Fatos Lulo rrëzohet nga Vettingu


#22

Mire kali qe na ngordhi por s’te lene as mizat, thote populli


#23

Masanejna o Inkuiz,

Si munet mos me kcye pupthi kur sheh se sa t’mira i solli kapitalizmi i bekuem shqiptarvet t’moçëm ?

Imagjino, jo me tepër se ktu e 30 vjet para, kta lloj Lulosh ishin pa brek m’byth - m’fal për shprehjen, dhe hop, qe palla - motra pri Kanadaje (ene ajo pa kanotjere m’koh t’Merhumit) del dhe i fal 450 mijë dollarë! vet ka nja tre apartamente, nji zyr dhe ( pa harru edhe dy karroca me guzhinjeta kineze).

Dhe nuk pu i hyj atij hesapit tjetër - tuj menu se si fuks i vjetër qi m’je dhe qysh pri 30 vjetsh m’Itali, sa miljona dollar ke mçef ti vet, ke timoni i biçikletës tate kineze

Dhe ti m’thu pse po bon komente…


#24

jo vetem ato t’mçefme ke timoni i biçikletes kineze, por ene paret qe kena mor tu shkrujt e komentu tek Peshku si fuksa.

ka ardhe Blendi, do na pagujn te prapambetmet, ose te ngambrapambetmet, nuk di si ta perkthej


#25

Përfundimi:
ti dhe un ina fry m’byth tuj menu se osht Bukuria ajo qi do ta pështoj Botën. Jo mër jo, osht parja që e hudh botën m’hava…


#26

kjo gje tregon, se gati gjysma e valutes se emigranteve, ka perfunduar ne kuletat e ketyre abuzuesve


#27

Bravo Edvin Kristaqi!


#28


#29

Ca pune ka bere ne Kanada ky qe beri 100,000 cash per dy vjet mer? Intelektual ka qene? Apo ne burse dhe ky si Luli dhe gruaja e Alfred Pezes?


#30

Ti ke Melania si sugar mama :blush:


#31

Mos ma vrit enderren.


#32

Malaria eshte e trishtuar tani qe doli se burri e ka tradhetuar jo nje here po dy mbase dhe me shume. An eye for an eye tha, po kerkon dhe ajo meshq qe t’ja dredhi. Mbase ke shanc dhe ti si fellow ballkanas. I will pray for you.


#33

Nese enderrat do ishin kuaj, lypsaret do fluturonin…


#34

Ti nuk je lypsar, je ambicioz. Ja shiko Tosin. Do t’ja merrte mendja qe nga volejbollist i Dinamos do vinte nje dite qe do kishte 3 apartamente dhe 500,000 ne llogari? Cdo gje arrihet po te kesh ambicie.


#35

Nuk quhet ambicie te adhurosh E shijosh dafllakun …eshte dyfelore JETIKE DHE HYJNORE


#36

Ambicja ne kete rast eshte dafllaku me zonjen e pare te SHBA


#37

E kena nga fshati jone…


#38

me duket sipas rregullores Vetingu e kerkon t’u hetohet pasuria edhe familjareve dhe te afermve te kandidatit


#39

Dream on :blush:


#40

Ncncnc qr vrk me dy vjet ne kanada duke lare pjata u be bo$$$ tjetri, mori borxh, shleu borxhin, bleu apartament, shiti apartamentin… rrine ca hajdara ne komunen e parisit me gazeten çelsi ne dore mos gjejne ndonje qeraxhi per apartamentin e goces se halles se plakes.


#41

Pietja 1 meleon $ eshte : kur ky vegla me nyje ka $500 mije cdo qe aplikon per post publik duke terhequr vemendje ne vend qe Te terhiqet e ti haje gezuar e ne paqe ?