Dita e vendimit për Bashën


#70

Makso skam votu as njehere per PPSH e per mu duhet te dilte jashte ligjit ne 1990, po Sali Qenefi e mban gjalle e shendoshe e mire. Sa per Edvinin ai eshte Quni i juaj qe e perzute tek vila themeltare e Josif Pashkos…:smiling_imp:


#71

Marshalla mos e morin n’sysh!!!


#72

Levizje taktike e studiuar mire nga Z. Basha, ky eshte lideri i duhur per shqiptaret lider me formim perendimor, e kapi Palloshin gafil, kujtoj se do behej si Erdogani.
Bravo Z. Basha, Bravo Z. Trump.


#73

ke te drejte qe ben tifo per shqupin se bayerni tu eliminu, pa te drejte per mendimin tim, por eshte vetem tifo, mbeshtetje emocionale dhe irracionale.
arlind qorri ka nje shpjegim te sakte rreth kotesise se ketyre termave;

Pjesë e shkëputur nga emisioni “Të Paekspozuarit”, ku ishte i ftuar edhe aktivisti Arlind Qori:

Këtu nuk mund të përsëritet më ’97-’98. Jo se njerëzit nuk janë të revoltuar, por sepse, si kapitali ekonomik, ashtu edhe politikanët, sot kanë akumuluar aq shumë saqë në ’97-’98 nuk i kishin akumuluar akoma. Atëherë ata nuk kishin ç’humbnin shumë nga pikëpamja ekonomike, sot kanë për të humbur gjithçka.

Përfytyroni një moment sikur të ketë trazira shoqërore, të mposhtet policia, njerëzit t’u turren vilave të të pasurve, etj, këtu e pësojnë të gjithë. Në këtë kuptim, nëse vihem në rolin e një punëtori nga Kamza që shkon te Partizani i Panjohur, e shkon në protestën e PD-së sepse ka mllef. Ai ka të drejtën që ta thyejë shtetin, por atë nuk ka për ta lënë kush, sepse do i thonë “deri këtu, tani kthehu mbrapsht me duar në xhepa në shtëpi”. Sikur të kapim një të ri që merr ndihmë ekonomike. Si duhet ta respektojë, përse duhet ta respektojë këtë shtet, këto institucione, një njeri që familjarisht në rastin më të mirë merr 60 mijë lekë të vjetra ndihmë ekonomike, që nuk i dalin as për të ngrënë?! Përse duhet t’i respektojë institucionet, përse duhet të jetë fajtor moralisht edhe nëqoftëse dhunon muret apo xhamat e kryeministrisë?

Imagjinoni një punëtore fasonerie që punon me pampers, sepse nuk ka lejë të shkojë në banjë ngaqë prishet procesi i prodhimit. Këto gra kanë të drejtën ta thyejnë e ta përmbysin shtetin! Një student që duhet të paguajë 400 mijë lekë tarifë studimi në vit, në kushte mizerabël, që i kushton jetesa e librat e gjithçka tjetër, e pastaj përfundon i papunë. Këta janë njerëz që kanë të drejtën ta përmbysin shtetin, mirëpo nuk e bëjnë sepse nuk janë të organizuar në mënyrë të pavarur.

Shumë prej tyre shkojnë pas partive, por shkojnë si të dëshpëruarit. Nuk shkojnë me shpresën për të marrë diçka së bashku, por shkojnë me atë shpresën e vogël, me iluzionin e vogël, se mund të merret diçka personalisht.

Ata që shkojnë pas partive duhet të kuptojnë se aty nuk ka për të gjithë. Ka për pak njerëz: peshkaqenët e mëdhenj lënë pak për peshqit e vegjël. Dhe peshqit e vegjël janë aq shumë, saqë kanë filluar të hahen edhe me njëri-tjetrin. Dhe do të hahen me njëri-tjetrin nëqoftëse nuk shkëputen nga peshkaqenët dhe të fillojnë të organizohen midis tyre, megjithëse kjo është e bukur në teori por goxha e vështirë në praktikë.

