shiko ç’të bën fëmra

Lexoje atë 1 koment, Grande Kapo, që thotë
“Pak më shumë se 21 vjet më parë, më 11 shkurt 1990 …”

Kush e ka bërë këtë llogaritje, Luli?

ky qenka bo per tu q… ne b… tani

belgjika ka çdo dite (ka kohe qe eshte ne renie) nga 30 te vdekur çdo dite dhe nga 1500 te infektuar çdo dite,
ne janar kishte nga 50 te vdekur çdo dite dhe 2000 te infektuar, (kuptohet plus-minus)

Amerika ka nja 1500 vdekje per 1 milion banore z. Pjer, ndersa Belgjika afro 1900. Nderkohe atdheu yne i dashur sapo ia kaloi Kines per numrin e infektuarve. Mendoni se keto shifra e fakte tregojne per vizione driteshkurtra politikanesh apo ka faktore te tjere?

Sot humbi betejen me Covid nje person shume i dashur per mua. Nje person qe eshte ruajtur ne maksimumin e mundshem dhe eshte infektuar vetem sepse corrka si puna jote ne shoqeri nuk e kane idene se per cka flasin, e rrjedhimisht nuk permbushin detyrimet minimale kundrejt shoqerise. Gjer sot vetem linqe ke sjell pa e kuptuar se ca sjell e se ca do te thuash. Argumenti dhe forca e tij, zerro.

Persa i perket murtajes, perdoret si shprehje per te treguar shkallen shkaterruese ne popullate dhe jo per te bere krahasimin microbiologjik.

Une jam i rrethuar nga mjeke ne familje, gjer te ata qe aktualisht po punojne ne linjen e pare kundra covid ne spital e laboratore bashke, dhe vene jeten e tyre ne rrezik duke i sherbyer edhe psikopeterve.

2 Likes

Ngushellime.

Ja Grande Kapo

Ja Grande Kapo, lexoje para se t’i vere i barastunduri drynin Carlos, qe te na beje si Sierra Leone ne bashkepunim me Qimin dhe Zenin

S’e lexova por pergjigja do jete nuk largohet ngaqe ka nevoje Shqiperia per te, jo e kunderta

Ish pronarët kanë edhe vendim të Kthimit të Pronave edhe vendim gjykate. Por pse ministria e asaj kohe(perfshi edhe ate kapterin e Bolinos) nuk duhet tja u njihte të drejtën e parablerjes? Nëse ministria nuk ja u njihte të drejtën e parablerjes këtyre personave dhe ja u blinte dikush tjetër, pra po dilte në ankand, ose nuk pranonte ministria tja u jeprte me parablerje ish pronarëve zyrtarët duhet të merrnin përgjegjësi penale pasi kishin shkelur ligjin.Nuk është Ministria e Mbrojtjes apo Ministria e Ekonomisë ajo që zgjidh pikëpyetjen e madhe është apo nuk është pronar, por është gjykata. Pronarët(ne mes tyre eshte edhe deputeti i PS Xhemal Qefalia.) kanë shkuar në gjykatë, kanë fituar pronësinë në gjykatë dhe kanë kërkuar të drejtat e parablerjes së pronës.E në rast se vendimi i gjykatës për kthimin e kësaj prone është i padrejtë duhet të shkohet në Gjykatë të Lartë, e në rast se Gjykata e Lartë ja u kalon pronarëve, duhet të zbatohet sepse nuk jemi në diktaturë.Në rast se ka korrupsion në vendimin e gjykatës, atëherë duhet të hetohet gjykatësi.
Çfarë kanë çuar në SPAK Taulant Balla dhe çuant e Rilindjes? Një hiç, po bëjnë një show, po tallen me institucionet e drejtësisë, siç është SPAK, sepse po e kthejnë në leckë për të fshirë çimentot dhe jo në një institucion të vërtetë drejtësie. Faktet tregojnë që gjithçka që pretendohet është një gënjeshtër. :v:

MHB partizanit ka para se te martoheshe ti. Ne 8 vite pse nuk u hap njehere ceshtja meqe kemi edhe vellain “partner” ne klub?

