Fotografi nga protesta e 1 tetorit

Guce je i pa-informuar ne rastin me te mire si gjithmone dhe sharlatan ne rastin me te keq.

Pikerisht pra, eshte si gjithmone ballanca e fitimit me rrezikun. Per kushtet tone anon shume me teper nga rreziku.

Ore me bene syte mua sikur e vare nje carcaf. Dhe kush eshte zonja a zonjusha? Ky peshku i ri qenkerka dhe ca misterioz. :smile:

Zonjeza te ciles i jam pergjigjur te pares. Se di per carcafin, se kam marr akoma patenten e peshkut. Ama duhet ti kthejne carcafet e komenteve. Keshtu duhet te skanosh cdo koment, “vertikalisht”, per te kuptuar se kush te eshte pergjigj.

Shqiptarët dolën. 4000 shuplaka iu dhanë partive e simpatizantëve të tyre. Na kishin nxjerrë edhe snajpera partitë, nga frika se gratë me karroca me fëmijë do t’ua marrin pushtetin e tyre. Herën tjetër do të jenë 14 000, ça do të sjellësh ti? Topat e tanket? Ato që ti dhe shokët e tu shkrinë për skrape e çmontuan në Gërdec?

1 Like

Lemsh vertet pa carcafet. U pa puna sa te hyje ligji, do i biem nga jashte, si bicim mbetjesh te riciklueshme.

kjo puna e numrave eshte 5 me hic, kushdo qe i permend. Sepse kauzen e drejte nuk e bejne te drejte numrat. Numrat vec tregojne mbeshtetje. Pastaj, ne nji vend ku vota blihet per 2 mije lek, numrat nuk flasin shume

1 Like

vete kryeministri kish pranu qe ligji nuk i ishte bere te ditur publikut si do ish dashur. Pra kish mungu transparenca, me e pakta. Jo per gje po ktu ne blog na u tha se kjo nuk ishte e vertete e se kush kish dash, e kish mundsine te informohej…

https://www.google.al/search?q=te+thuash+dua+plehra+nga+jashte+eshte+tradhetia&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj0kvay-77PAhWkAMAKHUyiA-gQ_AUICQ#imgrc=d3-gg820wTLaeM%3A

Rrofshin pleherat!
Rrofte shoku Edi Rama!
24 ore pa uje ,pa drita dhe mes pleherave do te rrijme dhe vetem Edin ta kemi ne pushtet.

Mire ja beni atij populli dhe vazhdoni ti leroni nenen sic ja keni leruar qe ne 8 Nentor 1941.

1 Like

E ka rishiku pozicionon e vet ne lidhje me ceshtjen,ashtu si edhe kundershtatet e tij dhe po mban qendrim te kundert. Nen driten e fakteve te reja, te panjohura me pare,po ridimensonon qasje ne perputhje me realitetin.:stuck_out_tongue_winking_eye:

Pjeter ka qene nje shprehje, qe ke shefi shko me menjen tate e del me ate te shefit. Pale kur Shefi osht i Modh fare mo. :stuck_out_tongue:

Qente le te lehin,problemi yne eshte se na ka ngel karvani ne lluce,po ja dhe pak (edhe nje mandat tjeter,thoshte Cili) dhe dolem. :grinning:

Amon bre Pjetër se jena lodh tu ndigju demagogjira, sofizma, rrena, mashtrime, skuthizma, etj. Fol e kuvendo hapur me njerëzit, konsideroji pak ata, jo kaq arrogant jqj! E bone njëher gabimin me armët kimike (nuk u tregove transp), mos e boj rrugë tashi që ça t’dush e t’thush ti ashtu ó, ne vetëm të habitemi. Ky ka fillu me bo si Obama po harro qi Baraku osht president I 50 shteteve + vendit qi komando botën! Bitch please, mo na shit pordh ashti!
Nuk o puna qi d’e fitojn dhe nji mandatory se me kët palo opozitë s’do jet e vshtirvshtir, por .

1 Like

kush eshte alternativa sipas teje ACDC?

Voto kunder importimit te pleherave ne referendum.
Voto kunder Partise qeverisese,per fat te mire ka plot parti ne Shqiperi.

lexo Kajsiun sepse, si zakonisht, i ve pikat mbi i

na thuaj nje parti opozitare? nje te vetme qe mund ti japesh voten.

O Pjeter, duket qe mceftas ke miqsi me Berishen. E para c’osht ky karvan ne balte. E dyta, akoma mo me hile, pse nje mandat plus. Te dridhet dora me thon 10-15. Partia e bote hesapin me shekuj. :stuck_out_tongue:

PS. Ky peshku pa carcaf … si me flejt drejt e m’dyshek a m’suste fare.

Zakonisht nuk eshte se do te votoje PRO dikujt por KUNDER klikes se tanishme.
Me kete rast jap nje mesazh qe askush nuk eshte i perjetshem ne ate post.
Por kujt i flas dhe une:
Deleve qe kane qe ne 1944 qe shkojne pas nje partie…

Une sa here qe shof lajmet shqip, me del perpara ai llerepervershuri i tiranes duke inaguru nonji rruge apo KM qe i gezohet ndonji qendre te re te rilindur.
Skam pa une te lajmet inagurimin e ndonje impianti per perpunimin e ujerave te zeza. Perkundrazi kam pa qe plazhet e AL kalojne cdo nivel ndotjeje pikerisht nga ujerat e zeza.
Skam pa une qeverine (qendrore apo lokale) qe te miratoje dhe te enforce ndonje ligj per ndotjen e ambientit. Perkundrazi shof Kurumin qe ia ka ka nonen ambientit sepse ose nuk perdor filtra, ose nuk i ndro per te kursy pare.
Skam pa une qeverine qe te taksoje extra shishet plastike, as te ndertoje nonji rrjet grumbullimi ku shishet plastike e kavanozat blihet mbrapsht. Perkundrazi shishet plastike e kavanozat i shof tu notu ne Lane, Velipoje, Golem…

Po shof tani qe industria ricikluse shqiptare po ankohet sepse ka kapacitete bosh. Po shof gjithashtu qe qeveria AL, pasi i ka bo xhom rruget e qytetet e AL, po ve doren ne zemer dhe po ia mbush kapacitetet boshe industrise tuj leju me ardhe ca plehra nga talja.

3 Likes