Diskutime të lira

#ikutetori

immagine

4oRq91673467318

#dojadalim

igZGz1673535818

Nuk gjendet përkufizim më i mirë i politikanit se ky imazh:

Ome @InkuizitoriMoth ca behet nga fronti i lindjes?

S’ka lindje e perëndim,
ka vetëm njerëzim.
Jevtushenko

S’ka të majtë dhe të djathtë,
Ka vetëm bole që trokëllijnë.
I Modhi

Edhe Roma u nda ne dy pjese se nuk e perballonte dot gjithe ate hapsire/popullsi/ideologji/gjyteterime etje etj… ti ke vendosur ta mbash 1… Guxim i Moth

Ti do me diskutu mbasi ke bërë çmos me i dhi në të çdo lloj diskutimi, jo vetëm të hajrit me Roma e përtoma, por edhe ato më të zakonshmet. Kështu vazhdo e pirdh si shokët, se nuk më ke mu për të pjerdh.

Yves Tanguy, artist i modh

11110763_963166053702375_5457971377273980286_n

Yves Tanguy, piktor i modh

859381b2a22ff17ae8eeb8229a86b64b

Po provo ha pak fasule i Motho mbase te vijne

hë pidhivogel, fillove prap? hë vazhdo te bisedojme per politikë kundra Ramës komunist që nuk le të qihet mami jot rehat si antikomuniste!

Eshte debat i mbyllur ky qe kerkon ti sepse Edi Rama nuk mundet me, te pakten jo me vote. Duket se porpoganda po e mbyt gjersisht te verteten. po nejse… Dola iher ne peshk te te pershendes meqe te kan braktis te gjithe ato qe ste kuptojne edhe qe ste pranojne ashtu sic je.

ti je budalla krejt o derzi! Ti aq shume je i droguar me politike sa vazhdon avazin edhe pse te kam thene kushedi sa here qe nuk me rruhet fare se kush e ka pushtetin, dhe as eshte per ta rrujte fare ne kete hale postkomuniste qe eshte me keq se nevojtorja komuniste, vetem koqepordhat pensioniste intelektuale t’mdhenj antikomuniste qe i ka ngel sahati 30 vjet ngambrapa vazhdojne e hajne mut kot: jo po Enveri, jo po Rama, jo po Berisha, jo po Spaçi me disidente, jo po Blloku me fuksa.
Edhe tani, un po te shaj nga nona - se e kam per detyrim moral sharjen nga nona meqe komentoj ne Peshk - ti vazhdon prap avazin me Ramen. Ti edhe sikur te gjesh Ramen mbi mamane tende duke e mballosur ne divan, do fillosh te arsyetosh politikisht: “Ishte me mire ta qinte mamane time nje i PD-se, se ata jane antikomuniste, u qi që u qi mamaja, do ishte me mire ta kish qire nje antikomunist”.

#dojadalim

immagine

Une skam qene ndonjehere i internuar o plak matuf… keto probleme me shtypje mamaje me komunistat duhet ti kesh pas ti… me operativin e zones