Në këto kushte që jemi, “Republika e re”, “Rilindja”, janë fjalë kot. Janë fjalë të bukura, që janë sa të bukura, aq edhe të kota. Përmbajtësisht, sa kohë nuk ka nxitje të organizimeve horizontale nga poshtë, të njerëzve të thjeshtë, nuk ka shpresë. Janë fjalë kot, bosh, për të kapur ndonjë votë dhe për ta ndarë “tortën” në mënyrë sa më të barabartë mes palëve.

ne interesin e tij shqupi ka te hyje ne zgjehdje dhe do hyje ne zgjedhje per te rishperndare torten, thote i sipercituari


#74

Mireserierdhe shkaba :heart: : me pseudonim te ri, me syze e me mustaqe te reja, inshallah edhe me mend te reja. :stuck_out_tongue:
:sparkles:


#75

Si pat thone Linekeri i modh… eshte loje pat thone qe shkojne te gjithe mbas topit, ne fund qeverine e zgjedh Luli :))


#76

Ministrat jane si ajo muzika e usta Beratit,qe ne te shesim disqet me kangen tone te Zgjedhjeve te Lira e te Nershme. :joy:


#77

Kushe di si do jete nxi, as ne FB s’ka dal me u sha me robt sot.:joy:


#78

ka frike nga Wanna Cry :))


#79

Ka frike nga WannaCry :joy:


#80

Si perfundim Rama do jete ende Kryeminister dhe Vetingu do te kaloj. Respekte pa fund Cadres per arritjet e medha.


#81

Ore a e llogarit Partia e Idioteve se Edvini nuk do jete KM per 8 vjet vetem por edhe 1-2 muaj me shume.
Ne cdo vend opozita kerkon ti shkurtoje ditet Qeveriut me zgjedhje te parakoshme e mocione…ne albanie si TJA ZGJASIN DITET NALTMASHNISE SE TIJ … qofte edhe me 1-2 muaj. E kush bo na bo mret Edvinin Socialistat apo Shqupistat???:joy: :joy: :joy:


#82

Ka fillu prap me pikturat😂


#83

eeeeehhhhh si puna pules me vezen o Pjeter qe nuk do e morim vesh naihere, a bohen zgjedhjet per te zgjedh ministrat apo zgjidhen ministrat per te bo zgjedhjet…

po ca ka pas ai prestigjatori Eduard Gjoka ma shume se Luli ihere? Se edhe Luli fap e futi Edin e madh te xhepi i vogel dhe ja nxorri publikut ne forme lepuri :joy:


#84

Na duhej Luli ne zgjedhje per te certifiku fitoren tone publicitare.
Bravo Edvin Kristaqi !


#85

se mos thoni pastaj te hapen kutite, nja shtate muj rresht.


#86

Kush do e thote kete?


#87

e kisha per pjetrin, ata qe e thane heren e pare, socialistet, kur fitoi sala.


#88

Le te thone sa te duan, Z. Yee tha qe do ti njohim zgjedhjet.


#89

Partia Socialiste: Last election 65 seats; 2013 Elect. Seats won 65 Seat change 0

…dmth pjero kur Saliu ishte 8 vite ne pushtet , “kriminel” , “vrau” 4 veta ne boulevard plus aleance e qelbesirave me Meten PS mori prap maximum 65 vende ne parlament
…tashti pas 4 vitesh kur njerzit u burgosen se skishin mundesi te paguanin dritat,u premtoi 300 mije vende pune, solli 29 kriminel ne parlament dhe bashki Froku,Prenga,Shukriu,Roshi e tje, I vodhi 500 miljon dollare shqiptareve me 4 koncesione ne shendetsi,u rriti cmimin e shkolave duke perkrahur Naimin e kasoles se Galigatit ,kolumbia e europes per krim dhe droge …I bie qe se Partia siciliste me rregullin e treshit te mari me pak se 50 vende :stuck_out_tongue: