Fatos Lulo rrëzohet nga Vettingu


#42

Boshti me gunga ose kollodoku. Sic thote dhe fjala e urte “Sa te kemi shoku-shokun/ t’i futim kollodokun”.

Jo vetem aq po ky paska votuar edhe pro vetingut. Mire t’i behet.


#43

Patrioto mo u boj ene ti qeloz si alba me zamete per mue e Millanin…ka rob qi bojn lek ne kanadia…ti cer ke? se sbo lek tina sdo me thon qe nuk bojn lek te tjeret


#44

10 vjet anetar i KKRT +8 vjet anetar i gjikates se lartes dhe vetem 500 mije $$ ?ketij duhet ti jepet medalja e arte e ndercmerise :grinning:


#45

Aq ka deklaru ky, po edhe një miliard i ka në beton në emër të fisit.


#46

http://www.gazetadita.al/per-gangsteret-dhe-gomeret-e-vendit-tim/


#47

Un nuk flas per historine e moralit, qe e njof me mire se buzehollet (njoh te gjitha historite pluraliste), por flas per ekzistencen e moralit: ekziston nje moral apo jo?

se i bie qe ne temen tjeter po hani mut kot te gjithe kunder gjykatesit te korruptuar.

ç’keni qe hani mut kot kunder korrupsionit, perderisa ka pluralitet moralesh? ju keni moralin tuaj prej indjanesh te amerikes, gjykatesi ka moralin e Inkuizicionit!


#48

Konkurset kane egzistuar por ato bazoheshin ne parimin kush paguante me shume. Nje vend gjykatesi ne Tirane psh mund te arrinte deri ne 300000 mije euro, ndersa ne rrethe pak me lire.


#49

Dominoja tjeter ra. Adriatik Llalla hetohet per pastrim parash.


#50

:slight_smile:


#51

image


#52

Ene vllai i Lulit,Erlind Basha,paska dhan dorheqjen nga deryra si ndihmes-gjygjtare ne Gjykaten e Larte,per t’i shpetu procesit te verifikimit.


#53

merr fryme Pjeter, vej ndonje hapesire pas presjes :wink:


#54

Aha, e kuptova ma n’fun. Do ta kem parasysh vrejtjen tane.


#55

Si i kanë fituar këta këto prona?

Është shumë e rëndë kur e mendon. Që të gjitha janë para të paguara nga bota e krimit për
t’iu mbyllur autorëve dosjet e krimit.
Aty, në ato prona, në pishina, hotele, vila dhe restorante gjendet gjaku i të vrarëve nga krimi i
pandëshkuar; gjenden vjedhjet e shtëpive të emigrantëve dhe të shqiptarëve të ndershëm
me autorë të liruar nga prokurori; gjenden para të paguara nga Basha për 200 milionë
dollarët e grabitura nga Rruga e Kombit; gjenden paratë e paguara nga Meta për të mbyllur
aferat e tij të korrupsionit; janë paratë e paguara për të legalizuar aktet e vjedhjes së tokave
në bregdet nga të gjithë llojet e pushtetarëve dhe nga familjarët e tyre; gjenden paratë e
paguara të pushtetarëve, për të legalizuar abuzimet e tyre.


#56

Socialistet jane engjej te pafajshem ne kete mesele?


#57

edhe socialistet njerez jane prandaj te gabueshem, por keta i ke ulkonja. Po ta kishe lexuar shkrimin, ka thene avukat ngjela nje shprehje: keta nuk jane kriminela, jane qeflinj krimesh
e di e di c’do me thuash per avukatin


#58

Faleminderit Amerike!


#59

Lum kush e mban dhe ia degjon fjalen, se ata perpara rames e kishin Amerike me te mire, Amerike me Obame.
Rames i duhet te degjoje Ameriken e Trumpit.