Diskutime te Lira - Shtator 2020

Une s’kam qenë ndonjëherë pro Trump. Kam thënë që e bija dhe gruaja e Trump Jane shumë fuckable

Pro kujt ke qene? Apo s’ban mend me çin ke qene? Me siguri me modelin suedez ke qene, po nuk e ma mend.

thuhet doable. :smiley:

Nese mendon se mund ta besh me mire kete dil atje ne shesh te mejdanit e tregoja si benet ky muhabet .
Keshtu duke kredhur sufllaqe e duke bere komente Nga divaniI behen gjeostrategjiste te gjithe .

Damn Kosova sapo hengri gol .

E shijshme = e qishme

25 prill data e zgjedhjeve te reja…
Duhet domosdoshmerisht pasi qytetaret te ndeshkojne rilindjen te dielen
…te henen e 26 prillit, tu bllokohen pasaportat:
Edi Rames
Balla…siç ma kujtoj Agim Xhafka me te drejte kete harrese…:slight_smile:
Erion Veliajt
Ahmetajt
Gjiknurit
Beqajt
Tahirit
ministrave
kryebashkiakeve…
Dore dhe mbi llogarite, pasurite…
se mo na lene shendene e ikin…
Nuk ka gjasa te shpresojne se kane ujdisur rehatine me pasardhesit pas humbjes…

Ekuacioni i Trump;
Fitoi Kosova, Serbia, rajoni, Izraeli, per te qene ai fituesi i madh me 4 nentor.

Si e ke emrin?
Aleksander Vuçiç
Emri i mamase?
Zvetlana
Çfare pune ben?
President i Serbise
Eshte e vertete qe ke kerkuar ndarjen e Kosoves?
Jo, ma kerkoi vllau im Edi bashke me ate “mikun” tend ketu ne SHBA.
Po ti pse pranove?
Me genjyen.
E di ti pse e bombarduam Serbine?
Jo
Qe Kosova sot te drejtohet nga Avdullai jo nga ty
image

Beji fresk Trumpit nga Lindja e Mesme.

ca gjera kapo una rri mejtohem e si jap dot dum .Psh pse duhej te futej ne deklarate hezbollahu duke pranuar indirekt tezen serbe te kosoves si vater e terrorizmit islamik nderkohe qe kosovaret jane poplli me proamerikan i evropes .

Ouch :crossed_fingers: te jene mire Dua dhe Anwari…

Ne Shqiperi e Kosove eshte rritur ndjeshem numri I talenteve futbolliste .Kjo eshte ana pozitive.
Ana negative eshte se futbolli luhet me 11 vete e cfaredo kombinacioni qe te besh disa lojtare teper te talentuar do te mbeten ne stol .kjo pjese nuk po pertypet mire tek nje pjese e shqipove

Po shohim Andorra 2.0 …Asnje rast per be , vetem bjeri ti biem topit per 90 min.Kosova me 10 mungesa krijoi gjithe ato raste me greqine …

Ne Kosove e kemi instalu sistemin e komandanteve te paprekshem edhe ne futboll.
Kemi “yje” qe s’kane dale ne fushe qe 1 vit, vendin ne 11she te pare e kane me tapi. Te tjeret qe luajne rregullisht, nuk inkuadrohen sepse nuk e kane dajon komandant :slight_smile:

Edhe me trainerin zvicerian ky muhabet?

S’ka gje ne dore zvicerani.

Zvicra se pari per shume vite loboi neper shtete te shumta kunder pranimit te Kosoves ne FIFA e UEFA. Pastaj votoi hapur kunder Kosoves.
Sivjet zvicra ishte faktor kyq qe kampioni i Kosoves u eliminua me rezultat zyrtar.
Mbreme patem gjysmen e ekipit joprezent, prape pershkak te zvicres se ketij zviceranit.

Si ekip kosova ka kapacitet deri ne tre 11she solide, ndersa zvicerani s’ka kapacitetin te levize asnje nga parazitet.

Berisha dukej lojtar teper i shpejte nuk e di pse nuk e ka perdorur me pare , dhe ky ishte veprimi me i diskutueshem i challandes.nuk jam dakord me gjestin e berishes pas golit , por ai duket ne forme te mire .megjithate duhet thene se kosova edhe ne dite te keqe e jashte forme , luan me mire se Shqiperia e cila megjithese me trainer talian e tre cerekun e lojtareve ne Serie A prape luan si ekip kooperativash te kohes Dulles .

1 Like

Sidoqofte Rama eshte lojtar me i mire se Berisha se eshte me i ri ne moshe e me i zhdervjellet.

Mbiemri berisha ne Kosove eshte Ekuivalenti i Smith apo Johnson qe e mbajne gjysma e kaureve :joy:

1 Like