Fije që nuk priten (Phantom thread – film anglez me regji të amerikanit Paul Thomas Anderson)

film i modh

katror nacionalist i djathte, je ne shoqeri te keqe, Stalker komunisti ka share nga nena te gjithe te djathtet e blogut si fashiste. Apo ju lidh sharja e nenave respektive?

nese ti nuk e mban me dore Wikipendian, jam une qe e mbaj me dore:

How do you feel about Trump?

Trump is the shame of the United States. Mr. Orbán is the shame of Hungary. Marine Le Pen is the shame of France. Et cetera.

Asnjeri nuk e njeh: it.wikipedia.org/wiki/Genrich_Grigor'evic_Jagoda

https://www.google.com/amp/s/mobile.nytimes.com/2018/03/12/obituaries/hubert-de-givenchy-dies.amp.html

Film as mish as peshk ,nuk me perfshiu hic(modestisht nuk jam hic ekspert filmi,kjo kuptohet) ! Megjithate me mire se nivelet zhgenjyese te “Shape of Water” ne krahasim me famen e cmimet fituese qe pati ! U ndieva ngushte ne fakt ,kudo reth meje njerez qe u pelqeu “Shape of water” per habine time! Pastaj mendova…bote e ndyre kapitaliste,jane bere njerzit me hije :vulcan_salute::vulcan_salute: !!

Vetem për filmat qe s’ka eksperte! Ka shije qe kultivohen (edukohen, perpunohen… etj etj) por të qenit ekspert s’do të thote asgje. Keshtu qe aq me mirë qe nuk pretendon se je ekspert (njoh ca qe mbahen për të tille: shijet e tyre kur therret qameti :scream:). Nje pjese e tyre duhet të jete nga ata qe adhurojne “Shape of water”.
:wink:

2 Likes