Eurovizion 2019

mua anglishtja e cale e Jonides, nuk me ben pershtypje ne aspektin qe ajo duhet ta dije sepse nuk ka pse ta dije dmth nuk punon perkthyese, por me tregon per ndikimet e saj muzikore qe me sa duken jane te kufizuara ndoshta tek muzika italiane? te merresh me anglishten e saj eshte te kanalizosh agresivitetin qe te shkakton pakenaqesia e degjimit te kenges se saj.

un as nuk e di nga bie kjo Jonida, nuk e kam degjuar kengen e saj, e as kam per ta degjuar sepse harxhoj energji me teper te mbrohem nga nje lloj informacioni, nuk me intereson me eurovizioni dhe amerikanovizioni. As zerin nuk i kam degjuar, kur hapa videon e interviste nuk e di pse nuk me funksiononte zeri, dhe pashe per 1 minute vetem xhestikulacionin e dy vajzave, dhe ne baze te tij krijova idene fillestare. Komentova tekstin qe solli Kthupi si fenomen degradues ne pergjithsi, kush o tu pjerdh per nje kengetare di apo s’di anglisht? Nuk eshte ndonje turp se nuk di anglisht, ose nuk di te kendosh. Turpi eshte gje tjeter, turp eshte t’ja çash cipën me kaptine mamase ne maternitet si @varik -u.

Mos me ngatërro me jezusin

te ngaterroj me @Katror Aqif Dushampin, dy spermatozoide fuksi jeni ne fund te fundit, kush eshte dallimi midis jush?

Ti si mendon?

un mendoj se po te mbahesh per antikomunist mbas nentor te vitit 1989 je i pacipe me perkufizim, dmth je spermatozoid fuksi qe ja ke çare cipen me kaptine mamase kur ke dale nga uteri ne maternitet.

1 Like

Mbase vij nga familje e persekutuar e jam rrit me urrejtje ndaj sistemit, ndryshe nga familjet fikse si ti

Mua me vjen mire qe kemi arritur ne ate nivel te larte sa diskutojme per cilesine e gjuhes se huaj dhe filozofine e nje kengetareje. Elitizmin tone e kerkojme tek te gjithe.

Mua nuk me le ndonje pershtypje te keqe Anglishtja e saj. ajo perpiqet forte te komunikoje ne anglisht dhe ja arrin. Kam pare shume artist sidomos Italian me anglishte me bloze se kjo. Por, Por, Leboja donte ti terhiqte veshin Gjembit qe ka fillu me tymos kaq heret ne sabah e flet per filozofine e kengetares. Vetem nje njeri me halucinacione te embela canabisi apo opioidi, mund te gje filozofi tek Jonida Maliqi…oops nje filozof sapo u hodh nga ura e kreu vetvrasje ne shenje revolte ndaj banalizimit bashkekohor te filozofise.

Une ndoshta tymos qysh ne mengjes se nuk eshte kot shprehja wake and bake. Po ty s’te paska dale qysh mbreme. Ke zgjedhur strain te gabuar Labo.

Kur te te dali ndoshta e kupton ku e kisha fjalen. Nuk jam une qe po diskutoj per nivelin filozofik apo Anglishten e Jonides.

ke te drejte Gjembi, koqepordha elitare jemi te gjithe duke diskursuar futja katunit kodra mas bregu rreth tryezes se redaksise se Lizes, Lepurit dhe Kapeleberesit per filozofine e kengetares Eli Fare.

1 Like

Aksiome nr.2:

Kush deklaron si anonim ne nje blog se eshte familje e persekutuar, eshte te pakten nje maskara qe kerkon te fitoje pike, sepse nuk ka asnje menyre verifikimi per kete ne virtualitet, perveç fjales se tij qe ka rendesi po aq sa pordha qe del nga bytha ne jeten reale.

dhe jo rastesisht je vetem ti dhe @Katror qe e keni deklaruar kete, dhe jo rastesisht e mbani njeri tjetrin per palaço.

pastaj ti nuk ke familje, je rritur duke bere muhabet me kalamojte e lagjes tek shkallet e pallatit.

Ky është opinioni i një budallai :slight_smile:

gjembi, ka edhe koqepordha eliTore qe jane elifimatrak fare, merpo fare elifare, por lene fare kete muhabet se del jashte prerogativave te se majtes eliTore amerikane.

Finalja live

Gjermanet shume te lodhura sonte. Te shohim rusine

San marino paska sjelle disko Leonard Cohen-in.

sapo e ndigjova kengen kandidate per fituese, siç po thone shume komentatore e media, hollanden, nuk ishte gjo, kot fare.

greqia, shum me mire se hollanda