Skeda e pasurisë së Arben Ahmetaj, rezulton ministri (hajduti) më i pasur i kryeministrit Rama

image

Pavarësisht kredive bankare dhe të ardhurave familjare, subjekti rezulton me burime të pamjaftueshme financiare në 3 vite të deklarimit: në vitin 2010 në shumën 31,735,778 lekë; në vitin 2012 në shumën 65,421 lekë dhe në vitin 2017 mosmbulimi është në shumën 16,742,903 lekë.
Ky raport u prodhua nga BIRN pas administrimit të deklaratave të pasurisë së ministrit të shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj nga Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit, ILDKPKI.

Birn-i është gazetë serbe kaposh​:thinking::thinking:

Mashtrimi qendron ne faktin qe pronaret jane demshperblyer njehere nga Italia kur eshte ndertuar fusha e Avacionit. Ata thjesht paraqesin dokumentin e pronesise kur e kane blere dhe jo ate kur jane demshperblyer. Po shteti e kishte te lehte hetimin po nuk ka dashur se ishte Dhendri ne mes. E njejta gje ka ndodhur dhe me muzeun e Shkencave te Natyres tek 21 dhjetori ku sot po ngrihet nje 24 katesh. Te gjithe jane brenda, Hipoteka, Gjykata e Ministrite. :face_vomiting: :face_vomiting: :face_vomiting:

2 Likes

Ke hetuar edhe se kur jam martuar une. Ja, ty te them gazetar “investigativ” une, jo si ai qe nuk ka bere gje ne 7 vjet. Po ndonje shkrim ne bashkepunim me Qimin dhe Zenin ke bere?

Grande Kapo, te te them nje histori, mund edhe te bej edhe 1 shkrim pa parti si i barastunduri. Ne pune ne Shqiperi kam pasur nje nga ato qe u thoshim “demokrate te flakta” si puna jote. Ishte nga keto familjet pronare tokash. Ne fillim te çirrte sytë për Komandantin. Pastaj, kur e pa ça malli ishte PDhi, u bë me një nga këto partizat që dolin nga PDhi, e cila e quante veten te djathte te vertete, partine e Kalakules po e mban mend truri yt prej roboti. Une ika nga Shqiperia, por u ktheva nje here kur Komandanti po mbreteronte per here te dyte, dhe thoshin qe gjate mbreterimit te pare ishte kriminel, por jo hajdut, domethene te vriste, po nuk vidhte, ndersa gjate mbeterimit te dyte nuk te rrihte e te vidhte me, po ishte bere pak si i korruptuar. Nejse, e takova rastetisht kete ish-kolegen, pime nje kafe aty afer punes dhe muhabeti muhabet, me tha: “E shikon kete token rreth e rrotull? (behet fjale diku aty te 21-shi) E ka marre te gjithe Gita”. “Je e sigurt?” i thashe. Me pa keshtu si me qesëndi. “Ka gllaberu gjysmen e Tiranes bashke me ate palluqen e vet”, tha. “Po mire”, i thashe, “i barastunduri nuk di gje besoj, se do kishte bere ndonje shkrim ose ndonje proteste qytetare pa parti me Stresin”. “Ça lesh i barastunduri”, tha, “nuk doli ne proteste as per bllokun e Metes me 21 janar”. “Jo, jo,” i thashe, “e ke gabim, aty doli, po sa i thanë ca shokë të vet nga bashkitë e majta që nuk është protestë qytetare pa parti, po e kishte organizuar Rama, u kthye mbrapsht. Prandaj edhe dështoi protesta”. “Epo ç’të them unë”, tha, “mbase po bëri shkrim për Gitën i del me parti dhe i politizuar”.

Ja nje lajm jo i mire per Stalkerin

Pikerisht : perdorimi i figurshem per Covidin (murtaje… etj etj) mori ne qafe njerezimin. Prej nga pandemia e sotme psiqike nga e cila eshte prekur rende edhe @sica
(dhe nuk ka piken e rendesise qe kete e thote shalëgjati)