Eurovizion 2019

Sikur u paraqitem nje here me polifonine e s’qullosem gje, apo e kam gabim? Nuk mendoj se vleresohet aq shume ne Eurovision kjo, perndryshe do ta benin dhe greket apo bullgaret me ato plakat.

Po nuk o per te qullos gje, eshte per te shiju veten tone.

Zerit te jonides i shkojne kenget e pervuajtura. Ne fakt kjo kenge bazen e ka ne nje valle te jugut, diku nga zona e laberise, madje dhe per harmonine s’do jete lodh shume kompozitori. Nuk eshte ndonje risi. Shpresojme te dale sa me mire me renditjen, do na behej qejfi shume. Forca Albania!

Sa budalla ky olti :smiley::smiley:

Ketu e ndqni live naten e dyte:

albania eshte e 14-ta, tani eshte austria e 9-ta, per 20 minuta vjen rradha jone :grinning:

bukur shqiperia, kenge me ndjenje

Ke goxha gusto dhe ne muzike Pjer. Me qe ra fjala, a ke shkrujt ndonjehere per muziken apo hic.

2 Likes

Mos e shani shume Joniden se jemi bere shume te ashper me kengetaret tane.

Stonoi icik rendshem…por gjithsesi e pritshme se me ate foni qe ka eurovizioni, pervec eugent bushpepes s’ka mbet njeri pa stonuar.
Nga looku stil kinez…i shkon shume here me shume se rock, sport, snob qe inkorporon zakonisht Jonida

edhe konga e norvegjise, pas albanies, me pelqeu

Mos harro te votosh, 1 vote= 3 qofte, mos u be kurnac

1 Like

une çdo vit votoj per albanien, square

Per Shqiperine Pjer, ca eshte kjo albanie

Po gjynah s"ka duruar…i ka bere atehere kur estetet dhe kirurget plastike mesonin doren, besoj i eshte dashur te riparohet disa here pas atyre gabimeve. Te pakten sonte dukej bukur nga pamja i shkon looku girly.

Shpresoj gjithashtu te kualifikohet, sepse edhe kenget e tjera, nje nivel kane, nothing special…te vaketa shume.

Ajo kenga e italise duket interesante, ncik si shume trendy po e balancuar.

kenge e bukur mu duk edhe ajo e rusise, me ndjenje

seç kam nje parandjenje, qe po kaloi kroacia ne finale, do te mund te jete konkurrente per vend te pare, por mund te dali e dyta :smiley:

Kenga italiane eshte më e mira për atë pune por si ishte puna e à saj motres sexy te Jonides se na iku nga sitë sa hap e mbyll syte