Franca përmbys kastën e vjetër politike. A mund të ndodhë në Shqipëri?

france
franca
enmarche
macron

#41

kush munde te quhet kaste e re ne albaniet, Ben Blushi eshte investimi me i madh i kastes se gazetareve te kazanit mediatik, te lidhur koke e kembe me oligarket.
Gjergj bojaxhiu eshte nje liberal i djathte pa ndonje ide te re, dhe pa ndonje shprese per ndryshim.
Lsi eshte particke qe korrupton njerzit per tu rritur dhe per te fituar pushtet gjithnje e me shume.
Ps nuk eshte partia me e dlire qe mund te ekzistoje, por duhen mbajt hundet mbyll dhe duhet votuar kesaj here per tu kthy ne nje shtet me nje minimum normaliteti


#43

Presidenti Trump qe eshte zeri kryesor i anti-establishmentit, ka perkrahur ne menyre te hapur Lulzim Bashen.

Kjo do te thote qe edhe ne Shqiperi do te bjere establishmenti perderisa Presidenti Trump e injoroi Ramen qe eshte ne pushtet. Dhe dihet qe Amerika eshte partneri yne kryesor dhe se pa Amerikanet ne jemi te mberdhifur… Amerika eshte e para qe e hapi lojen e anti-establishmentit, le te mos ta harrojme kete. Dhe Amerika, ashtu sikurse te gjithe e dine, ka nje influence te jashtzakonshme.

Ja ku eshte…