Diskutime te lira - Shtator 2019

OSBE-ODHIR rrezon .30 Qershorin dhe votimet moniste te Partise Siçiliste .
1-Qytetaret nuk paten mundesi te zgjedhin…
2-Duhet te riafirmohet mundesia qe qytetaret te zgjedhin…
3-Kolegji nen ndikim politik rrezoi ne menyre te paligjshme dekretin e Presidentit…
4- KQZ regjistroi BD ne menyre te paligjshme :wink:

58 vjet burg per $779000.shqiperia ka nevoje per ligje Hondurase.
https://www.yahoo.com/news/former-first-lady-honduras-sentenced-001727098.html

Kohe te keqija per te Mothin

Megjithese ka edhe lajme te mira per te

Une nuk percaktoj kohen e keqe apo te mire refereruar brimes se sumes dhe lejes per ta perdorur jasht funksionit origjnal, siç bejne intelektualet e shquar ngambrapa (fejsbukut) dhe shtetet e epokes ngambrapa. Une shof vetem stilin si Bufoni, dmth shof a e hane ne sume stilistet (Versaçe, Dolçe Gabbana etj), eshte kjo shenja meteorologjike

Here …done !

1 Like

Trumpinuk e bleu dot Groenlanden.
Ndofta blen Britanine e Madhe.
Pardon, ndofta vetem Anglinë :stuck_out_tongue_winking_eye:

Me ket raport te OSBE-ODHIR e kemi te sigurt hapjen e negociatave.
Si shpjegohet? :upside_down_face:

Thoughts and prayers for Alabama

imazh

Vjosa e komit kosovcka-metohija e lidhjes jugosllaviste da kosovo,deklarohet kunder nje shteti shqiptar ne ballkan!
Natyrisht zonja osmanoviç! Ndoshta albin kurti mund ta fuse ne qerren e tij për punë votash,po me mire te bashkpunoje me listen serbe se sa veglat e serbeve. Siqpqofte,ldk-ja,ashtu si pd-ja, e kane humbur pērfundimisht mundesine per te qeverisur trojet shqiptare. Per momentin kjo është një arritje ,derisa te zhduken gradualisht nga skena.albini​:albania::albania::albania::albania: kryeminister i republikes shqiptare te dardanise

Cdo njeri , cdo popull qe te rroje dhe tregoje vlerat , me pare nga te gjitha duhet te organizoje kaosin qe gjendet Brenda unit te tij.

( Nice )

1 Like

Me gjithe mend thoughts and prayers for them .kauret ketej po lujne nga mendja e krese me kuc e me mac.duhet me ik po ku te mbytemi .edhe ne momdhe me shqipot qe te cajne bythen njeri gozhdes e tjetri patkoit nuk shtyhet .

Kjo eshte me se e vertete si shprehje, por Niçe eshte vete kaosi, nje here thote nje gje te vertete, heren tjeter thote te kunderten e saj po aq te vertete. Pra çdo shprehje e tij ka edhe ngambrapen e saj, prandaj eshte profet i epokes ngambrapa, profet i anarkise demokratike, te cilen e urrente (dmth edhe demokracine e kthente ngambrapa si pllake gramafoni).

Po pse pati zgjedhje? Po sikur zgjedhje do ndodhnin vetem mbi trupat e Paracullove te Djathte?
E po Ca te thote Mona ty Kaposh, nuku iken qelbesira.
Kushedi sa i mprehte do jete bo brisku yt…per leshrat e Gjigandit…

Optimiste si gjithmone 😊

http://www.panorama.com.al/sport/hysaj-optimist-per-ndeshjen-me-francen-mund-te-fitojme-nuk-vijme-ketu-per-te-humbur/

Si nuk kerkon me ble shqipnine :blush:

Ne Alabama, Luiziana, Misisipi ashtu fucked up jane robte. Perjashtim ben Nju Orlins dhe kirurgu me i mire ortoped ne Amerike qe eshte ne Alabama :joy:

Ama nje gje me ka bere pershtypje nga ana sociologjike me keta southerners: paragjykimi i shpeshte eshte qe jane besimtare, familjare, njerez te urte, etj. Kur isha student, kam shkuar nja dy-tre here ne resorte ku nuk lejohen femijet. Me aq sa kam pare aty, te gjitha heret njerezit qe ishin me shume sexual deviant ishin southern, dhe femrat me shume se meshkujt.